Karavan Mevzuat Değişikliği Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan BABA KARAVAN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 762

BABA KARAVAN

Baba, bir ağaç gibidir. Gölgesinde huzur bulunur.
Web
www.babakaravan.com
Herkese selamlar,

Bir kaç ay önce ülkemizdeki karavanlar için mevzuat değişimi olacağı hakkında bazı bilgiler vermiştim.

Öyle görünüyor ki süreç hızlanmaya başladı.

Dün Almanya'dan CIVD (Almanya Karavancılık Endüstrisi Birliği) genel müdürü Daniel Onggowinarso ile

ekonomi ve istatistik sorumlusu Fabio Pinel kalabalık bir ekip ile bakanlığa gelerek görüşmelere başladılar.

Bu ekibin içinde (Messe Düsseldorf) Düsseldorf fuar işletmecileri de yer alıyor.

Beraberlerinde getirdikleri katalog şeklinde bir dosya var. Muhtemelen bakanlığa sunmak üzere getirdiler.

Gelişmelerden sizleri haberdar edeceğim.

Kart

Son düzenleme:

Etiketler
düsseldorf
Umarım karavan imalatına ve uygulamasına(vergi ,sigorta,muayene vs gibi) yönelik kullanıcıya katkı sağlayacak düzenlemeler içerir.

Ayrıca en büyük sorun olan,karavan kamp ve park alanlarınında avrupa standartlarında olmasını ve yaygınlaştırılmasını sağlayacak ,denetleyecek yönetmelikler veya yasal düzenlemelerde getirirler.

Verdiğiniz bilgilendirmeler için size ayrıca teşekkür ederim.

Umarım karavan imalatına ve uygulamasına(vergi ,sigorta,muayene vs gibi) yönelik kullanıcıya katkı sağlayacak düzenlemeler içerir.

Ayrıca en büyük sorun olan,karavan kamp ve park alanlarınında avrupa standartlarında olmasını ve yaygınlaştırılmasını sağlayacak ,denetleyecek yönetmelikler veya yasal düzenlemelerde getirirler.

Verdiğiniz bilgilendirmeler için size ayrıca teşekkür ederim.
Edindiğim bilgilere göre bir çok konuda köklü değişiklikler olması muhtemel.

Bildiğiniz üzere mevcut mevzuatlar AB uyum standartlarına göre düzenlenmişti.

Belirttiğiniz konular hakkında da çok yönlü çalışmalar yapılacağını düşünüyorum.

Özellikle O1 belgeli olup, 750kg üstündeki karavanlar için bazı prosedürler gündemde.

Karavanların ticari araçlar gibi yol üstü denetim istasyonlarında kantara girmeleri ve ehliyet mecburiyeti gibi bazı konular konuşulanlar arasında.

İlerleyen süreç içinde neler olacağını göreceğiz.

Çok önemli bir gelişme. CIVD Almanya’da çok etkili bir konumda.

Türkiye’de de benzeri var sanıyorum ama şimdiye kadar pek sesi duyulmadı.

Türkiye'de siyasilerin (bütün partiler) karavanı bir lüks deǧil, ülkeye milyarlarca döviz getirebilecek bir fırsat olarak olarak görmeleri lazım.

Çok önemli bir gelişme. CIVD Almanya’da çok etkili bir konumda.

Türkiye’de de benzeri var sanıyorum ama şimdiye kadar pek sesi duyulmadı.

Türkiye'de siyasilerin (bütün partiler) karavanı bir lüks deǧil, ülkeye milyarlarca döviz getirebilecek bir fırsat olarak olarak görmeleri lazım.
Aynen öyle Hüseyin bey.

Almanya'nın geçen yıl karavan ve kampçılık sektöründen elde ettiği gelir 65 milyar $ mış.

Çok ciddi rakamlar bunlar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR