Nissan Terrano II Hakkında Herşey

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan strom Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,526
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 722,225
Ynt: Nissan Terrano II Hakkında Herşey

bekocu' Alıntı:
MERHABA BEN UZUN ZAMANDIR MOTOR SIKINTISI İLE UĞRAŞIYORDUM BURAYA DA YAZMIŞTIM BENİM ARACIMDA KENDİ KENDİNE STOP ETME VEYA GAZ VERME OLAYI VARDI SERVİS ÇÖZEMEDİ AMA BURADA SANAYİDE BİR MOTORCU YANİ BASIT Bİ MOTOR USTASI OLAYI ÇÖZDÜ VE BENİ BÜYÜK SIKINTIDAN KURTARDI

ARIZA: MOTORUN FANIN OLDUĞU YERDE BİR SENSOR VAR MOTOR BLOĞUNUN İÇİNE GİRİYOR BU SENSÖR MOTORUN ÇALIŞIP ÇALIŞMADIĞINI NE KADAR DEVİR YAPTIĞINI ÖLÇÜYOR VE ONA GÖRE MAZOT POMPALIYOR BU SENSÖR OKSİTLENMİŞ USTA TEMİZLEDİ VE ARABAM DÜZELDİ

BURADAN NİSSAN SERVİSLERİNE SESLENİYORUM ARACIN ELEKTRONİK ENJEKTÖRÜ ARIZALI DİYİP 1800 TL MASRAFININ OLDUĞUNU SÖYLEDİNİZ YA 1800 TL MASRAF YAPIPTA AYNI ARIZA DEVAM ETSEYDİ O ZAMAN NE OLACAKTI

SELAMLAR SAYGILAR

aynı şey bende de geçen hafta birkaç kez oldu. ama benimkini bi pompacıda bilgisayara soktuk sensör arızasını hemen söylediler zaten. servisin bilgisayara bağlayıp arızayı görmüş olmaları lazım. tüm sensör hataları bilgisayarda görünüyor.o sensör benzinlide krank sensörü dizelde de ekzantrik sensörü adıyla geçiyor sanıyorum.

bugün de vakit bulup sordum, bu sensörler yeni model tüm arabalarda ve motosikletlerde varmış ve bunlarda dediğiniz şikayetler çok sık görünen problemlermiş. oksitlenme dışında birde kabloları bazen aşınıp içindeki iletken açığa çıkınca da aynı şikayete sebep olabiliyormuş. birçok değişik arabalarda da aynı sensör aynı şekilde zaman içinde benzer şekilde şikayete sebep olurmuş bundan dolayı iyi bir usta burayı zaten hemen düşünüyor değiştirmek yerine de bu şekilde bi kontrol ediyor . yarın benimkini de halledecekler.

ancak tekrarlarsa sizde, önce motor bloğuna giren kısımdaki sensörün ucunu basitçe temizletin ve yuvadan bloğa giren yere kadar kablosunda aşınma var mı diye bir baktırın. sadece sensör yuvasının oksitlenmesinden olmayabilir. sensör hemen değiştirmek yerine bu şekilde basitçe halledilebiliniyor.

faydalı bir bilgi oldu. ben de daha yeni aynı şeyi araştırıp öğrenmiştim. ben den önce yazmışsınız. problemin hallolmasına sevindim

görüşürüz.

Etiketler

MERHABA ARKADAŞLAR ...
Foruma yakın zamanda üye oldum. Fiyat avantaj ve daha önce de NİSSAN PRİMERA gibi sağlam bir araç kullandığımdan tercih olarakta yine bir NİSSAN TERRANO II 2000 model araç aldım. Araç 160.000 km de ve ufak tefek sorunların dışında gayet temiz . Sonuçta ikinci el. Kullanma kitapçığı yok mesela arka bagaj tentesi kayıp , sağ arka kapı camı otomatiği çalışmıyor gibi . Ben offroad yapan biri değilim ama serbest dalış ve zıpkın ile avcılık hobilerim için aldım. Hatta geçen hafta sonu üye olduğum forumun düzenlediği av ve doğa kampına takım halinde aldığım TERRANO ile gittik.Dört kişi ve hınca hınç dolu olan aracın hem yol hemde arazi performansı beni tatmin etti. Yalnız o yükle sahile inen rampadan aşağıya indiğimde keskin bir balata kokusu ve az da olsa ön balatalardan duman sardı ortalığı. Bu normal mi otomatik vites araçlarda tamamen inişte frenli indiğimiz için olabilir mi çümnkü yaklaşık 8 km hep iniş yaptık , arkadaşlardan bilgi rica edebilirmiyiz.
Ayrıca bu güne kadar otomatik vites tecrubem olmadı ve vites konumlarından 1 ve 2 konumlu seçenekleri ne zaman kullanmalıyız.
Bu hafta sonu aracın yağ ve filtrelerini değiştirmeyi ve fren balatalarını kontrol ettirmeyi düşünüyorum hem emin olmak hemde içim rahat etsin diye. Hararet ibresini devamlı takip ettim ve ibrenin yarıyı hiç geçmediğini gözlemledim. Bu da beni sevindirdi. Birde radyötör için sanıyorum NİSSAN 2.7 2000 model pikap radyötörü ile benzer olabilir hiç araştıran oldu mu diye sormak isterim.
Tecrubeli olan arkadaşlar sorularıma cevap verebilirlerse sevinirim...

TERRANO' CU ARKADAŞLAR .....

NERDESİNİZ ....
BİLGİ VERECEK BİRİSİ YOK MU....

nczeus68' Alıntı:
TERRANO' CU ARKADAŞLAR .....

NERDESİNİZ ....
BİLGİ VERECEK BİRİSİ YOK MU....

merhaba

sizin sorunu otomatik kullanan bir arkadaşa sorayım inişte balata kokusu neden olur ben bilemiyorum. otomatik vites tecrübem yok.

nette terrano servis manuel var.kitapçık halinde indirilebilir . ben bakmıştım ama pek de gerek olmuyor.

görüşürüz

arkadaşlar bugün araca şu yakıt tasarrufu sağlayan cihazlardan taktık. magnetik etkiyle araçta daha iyi yanma sağlayıp yakıt tasarrufu ve performans artışı sağlayacağı iddia ediliyor.yakıt zaten bizimkilerde çok değil ama bir deneyelim bakalım sonuçlar ne olacak. eski eksoz emisyon değerleri kağıdını da saklıyorum. sonuçları yazarım.

ayrıca yarın fren balata disklere bakılacak .

kamyon tipi araçlardan ön takım modifiye ederek takma konusunu araştırıyorum.. amacım en sağlam ve en ucuz ön takımlar elde etmek. bu aşama en merak ettiğim aşamalardan biri. ilk bir arkadaşın arabasında tecrübe edilecek sonrasında da benimkinde denenecek.

görüşmek üzere

nczeus68' Alıntı:
MERHABA ARKADAŞLAR ...
Foruma yakın zamanda üye oldum. Fiyat avantaj ve daha önce de NİSSAN PRİMERA gibi sağlam bir araç kullandığımdan tercih olarakta yine bir NİSSAN TERRANO II 2000 model araç aldım. Araç 160.000 km de ve ufak tefek sorunların dışında gayet temiz
Ayrıca bu güne kadar otomatik vites tecrubem olmadı ve vites konumlarından 1 ve 2 konumlu seçenekleri ne zaman kullanmalıyız.
Bu hafta sonu aracın yağ ve filtrelerini değiştirmeyi ve fren balatalarını kontrol ettirmeyi düşünüyorum hem emin olmak hemde içim rahat etsin diye. Hararet ibresini devamlı takip ettim ve ibrenin yarıyı hiç geçmediğini gözlemledim. Bu da ben
Tecrubeli olan arkadaşlar sorularıma cevap verebilirlerse sevinirim...

slm...otomatik vites üzerindeki 1 ve 2 yazan kısımları yokuş inerken aracın hızlanmasını engellemek amacıyla kulanmak gerek...1 de iken arac 2 ci vitese gecmeden devam eder..2 de ise 3 e atlamaz..ama D de kullanırsanız...vites arac hızlandıkca artmaya devam eder..ve sizde devamlı firene basmak gerekir...balatalarnızın ısınması da buna bağlı bence... terrano yu arazide kullanacaksanız ve arazı zorlu kosullarda ise 1 de kullanın aracın ikide bir vites değıstırmesi otomatık vites türbünlerine fazla basınç yapar... yağ basıncıyla calısın bir sıstem dir..ve aracı 1 de kullanırken asla tam gaz kullanmayın... radyatörun ise buyuk modeli var...320 tl...klima fanının hyanına 1 fan daha takılabiliyor 70 tl..iki fanı da manuele çevirin sorununuz hallolur..saygılarımla

son antoff etkinliğinden kareler.... böyle terrano görmediniz....iddaa ediyorum...

http://www.izlesene.com/embedplayer.swf?video=2163939

merhaba otomatik viteslerde ki 1 ve 2 yazan yerler uzun süreli yokuş yukarı veya aşağı inişlerde kullanılan motorun kompresörünü kullanarak fren yapmadan veya az fren yaparak aşağı iniş sağlamak için yapılmıştır 1ve 2 manuel vites olarak düşünmek daha doğru olur balata kokusu ve duman aracın yokuş aşağıya inişinde çok fren yapmanızdan yani balataların çok ısınmasından ileri gelir
birde benim başıma gelen bir olayı anlatmak isterim 35-40 km gittikten sonra keskin bir balata kokusu geldi el fireni teli sıkışmış balatalar yandı
el freni telini değiştirmek zorunda kaldım
terrano hakkında baya tecrübe edindim

selamlar

Merhabalar,

Otomotik viteste ayrıca O/V var, sanırım over drive 'ın kısaltması. Vites kolunun yanında baş parmakla basılabilen küçük düğme. Buna bastığınızda eğer vitesiniz D de ise araç 3. vitesten fazla gitmiyor diye biliyorum çok dik olmayan asfalt yol inişlerinde bu kullanılabilir diye düşünüyorum.

Bu arada 245/70/16 lastiklerime karar verdim goodyear AT/SA olacak tanesi 265 tl. yarın taktıracağım.

Aracıma yaptırdığım işlemler ve maliyetleriyse (şimdilik)
- ön fern diskleri 190 tl (çifti)
- ön fren balataları 50 tl
- üst roliller 90 tl
- enjektör bakımları ve meme değişimi 350 tl
- yağ, yağ filitresi, hava filitresi, aks körüğü ... gib periyodik bakım parçaları ve yırtılan eskiyen ufak tefek parçalar (ama toplam rakamı çok etkilediler)
+ işçilik

toplam kdv dahil 1150 tl

Ön takımda hala biraz eksikler var galiba asfaltta düz gidişte problem yok ama eğimli araziye (ön tekerleklerden biri diğerlerinden yukarıda yada aşağıda olduğunda) girdiğimde ve direksiyonu tam sağ yada tam sol yaptığımda ön takımdan gacırtılar geliyor sanki yağsız kalmış yerler varda metal metale sürtüyor gibi yarın yada en kısa sürede tekrar ön takım kontrolüne gidecek.

Benim aracım yakıtı mazot lambası yanmadan bitiyor. Bir kere yolda kaldım aracı yeni aldığımda :smiley: Depoyu doldurduğumda 65 litre yakıt aldı Terranoların depoları 80 litre değilmiydi? yoksa benim depodamı bir problem var sizde durum nasıl ?

selamlar

evet dizel terranolar 80 lt.depoya sahip... otomatik vitesteki over drıve ise aracı gittiği vitesten 1 vites aşşağıya manuel çekmek için kullanıılır..özellikle de sollama yaparken tam gaz yaptıgınızda vıtes düşür mez ise o/v düğmesiyle bu iş yapılabılıyor...

bugün fren balataları değişti. usta disklerin değişmesine gerek olmadığını söyledi.

yakıt tasarrufu yaptığı iddia edilen cihazı denemeye başladım. şimdilik fazla km olmadı.daha birşey söylemek için erken.

daha büyük bir intercooler yaptırılabilir mi diye düşünüyorum. performansa etkisi ne derece olur merak ediyorum. intercooler da değişiklik yapmanın bir sakıncası olmaz sanırım?

Arkadaşlar merhaba, aranıza yeni katıldım. Arazi taşıtı almak istiyorum ve ne alacağıma karar veremedim. Ancak dış görünüş olarak Terranolar bence baya güzel. 20000Tl'ye sizce işe yarar bir terrano alabilirmiyim? Birde Terranoların tutulan serisi hangisi? Sanırım Terranolar daha ziyade dizel üretilmiş. Dizel araçlar 2. elde pek tavsiye edilmiyor. Kullanıcıların bu konulardaki görüşleri nedir acaba. O kadar çok çeşit alternatif varki ne alacağımı şaşırmış vaziyetteyim. Verceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler...

merhaba ben nissan terrano 2 2001 model otomatik vites kullanıyorum çok güzel bir araç çok sağlam ve dayanıklı ayrıca tipi de çok hoşuma gidiyor 5 yıldır kullanıyorum çok az masraf yaptım kış şartlarında traktörün bile çıkamadığı yerlerde o hiç zorlanmadan çıkabiliyor arazi konusunda çok iyi biraz süspansiyonu sert ama tabiki arazi taşıtı benim tavsiyem bu şimdiden hayırlı olsun

Doğa, cevabın için teşekkürler. Benzinlileri ne kadar yakıyor, bişey söyleyebilir misin?

ali05' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba, aranıza yeni katıldım. Arazi taşıtı almak istiyorum ve ne alacağıma karar veremedim. Ancak dış görünüş olarak Terranolar bence baya güzel. 20000Tl'ye sizce işe yarar bir terrano alabilirmiyim? Birde Terranoların tutulan serisi hangisi? Sanırım Terranolar daha ziyade dizel üretilmiş. Dizel araçlar 2. elde pek tavsiye edilmiyor. Kullanıcıların bu konulardaki görüşleri nedir acaba. O kadar çok çeşit alternatif varki ne alacağımı şaşırmış vaziyetteyim. Verceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler...

20000 tl ye rahatlıkla terrano alabilirsiniz. benzinlisi daha ucuzdur piyasada benzinli de çok sayıda var. . arazi araçları içinde terranoların yakıtı sizi üzmez. benzinlinin sarfiyatı dizelden fazla görünse bile lpg ile avantajlı hale geliyor.
temiz dizel bulmak zordur. ama temiz dizel bulursanız bir iki önlem ile yıllarca sorun yaşamadan kullanmak ta mümkündür.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,458
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR