Nissan Terrano II Hakkında Herşey

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan strom Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,526
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 723,303
Ynt: Nissan Terrano Iı Hakkında Herşey

sakyuz' Alıntı:
Bu seslerin nerden geldiğini internet üzerinden tartışarak bulabileceğinizi sanmıyorum.

sayın sakyüz. mesajımda zaten servise götürdüğümü ve alt takımın sağlam problemsiz olduğunu söylediklerini yazmıştım.dikkatinizden kaçmış olabilir.ben sayın melrock da bu aracın kullanıcısı olduğundan nacize tecrübesini dinlemek istedim. ben yetkili servise + 2 farklı rot balanscıya,öndüzenciye götürüp kontrol da ettirdim. kullanıcısı olduğu için arkadaşımız fikir verebilir.örneğin arka bagaj kısmından gelen vuruntu sesinin kesin ve net olarak arkadaki 3.sıra koltuk için konulan emniyet kemeri moturundan geldiğini keşfettim.makarası gevşemiş zamanla . buyüzden kaportacıya götürdüm arka plastik yan havuzu çıkarttırdım ve emniyet kemeri makarasını sıkıştırttım.mekanizma düzeldi ses kesildi....

budur internet ortamında soru sormamın nedeni.ve ben şimdi bunu paylaştım.bir başka kullanıcının aklında da böyle sesler kurcalıyorsa ilk önce bu makaraya baksın. zaman kazansın..kontrolü içinse emniyet kemerini hafif çekip bıraksın gevşekşe langur lungur veya benzeri şekilde ötüyor zaten.biz kullanıcılardan daha iyi aracı kim tanıyabilirki.? insanın aklına herzaman şuraya veya buraya bakmak gelmeyebiliyor. dikkatten kaçabiliyor.

saygılarımla.

Etiketler

erdem_erdem' Alıntı:
Terrano 2 sahibi var mı acaba bana yardımcı olacak. kontağı ilk çevirdiğinizde diğer ışıklarla beraber 4x4 ışığı kontrol amaçlı yanıyormu yoksa sadece 4h veya 4l aldığınızdamı yanıyor

Merhaba ,sizi yanıltmak istemem ama benim gözlemim sadece 4x 4 e geçtiğiniz zaman sol tarafta yeşil 4 teker şekli çıkmakta ,L2 aldığınızda sönmekte ,bilgilerinize.

Ynt: Nissan Terrano II Hakkında Herşey

erdem_erdem' Alıntı:
Terrano 2 sahibi var mı acaba bana yardımcı olacak. kontağı ilk çevirdiğinizde diğer ışıklarla beraber 4x4 ışığı kontrol amaçlı yanıyormu yoksa sadece 4h veya 4l aldığınızdamı yanıyor
2000 terrano sahibiyim ben de, 4H ve 4L modları dışında bu ışığın yandığını görmedim. Belirteyim istedim.

Sent from my Reeder using Tapatalk

Selam. Terrano2 dış ortam sıcaklık
sensörü Nerede acaba bilen varsa tam olarak Nerede tarif edebilirsiniz?

Herkese merhaba.

Ben de sonunda uzun araştırmalar neticesinde Terrano II 2.7 Dizel otomatik aldım.

Amacım haftasonları kamp ve gezilere gönül rahatlığıyla gidebilmekti. Aracın yüksekliği ve konforu beklentimin ötesinde.

Bu forum sayesinde araçla ilgili pekçok bilgi edindim ancak bir miktar bilgi kirliliği de söz konusu. Pek çok şey kulaktan dolma bilgi. O yüzden aracımdaki kullanma klavuzunu paylaştım.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=109907.0

Özellikle hangi iklimde hangi yağı kullanmanız gerektiğini gösteren tabloyu incelemenizde fayda var bence.

Şu anda istanbul avrupa yakasında düzgün çalışan (Parça hırsızlığı yapmayan) bu araçların dilinden anlayan usta arıyorum. Bilenler yardımcı olursa sevinirim.

WP 20150629 13 36 04 Pro

Sn. SYILDIIRM,

Aracınız hayırlı olsun, bende de aynı araç 99 model bordo renk olanı var, yaklaşık 3 aydır kullanıyorum, eğer düzgün bir aracınız var ise oldukça keyifi bir araçtır, ben almadan önce aracı bir servis e göstererek motor-şanzıman-difransiyel ve diğer önemli sistemlerin sorunu olmadığı konusunda onay aldıktan sonra aracı satın aldım, alır almaz da önceki sahibinin ne zaman bakım yaptırdığını sormaya bile gerek görmeden doğrudan yağ-hava-mazot filtrelerini, motor yağını, değiştirttim, eskimiş olan lastikleri Kumho MT ile değiştirtip öndüzen ayarına soktum, fren balatalarını değiştirttim, aracın üzerine tavan sepeti yaptırdım, aracın bağajında bulunan 3.sıra koltuğa ihtiyacım olmadığından çıkardım (çok basit ve anahtar kullanmadan sökülebiliyor) ve onun yerine malzemelerimi koymak için bagaj kutusunu yaptım, çekme halatı, kamp malzemeleri, gıda, yedek kıyafet, tüp-çaydanlık+demlik+yemek kapları, palet-gözlük-şnorkel, av tüfeğim ve fişekler, ilkyardım malzemeleri, offroad ekipmanlarımı bu kutuya koyduktan sonra bile aracın bagajının içinin tertemiz olduğunu görmek inanılmaz güzel oldu :smiley:

1

2

3

4

Sn. Orhancengizk
Aynı kontrolleri ben de yaptırdım almadan önce ve araç çok temiz çıktı. Bagaj kapağı hariç boya yok. Arazi de çalışıyor ancak motorda az bir yağ kaçağı var. Önceki sahibi yeni bakım yaptırdım dedi ancak ben yarın komple bakıma sokacağım. Bakalım neler çıkacak. Benimkinde 3. Sıra koltuk yok o yüzden sizinkiler duruyorsa talip olabilirim.

SYILDIRIM' Alıntı:
Sn. Orhancengizk
Aynı kontrolleri ben de yaptırdım almadan önce ve araç çok temiz çıktı. Bagaj kapağı hariç boya yok. Arazi de çalışıyor ancak motorda az bir yağ kaçağı var. Önceki sahibi yeni bakım yaptırdım dedi ancak ben yarın komple bakıma sokacağım. Bakalım neler çıkacak. Benimkinde 3. Sıra koltuk yok o yüzden sizinkiler duruyorsa talip olabilirim.

Öncelikle aracınız hayırlı olsun. keyifle , güzel günlerde kullanırsınız inşallah.
Ancak koltuk konusunda bir uyarıda bulunayım. Eğer ruhsatta 7 kişilik yazıyorsa 3. sıra koltuğun olmayışı muayenede sorun yaratabilir. bu konuyu bir sorun isterseniz.

Sn Melrock
Uyarınız için teşekkür ederim ancak aracın önceki sahibi bir ay önce muayeneden geçmiş bu haliyle. İnşallah ben de sorun çıkmaz

melrock' Alıntı:
Öncelikle aracınız hayırlı olsun. keyifle , güzel günlerde kullanırsınız inşallah.
Ancak koltuk konusunda bir uyarıda bulunayım. Eğer ruhsatta 7 kişilik yazıyorsa 3. sıra koltuğun olmayışı muayenede sorun yaratabilir. bu konuyu bir sorun isterseniz.

Sn.Melrock,
uyarınız için teşekkür ederim. Konu hakkında bilgi sahibiym, muayenede soracaklarını bildiğimden satmadım, dükkanda uygun bir yere kaldırdım :smiley:

Dün aracın muayenesi vardı. öncesinde bir kontrol bakımından geçirip götürdüm. maşallah sorunsuz geçti muayeneden. seviyoruz Terrano'muzu.

