Makina Seçimi (Body, Motor, AF vb....)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AHimrek Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,611

AHimrek

Kamp I
Yer
DENİZLİ
Web
www.ahitasarim.com
Mrb arkadaşlar fotoğraf olayında yeniyim kurs bir iki gezi derken kompakt makinamın yetersiz geldiğini fark ettim ve makina almaya karar verdim. Nikon nedendir bilmem ama daha yakın bir marka bana. d3100 d5100 derken d5100 sensör büyüklüğü ve lcd ekranın hareketli olmasından dolayı alınabilir geldi. ancak dernekte hocalarıma sorduğumda d90 veya d7000 dediler. 5100 de body üzerinde auto focus motoru yok buda ileride lens almak istediğinde daha fazla maliyete yol açar dediler ve kafam karıştı. konuya çokta hakim değilim bilen bir iki arkadaş fikir verirse sevinirim. Ayrıca ikinci el makinada alınabilir diyorlar bunda dikkat edilecek hususlar nelerdir. Şimdiden teşekkürler...

Etiketler
Ynt: Makina Seçimi (Body, Motor, AF vb....)

Merhaba,

d5100 bence fiyat/performans olarak iyidir.
Hocanızın dedigi dogru.Üzerinde auto focus motoru yok.Manuel netleme yaparsınız,yada AF-S ibareli lensleri alırsınız.
Gerçi 50 mm 1.8 gibi 1-2 nikon lensi harici bütün lenslerde auto focus vardır.şimdi sıkıntı pek yok.
d90 veya d7000 bir üst sınıf makinalardır.Eger maddi durumun iyi ise d7000 tavsiye ederim.Neden dersen üst bilgi ekranı bu sınıfta vardır.Gövde daha bir profesyoneldir.
-ikinci el makina almayı kesinlikle bildigin-güvendigin yerden almanızı tavsiye ederim.Kafanda kuşku olmaz..güvenle kullanırsın.
normalde 2.el makinayı alırken yanında makinalardan anlayan birinin olması daha iyi olur.
shutter sayısı,makinanın yıpranıp yıpranmaması,yetkili serviste yada anlayan bir yerde ayna,perde durumu, v.s bakılır.
Aşagıda verdigim 2 linkte makina seçimi ve auto focus konusunda bilgi var.

http://www.bascek.com/11579/dslr-satin-alma-rehberi-temmuz-2011/
http://www.bascek.com/11565/govdede-af-motoru-olmamasi-nedir/

AHimrek' Alıntı:
Mrb arkadaşlar fotoğraf olayında yeniyim kurs bir iki gezi derken kompakt makinamın yetersiz geldiğini fark ettim ve makina almaya karar verdim. Nikon nedendir bilmem ama daha yakın bir marka bana. d3100 d5100 derken d5100 sensör büyüklüğü ve lcd ekranın hareketli olmasından dolayı alınabilir geldi. ancak dernekte hocalarıma sorduğumda d90 veya d7000 dediler. 5100 de body üzerinde auto focus motoru yok buda ileride lens almak istediğinde daha fazla maliyete yol açar dediler ve kafam karıştı. konuya çokta hakim değilim bilen bir iki arkadaş fikir verirse sevinirim. Ayrıca ikinci el makinada alınabilir diyorlar bunda dikkat edilecek hususlar nelerdir. Şimdiden teşekkürler...

ismail bey bilgiler için teşekkürler. Aslında yavaş yavaş aratırıp almayı düşünüyordum makinayı ama bir sitede 1700tl ye 5100 kampanya var. normalde 2200-2300 gibi o yüzden hızlı olmaya çalışıyorum.

yanında kit lens olarak 18-55 vr ile birlikte degil mi..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

SON KONULAR

Geri