Kmt Lisansı Ile Kullanılabilecek Telsizler

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fatihto Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 392

fatihto

Yeni Üye
Mesajlar
7
Tepkime Puanı
1
Merhaba, konuyu anlamak adına KMT lisansı aldım ve şu anda Amatör Telsiz lisansı sınav başvurumun onaylanmasını bekliyor, bir yandan da nette bulduğum İşletme, Teknik ve Ulusal&Uluslararası Düzenlemeler soru bankalarına çalışıyorum (Umarım doğru kaynaklardır:smiley:)

Öncelikle Teknik konuları anlayarak çözebilmem için önerebileceğiniz online bir eğitim var mı ?

Bu noktada Amatör telsiz lisansı alana kadar KMT lisansı ile VHF banttaki deniz telsizi alsam ve sahil kenarında (sahil şeridinde oturuyorum) bunu kullanmayı tecrübe etmemin bir sakıncası var mı sizce? Bir de KMT ile satılan net bir cihaz bulamadım sadece Boafeng'in bir modelinde yazıyor KMT ile alınabileceği.
 
Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Mesajlar
1,517,908
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULARGeri
Üst