Aracımın arkasına avustralya offroad cularının çokca uyguladığı bagaj çekmecesi sisteminin benzerini yaptım,
bagajı gerçekten derleyip topluyor. Çekmecelerin içindeki eşyaları normalde bagaja çekmece olmadan koysam bagajda yeni eşya koyacak yer kalmazdı... Çekmeceler sayesinde oldukça fazla malzemeyi organize şekilde yerleştirebildiğim gibi üst kısma hemen hemen bir bu kadar daha eşya koyacak yer kalıyor. Üstelik üst kısım dolu iken mesela aracı çemek için strap lazım olsa hemen çekmeceyi çekerek çıkarıp kullanıyorum ve yerine koyabiliyorum, çekmece olmasa oradaki eşyaların yarısı yada tamamı belkide çamurlu bir ortamda yere inecek, kirlenecek, br sürü sıkıntı çıkacak...

Çekmecemin yaklaşık son hali budur. Görülen Bagajın içeriği (hatırlayabildiklerim):
----------------------------------------------------
* 4 Kişilik Quechua Arpenaz 4.1 Yüksek tavanlı aile çadırı
* Büyük boy şişme yatak + Pompası
* Tarp/Güneşlik 3x3 9m2
* 12x50 dürbün
* Güneş enerjisi ile şarj olabilen kamp feneri, USB ucu sayesinde telefon vs de şarj edebilir.
* Yaklaşık 200 av fişeği
* 1 adet y.otomatik av tüfeği (Vursan-92A)
* Dolu vaziyette 32'li fişeklik
* 10 ton çekme kapasiteli strap + kancalar vs.
* 3 adet yönetmen koltuğu katlanabilir sandalye + 1adet katlanır tabure
* 1 adet katnalabilir Quechua 4 kişilik masa
* Hamak
* 2 adet ilk yardım çantası
* Küçük piknik tüpü ve müştemilatı
* çaydanlık-demlik-çay-kahve-şeker-bardak vs.
* Sıvı el sabunu - bulaşık deterjanı ve bulaşık süngeri - kağıt havlu
* Testere - Balta - Tahkim edevatı
* Mangal-Kömür vs.
* Yere sermek için eski bir yorgan + 1 adet battaniye + 1 ad uyku tulumu
* 2 adet olta ve ek malzemeleri
* 1 adet polietilenden mamül, esner ama kırılmaz haydar
* 6lt yangın söndürme tüpü
* Standart Sinek ilacı + vucuda sürülen repellent kene-sinek-böcek savar 2 adet
* Kırmızı Meşale (gece yerinizi belli etmek için)
* Islak mendil, bebek için ufak paket bebek bezi + hanımlara özel ihtiyaçlar
* el feneri + araç şarj kiti

Wwwkaradenizavmarketcom2Fresimler2Fterrano2F2

12032163_1465745473734152_5366555029140340724_n.jpg

12032163_1465745470400819_6454934482700758906_n.jpg

Aracımın arkasına avustralya offroad cularının çokca uyguladığı bagaj çekmecesi sisteminin benzerini yaptım,
bagajı gerçekten derleyip topluyor. Çekmecelerin içindeki eşyaları normalde bagaja çekmece olmadan koysam bagajda yeni eşya koyacak yer kalmazdı... Çekmeceler sayesinde oldukça fazla malzemeyi organize şekilde yerleştirebildiğim gibi üst kısma hemen hemen bir bu kadar daha eşya koyacak yer kalıyor. Üstelik üst kısım dolu iken mesela aracı çemek için strap lazım olsa hemen çekmeceyi çekerek çıkarıp kullanıyorum ve yerine koyabiliyorum, çekmece olmasa oradaki eşyaların yarısı yada tamamı belkide çamurlu bir ortamda yere inecek, kirlenecek, br sürü sıkıntı çıkacak...

12032163_1465745470400819_6454934482700758906_n.jpg

Orhan bey, maşallah çok güzel yapmışsınız aracı. tavan sepeti ve bu bagaj gözleri iyi çok iyi olmuş.
Merak ettiğim çekmeceler acaba raylı mı (ki yanlarda ray paylarını göremedim) yoksa düz sürgü mü? Herhangi bir ray yoksa açılması zor olmuyor mu? Bir de dolu çekmeceler açıldığında ağırlığı nasıl taşıyor, sarkma yapmıyor mu?

Orhan bey, maşallah çok güzel yapmışsınız aracı. tavan sepeti ve bu bagaj gözleri iyi çok iyi olmuş.
Merak ettiğim çekmeceler acaba raylı mı (ki yanlarda ray paylarını göremedim) yoksa düz sürgü mü? Herhangi bir ray yoksa açılması zor olmuyor mu? Bir de dolu çekmeceler açıldığında ağırlığı nasıl taşıyor, sarkma yapmıyor mu?

Merhaba Sn.Melrock, çekmece ve sepeti beğendiğinize sevindim zira epey emek harcarayak yaptım. Çekmeceler raylı değil, tasarımda değişiklik yapılmayacaksa raya gerek de yok bence, çekmeceleri üzeri kaygan ve çizilmeye mukavemetli malzeme kaplı olan MDF malzemeden yaptık (marangoz arkadaştan yardım aldım), sonrasında da kutunun dış kısmını ve çekmecelerin hem içi hemde dış kısmını komple resimlerde görülen halıfleks benzeri ama daha ince ve esnek fakat dayanıklı olan kaplama malzemesi ile komple kapladım, çekmecelerin girdiği gözlerde dahil pürüzsüz ve kaygan bir yüzey ve bunun üzerinde halıfleks benzeri malzeme ile çok düşük sürtünme elde ettim, raylı kadar değil ama ondan çok fazla zor da değil... Çekmecler ve kutu kaplanırken dikkat edilmesi gereken bir nokta var, halıyı yüzere derby yapıştırıcı ile yapıştırıyoruz ama her iki yüzeyin tamamına yapıştırıcı sürüyoruz, biraz zahmetli ama kendi işinizi kendinizin yapması da ayrı bir keyif, bu şekilde yaptığınızda kaplama malzemesi sürekli kullanımdan dolayı toplanma yapmıyor, yapıştırma işlemi doğru yapılmaz ise kumaşta toplanmalar olabilir.. Çekmecelerin derinliği 90cm civarında, dışarıda doğru 70-75cm çektiğinizde içerisindeki herşeye oldukça kolay şekilde erişebiliyorsunuz, dolayısı ile sonuna kadar çıkarmaya gerek kalmıyor bu sebeple aşağı doğru sarkma da yapmıyor diyebileceğimiz kadar az, belki 1-2cm...

Merhaba Sn.Melrock, çekmece ve sepeti beğendiğinize sevindim zira epey emek harcarayak yaptım. Çekmeceler raylı değil, tasarımda değişiklik yapılmayacaksa raya gerek de yok bence, çekmeceleri üzeri kaygan ve çizilmeye mukavemetli malzeme kaplı olan MDF malzemeden yaptık (marangoz arkadaştan yardım aldım), sonrasında da kutunun dış kısmını ve çekmecelerin hem içi hemde dış kısmını komple resimlerde görülen halıfleks benzeri ama daha ince ve esnek fakat dayanıklı olan kaplama malzemesi ile komple kapladım, çekmecelerin girdiği gözlerde dahil pürüzsüz ve kaygan bir yüzey ve bunun üzerinde halıfleks benzeri malzeme ile çok düşük sürtünme elde ettim, raylı kadar değil ama ondan çok fazla zor da değil... Çekmecler ve kutu kaplanırken dikkat edilmesi gereken bir nokta var, halıyı yüzere derby yapıştırıcı ile yapıştırıyoruz ama her iki yüzeyin tamamına yapıştırıcı sürüyoruz, biraz zahmetli ama kendi işinizi kendinizin yapması da ayrı bir keyif, bu şekilde yaptığınızda kaplama malzemesi sürekli kullanımdan dolayı toplanma yapmıyor, yapıştırma işlemi doğru yapılmaz ise kumaşta toplanmalar olabilir.. Çekmecelerin derinliği 90cm civarında, dışarıda doğru 70-75cm çektiğinizde içerisindeki herşeye oldukça kolay şekilde erişebiliyorsunuz, dolayısı ile sonuna kadar çıkarmaya gerek kalmıyor bu sebeple aşağı doğru sarkma da yapmıyor diyebileceğimiz kadar az, belki 1-2cm...

Orhan bey , verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Aynı şehirde olsaydık görüşmeyi dilerdim açıkçası. Keyifle kullanın aracınızı. gerçekten güzel araç olmuş.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR