İzmit Kartepe Kayak Merkezi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan özlem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 45
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 37,306
Ynt: İzmit Kartepe Kayak Merkezi

İzmitliyim.. MaŞukiye' de oturuyorum.. Ve "HERGÜN" kartepedeyim. (iş gereği).. Tüm yorumları okudum.. Öncelikle şunu söyleyeyim.. Bir kere uludağ ile kartepe'yi kıyaslamak bana çooooooooooooook komik geliyor.. Bundan 30 sene önceki filmleri bile izlerken karşıma ULUDAĞ çıkıyor.. bUNa karşılık KARTEPE ise 4-5 yıllık bi tesis.. ULUDAĞ da artık herşey oturmuş. KARTEPE de bu henüz yok..
KARTEPE' nin şöyle bi eksisi var.. Ki oda en önemli etken ; tekelde oluşu.. Buna bağlı olarak hizmet düşüklüğü ve uçuk fiyatlar.. Bunla alakalı tüm yazılanlara içtenlikle katılıyorum..
Gerek forum sitelerinde olsun, gerek basında, halk arasında v.s her türlü kötü eleştiriye maruz kalan KARTEPE (fiyatlara rağmen) yinede daima full + full+full... otele 6-7 km araç kuyrukları oluşuyor ve yol kilitleniyor.. Ve ben görüyorum her hafta periyodik geelen var.. Yani demek istediğim kartepeyi beğenenlerde var. Yoksa her hafta o yoğunluk nasıl oluşabilirki ?? Bende memnuniyet tamamen kişiye ve beklentilerine bağlı bişey..
Buradaki kötü eleştirelerin çoğu çok yerinde ama bence okadarınıda haketmiyor....
selamlar; Efe..

Etiketler

sevgılı efe bende ızmıtlıyım bende yıllarca kartepenın yapılmasını bıtmesını heycanla bekledık ama dag fare dogurdu.. yukarısı bırılerıne parsellendı ayrıca aldıgımız bılgılere gore yukarı yapılacak teleferık ısınınde green park a verıldıgını cok saglam bır kaynaktan aldık..
sızınde yazdıgınız gıbı ::
"KARTEPE' nin şöyle bi eksisi var.. Ki oda en önemli etken ; tekelde oluşu.. Buna bağlı olarak hizmet düşüklüğü ve uçuk fiyatlar.. Bunla alakalı tüm yazılanlara içtenlikle katılıyorum.."

"Yoksa her hafta o yoğunluk nasıl oluşabilirki ?? Bende memnuniyet tamamen kişiye ve beklentilerine bağlı bişey.."

memnunıyet kısılerın beklentılerıne baglı demıssınız bır kayak otelnden ne beklenırkı??
tekelde olması? hızmet dusuklugu ucuk fıyatlar?? ee kımse oraya havuza gırmeye gıtmedıgıne gore ufak bır hesap karsılastırması yapalım

1- otopark ayakbastı 5 ytl
2-kayak kırası 55 ytl
3-kayak dolabı 10 ytl
4-skı pass 70 ytl
toplam pıste cıkıs malıyetınız 140 ytl + 40 - 50 yıyecek ıcecek dersenız sıze malıyet gunluk 200 ytl ye gelmektedır.
klup olarak sarıkamıs,uludag,kartalkaya,davraz, bulgarıstan Bansko da kayak kampları yaptık ancak hıcbırınde bu fahıs fıyatlarla karsılasmadık sorun burdadır..
6-7 km kuyruk oldugunu soylemıssınız soyledıklerınız tamamen kuru kalabalıktır coguda yol kenarında mangal yapanlardır..
bır baska sorun ıse adıl ustundagın" bu otelın kocaelıllere ıhtıyacı yoktur" cumlesı bır ızmıtlı olarak bır doga sporları klubu yonetıcısı olarak kanıma dokunmaktadır ıste bu yuzden bızler kartepeye karsıyız...
saygılarımla...

tamamiylr olayı özetlemişsiniz agzınıza saglık kendi memleketimizde doya doya tatil yapamıyoruz 1 gün konaklama ücretiyle bulgaristanda haftayı geçiririz

kesilen agaçların yerine izmit sopalı çiftliğinde binlerce agaç dikildi arkadaşlar

gönül isterdi tabii kesilmesin ama

bu arada otel de çok pahalı

umarım bir iki otel daha açılır

seyyah-34' Alıntı:
ne varki böyle sakin olmasına rağmen çocuklar gibi ailece çocuklaşacak coşacak ayakkabılarınızla veya deniz yatağı veya elinize ne geçirdiğseniz her ne ile olursa olsun kayabileceniğiniz hiç ama hiç bir yer yok.
otel liftinin solunda kızaklar için 150-200 metrelik bi kızak pisti var.. ben ne zaman kaymaya çıksam (haftada 2-3 kez) orda kızaklarla poşetlerle kayanları görüyorum..

berk' Alıntı:
Yukarısı bırılerıne parsellendı ayrıca aldıgımız bılgılere gore yukarı yapılacak teleferık ısınınde green park a verıldıgını cok saglam bır kaynaktan aldık..

Toplam pıste cıkıs malıyetınız 140 ytl + 40 - 50 yıyecek ıcecek dersenız sıze malıyet gunluk 200 ytl ye gelmektedır.

6-7 km kuyruk oldugunu soylemıssınız soyledıklerınız tamamen kuru kalabalıktır coguda yol kenarında mangal yapanlardır..

Bir baska sorun ıse adıl ustundagın" bu otelın kocaelıllere ıhtıyacı yoktur" cumlesı bır ızmıtlı olarak bır doga sporları klubu yonetıcısı olarak kanıma dokunmaktadır ıste bu yuzden bızler kartepeye karsıyız...
Yukarısı parsellenmedi merak etmeyin. Az daha sabır..Rekabet ortamı yaratılmaya çalışılıyor.. Başka kişiler tarafından oteller kurulması uğraşında olanlar var.. Bu konuda çalışmalar var.. Otel sahibi kuzuyaylayıda almaya çalıştı ve ihaleye girdi.. Kuzuyaylayıda alsaydı istediği qibi at koşturabilcekti kartepede.. Yani açıkcası zirveden sorumlu olacaktı.. Buna müsade etmedik. Normal kira bedelinin 4-5 katı bi rakama kiralandı ama otel sahibine verilmedi.. Kuzuyayla maşukiyelilerde...
Fiyatlara diyecek hiç birşeyim yok, fiyatların anormal oluşunda hepimiz hemfikiriz.. İzmitlinin kartalkaya yada uludağa qitmesi daha ucuza geliyor.. Bazen haftada 3-4 kez gittiğim oluyo kaymaya.. para veriyor olsam kayaklara falan güzel rakamlar çıkıyo ortaya..
Araç kalabalığı konusunda çok eminim kilometrelerce kuyruk oluyo ve hepsi kayakçı.. Piknik yapacak adam sağa sola çeker orda takılır.. kayakçıkar ilerlemeye çalışıyor.. Ve işim gereği bi pazar qünü otele çıktığımda aracımla dönecek yer bulamıyorum.. pistler zaten insan seli..
Gelelim kocaelilere ihtiyaç konusunaa... En basiti ihtiyaç duymadığı kocaeli 18 km yol yaptı.. Kar yağdığı qibi kocaeli belediye aranıyo kar ekipleri gelsin diye.. Sonra biz sürekli yol üstündeyiz (sucuk ekmek v.s satışının yapıldığı bi yerim var) çooooooooook kıymetli misafirleri sayemizde ulaştı otele.. Sabahlara kadar dükkanı açık tutuyoruzz jenaretör yanıyo yolda güvenlik sağlıyoruz.. Kaç defa otel müşterisinin canını kurtardık kışta kıyamette.. Hadi hepsini geçelim, ihtiyac duymadığı kocaelili, o yolu bi kaparsa (mesela bi bayram qünü yada pazar günü) olacakların herkez farkında..
teşekkürler.. EFe

fiyat konusunda birşeyler söylemem gerekirse; kendi arabamla gitmenin hammallık olduğuna karar verdim. Sadece kartepede ortalama 200 ytl para harcıyorum, halbuki bir tur 115 ytl alıp gidiş geliş, yemek ve board kiralamada % 50 de indirim sağlıyor bu şekilde gitmenin daha mantıklı....

efe_41' Alıntı:
Yukarısı parsellenmedi merak etmeyin. Az daha sabır..Rekabet ortamı yaratılmaya çalışılıyor.. Başka kişiler tarafından oteller kurulması uğraşında olanlar var.. Bu konuda çalışmalar var.. Otel sahibi kuzuyaylayıda almaya çalıştı ve ihaleye girdi.. Kuzuyaylayıda alsaydı istediği qibi at koşturabilcekti kartepede.. Yani açıkcası zirveden sorumlu olacaktı.. Buna müsade etmedik. Normal kira bedelinin 4-5 katı bi rakama kiralandı ama otel sahibine verilmedi.. Kuzuyayla maşukiyelilerde...
Fiyatlara diyecek hiç birşeyim yok, fiyatların anormal oluşunda hepimiz hemfikiriz.. İzmitlinin kartalkaya yada uludağa qitmesi daha ucuza geliyor.. Bazen haftada 3-4 kez gittiğim oluyo kaymaya.. para veriyor olsam kayaklara falan güzel rakamlar çıkıyo ortaya..
Araç kalabalığı konusunda çok eminim kilometrelerce kuyruk oluyo ve hepsi kayakçı.. Piknik yapacak adam sağa sola çeker orda takılır.. kayakçıkar ilerlemeye çalışıyor.. Ve işim gereği bi pazar qünü otele çıktığımda aracımla dönecek yer bulamıyorum.. pistler zaten insan seli..
Gelelim kocaelilere ihtiyaç konusunaa... En basiti ihtiyaç duymadığı kocaeli 18 km yol yaptı.. Kar yağdığı qibi kocaeli belediye aranıyo kar ekipleri gelsin diye.. Sonra biz sürekli yol üstündeyiz (sucuk ekmek v.s satışının yapıldığı bi yerim var) çooooooooook kıymetli misafirleri sayemizde ulaştı otele.. Sabahlara kadar dükkanı açık tutuyoruzz jenaretör yanıyo yolda güvenlik sağlıyoruz.. Kaç defa otel müşterisinin canını kurtardık kışta kıyamette.. Hadi hepsini geçelim, ihtiyac duymadığı kocaelili, o yolu bi kaparsa (mesela bi bayram qünü yada pazar günü) olacakların herkez farkında..
teşekkürler.. EFe

yukarısı ıle bılmedıgınız okadar cok sey varkı burdan yazmaya hıc gerek yok ..sadece ıkı cumle yazmak ıstıorum..
beledıyenın yol yaptıgını solemıssınız otele eskı orman bakanı osman pepe ve eskı msb bakanı vecdi gonul gızlı ortak!! bunlar akp lı ve beledıe akplı tabıkı yol yapıcak... ızgaz nıe o rakıma gaz goturdu ?? pekı beledıye ıle otel arasında 24 saat yol acık olacak dıye bır sozlesmenın yapıldıgını bılıyormusunuz... bılmıoyorsunuz??

geyıkalanındakı restoran cok yakınımızın karsısına adıl ustundagın kendı otel emnıyet amırını rakıp olarak cıkardıgını ve 5-6 katı fıyata aldıgını bızde bılıyoruz..

bızler yerel Sıvıl Toplum Kurulusları kartepe platfomu kurduk gecen yaptıgımız toplantıda ora ıle ılglı bırcok ısltemecı de bızım toplantımıza katıldı yerel medya zaten arkamızda kamuoyu yaratarak buraya ızmıt halkının sahıp cıkmasına yardımcı olmaya calısıoruz.. ve yavas yavas sonuclarınıda almaya basladık..

yorumları ilk sayfadan itibaren okudum..Kartepe hakkında yazılan tüm olumsuzluklara katılıyorum.. Yanlış anlaşılmasın oraya herhangi bir düşmanlığım yok..
Bende 4-5 kez gittim otelde de kaldım ordan biliyorum..
Otelde kaldığımız gün, akşam saat 10-11 gibi disco ya inelim dedik..indik ettik çokta güzel eğleniyorken otelin discosunu Sakarya'lımı ne (oranın gençleri işte) disco yu bastılar (üstelik silahlarla) apar topar odalara kaçtık :smiley:) gülüyorum çünkü gerçekten gülünecek bir durum.. Bırakın dağda kaybolmayı felan otelde can güvenliğimiz yoktu :smiley:)) ne cesaret yaa valla....
Yeterince Kartepe'ye gittiğimi düşünüyorum. Bir daha da zor gibi..

Kartepe'de iyi kayabilen pek kimsede göremedim . Genelde yeni başlayanların tercih ettiği bir yer gibi..Umarım biran önce tüm olumsuzluklar giderilir...

ayrıca kartepede pistlerin yetersiz ve dar oluşu pahalılık hepsini geçtim..mevsimsel olarak çok sis oluyor..öyle yoğun bir sis oluyorki fotoğrafta heryer beyaz çıkmıştı :smiley:)

Kartepe Maşukiye'de Günlük Kiralık 2 + 1 Full Döşeli Daire

2 Yatak Odası
2 Adet Çift Kişilik Yatak
2 Adet Gardrop
2 Adet Komidin

Geniş ve Ferah Salon
Büyük Ekran TV
Uydu Yayını
3 Adet Çekyat

Her İhtiyacınızı İçeren Mutfak

24 Saat Sıcak Su'lu Banyo

Bunların yanında tertemiz dağ havası ve eşsiz manzarasıyla birlikte hizmetinizde...

www.kocaelielektronik.com
erenusu@gmail.com
05327897868

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,448
Kayıtlı Üye Sayımız
172,103
Kaydolan Son Üyemiz
tolgacevik

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR