Ordu Fatsa, Perşembe Yaylası 7. Jeep Festivali (27-28 Haziran 2009)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan CİN@Lİ52 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 137
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 65,403
Ynt: Ordu Fatsa, Perşembe Yaylası 7. Jeep Festivali (27-28 Haziran 2009)

Gerçekten İzlenmeye Degecek Bir off road dı kaçıranlar bence cok sey kaçırdı cinali abi ben yaylada konustugun genc ... hatırladınmı....

Şenlik Resimlerinin Çok Çok Fazlası www.aybastı.net aybastının resmi sitesinde var reklam amaçlı degil yanlış anlasılmasın lütfen sadece sitede çok çok fazla resim oldugunu belirtmek istedim...

Etiketler

DSC00021 1
DSC00022 1
DSC00023 2

ladikoffroad' Alıntı:
aksaklıklar haricinde bence neşeli ve güzel geçti tabi bunda parkurda 2. olmamın etkisi olabilir:smiley:

Sonlara doğru yarışmana rağmen, su alıp sesi değişen aracına rağmen. Bence güzel yarıştın. Şu su işini halletseydin plotaj olarak bence birinci olurdun. Gelecek için çok ümit verdin. Yılların jeepci ustalarının 3 saniye arkasında bitirmen bence büyük başarıdır. Su aldırmasaydın bence birinci de olurdun. Tebrikler Batuhan..

manyakbiradam' Alıntı:
herkes yarışmadan ödül törenine geçildi benimde aklımdan şu geçiyor heralde ödül alacaklar önceden belliydi Batuhan'a bile tören bittikten sonra verdiler ödülünü ayak üst hatırlatmalara ragmen verildi.Herkesin emegine saglık Yanlız bizim emegimizboşa gitti.
bu ne demek şimdi?

arkadaşlar ben sinop altarnatif sporlar kulübün den bulent emegi gecen herkeze teşekkurler oncelikle yarışlarda zamanlamayı tutan bendim kimsenin aklına bir şey gelmesin. Goktuğ arkadaşımın yazdıkları aynen katılıyorum.Yerel yonetim deki buyuklerimiz bu organizasyonun boyle geniş katılımlı olacagını tahmin etmediler heralde. ama bundan sonra kendi
leri yormasınlar cunku bu kalabalıgı bulamazlar çunlu biz offroad cılar birbirlerine baglı yardımlaşmayı seven ve öz verili kişileriz kararlar alındı birdaha aybastı şenliklerine katılmama kararı aldık ama fatsa offroad başka bir yerde yaparsa biz gene onlarla beraberiz lütfen bunları yerel yönetime okutun tabiki anlarlarsa biraz zor ama.Arkadfaşlar yarışların neden iptal edildiğini hepimiz biliyoruz kimse oyle oldu boyle oldu demesin ben anlatayım yarışın ortasında odül toreni olmaz ama protokol vakitleri cok degerli ya biran once yapalım da biz işimize bakalım dediler bu orda yapılan emege saygısızlıkdır bekleyin ne olmuş bizler canımızı dişimize takmışız bir dunya yoldan gelmişiz sizin bu yaptıgınız hiç adil degil Sizlerim bu emege saygı gostermeniz gerekmezmiydi siz hiç bu kadar kalabalıgı seçim mitinkleri hariç bi yerde gordunuzmu.Tabi birde bunların başı var onlarda burdan bir şeyler cıkarsın sayın v

bülent dostum ne desen haklısın ancak bu organizasyonu iyi hale getirmek elimizde olabilir el birligi ıle calısmamız lazım ...kımse tahmın edemezdı katılımın bu kadar olacagını...sen tecrübelisin gel bir gun gezelım dagları ..burası uygun de daha iyi yer arayalım ..dogal güzellikler acısından bozulur dıye valilik pek sıcak bakmıyor persembe yaylasına...mendereslere zarar veriyormusuz,zararı biz degıl sahinler doganlar verıyo kımse anlamıyor...

Sevgili Göktuğ
Yazdıklarının hemen hepsine katılıyor, altına imzamı atıyorum. Organizasyondaki ağır sorunlar, güvenliğin neredeyse hiç olmayışı, hatta bazı çadırlara girilmiş olması gibi pek çok nahoş olay Fatsa'ya hiç yakışmadı. Bu konuda eminim daha çok yazışılacaktır değişik platformlarda.
Ancak "pajerocuların" cjlerle aynı klasmanda yarışmak istememesi derken neyi "kastettiğini" tam anlayamadım.
Ama bu konuda TOSFED'in 2009 Ulusal Offroad Talimatı'nda yazanları okumanı tavsiye ediyorum. (Linki aşağıda, 2.1. Katılabilir Araçlar kısmını özellikle oku)

http://www.tosfed.org.tr/kitaplar/08_offroad-24022009.pdf

Bu talimatnameye göre sınıflandırma marka bazlı yapılmıyor. S1, S2, S3 ve S4 adı altında sınıflar var. Pajerom S2 tıpkı suzuki vitaralar gibi, senin CJ S4.

S2: 1751 - 2800 cc benzinli, 3500 cc'ye kadar dizel
S4: 4001 cc'den büyük benzinli, 5001 cc'den büyük dizel

Eminim biliyorsundur ama ben yine de Abin olarak bir hatırlatmak istedim.
Kaldıki Şenlikler hakkında konuşulacak çok daha önemli konuların olduğu aşikar.

Şenliğe katılan tüm offroad severleri canı gönülden kutluyorum. Kilometrelerce yol katedip o ortamda onlarla birarada olmak "herşeye" rağmen çok güzeldi.

sınıf farklılığına birşey demiyorum. o zaman neden 2500 cc diye hiç kullanılmayan bir hacim.? neden 2800 cc değil. Ya da 1750 cc değil. Uydurma olduğu çok belli. Bu arada sizin motorlarınız kaç ki ? Sordum tesadüfe bakın 2524 cc imiş.

Tepki gösteriyorum çünkü sınıf ayrımı olmasaydı geçen sene ki gibi bizde yarışabilecektik. Burada kasıt var demiyorum. Siz sebep oldunuz diyorum. Offroad konusu olunca mangalda kül bırakmayan pajerocu arkadaşlar, yarışa girince neden sınıf ayrımını öne çıkardılar. Yani neden "bizim araçlarımız sizinki kadar iyi değil" cümlesini yalnızca yarıştan önce söylediler. Demek istediğim bu yanlış anlaşılmasın. Kimsenin kapalı kapalı ardında pazarlık yaptığını filan söylemedim. Şunu baştan söyleseydiniz yarışa bile girmeye gerek kalmazdı ;D

olay burda iyilik meselesi deilki zaten ulusalda 5800 olan aracı 1600 grand lar veya 3500 pajerolar çok rahat geçiyo hem dielimki araçlarınız çok ii seninde söylediğin gibi yılların ustası turgut usta senn cj nden çok daha fazla çekmesi ve senden çok daha hızlı sürmesine rağmen 2 47 yaptı kaldıki bu olaylarda gocunulcak tek birşey varsa yarışamamanız olayın ne pajeroların 2500 söylenmesiyle ilgisi var nede başka birşey kaldıki orda sen bi ara bizim ruhsatlarda 2500 yazıyor diyordun neden bunu orda söyleyip küçük hacimli araçlarla yarışmadın

ladikoffroad' Alıntı:
olay burda iyilik meselesi deilki zaten ulusalda 5800 olan aracı 1600 grand lar veya 3500 pajerolar çok rahat geçiyo hem dielimki araçlarınız çok ii seninde söylediğin gibi yılların ustası turgut usta senn cj nden çok daha fazla çekmesi ve senden çok daha hızlı sürmesine rağmen 2 47 yaptı kaldıki bu olaylarda gocunulcak tek birşey varsa yarışamamanız olayın ne pajeroların 2500 söylenmesiyle ilgisi var nede başka birşey kaldıki orda sen bi ara bizim ruhsatlarda 2500 yazıyor diyordun neden bunu orda söyleyim küçük hacimli araçlarla yarışmadın

Bir de Türkçe yazsan okuyabilsek.Bir kaç noktalama işareti kullansan.

Turgut ustanın aracının benim araçtan daha iyi gitmesi ve Turgut ustanın benden daha iyi kullanması kadar doğal birşey olamaz. Onun mesleği jeep. Ben yalnızca inşaat mühendisiyim. O kadar.

CJ nin ruhsatında yazan değişik motor hacimleri cj lerin 4.2 olması gereçeğini ortadan kaldıramaz sanırım. Bunu iddia edipte küçük duruma düşmek istemem..

Herşey çok güzel olmuş benim eski yani 1 ay öncesinde hiç istemeyerek sattığım katar adlı jeep im gene birinci olmuş helal ona ve sürücüsüne tebrikler ben göktuğ abinin düşünce ve söyledikjlerine çok çok ama çok katılıyorum teşk abi.. seslerimizi kimse duymuyo galiba ben buı sene benim düğünüm olduğundan dolayı gelemedim ama insanın çok istediği şey olmazmışya öle olduk galiba ama rüyalarımda hep onrayı ve jeep leri gördüm inşallah seneye kadar katar tekrar canlanacak herkeze gelen yazan resimleri koyan herkeze emeği geçen herkeze teşekkürler saygılarımla cılgın CJ5 ci KATAR fatsalııı

arkadaşlar her türlü aksaklıklara rağmen güzel bir yarış oldu dereceye girenleri kutluyorum burda fatsa offroad kulübünü çok hırpalamamak lazım ellerinden geleni yaptılar tabiiki eksiklikleri vardı ama o kadar kişiyi yönetmek kolay bir iş değil ve yanlız bazı sözlerinize kırıldım yarışmanın birincisi belliydi falan turgut usta 6 aydır yarışlara hazırlanıyor o cj nin altında kaç diferansiyel kaç şanzıman değiştirdiğini bilemezsiniz onu benden daha iyi tanıyanınız sanırım yoktur ayrıca kronometreyi sinoplu arkadaş tutmuştu .bakın bende yarışamadım büyük sınıfa girdiğim için o kadar emek verdim ama yarışamadım sadece yarışlar iptal denildikten sonra piste girdim inşallah bidahaki sefere biz sadece siyasilere bunun değerini çok iyi anlatamadık sanırım yada anlamak istemediler olay bundan koptu zaten birde göktuğ ben 2.50 küsür falan bitirdim demiştin yukarıdaki yazında yanlız ben seni sollamıştım sen batmış gibiydin sürat lı oldum için tam göremedim :smiley:) :smiley:) şaka bir yana siz düzenleyin biz gelelim biz düzenleyelim siz gelin bu olayı başka türlü büyütemeyiz hepinize teşekkürler

Ya Kemal abi büyük sınıfında ilk ben girdim parkura, nasıl girdim öyle bitirdim. Dikiz aynalarımda kimseyi görmedim. Karıştırmış olmayasın beni ;D

Bu arada bizim yarşın iptal edilme sebeplerinden bir tanesi de, orada protokolde bulunan değerli beyefendilerin beklemekten sıkılmasıydı bence. Kupa töreni olacak 3-4 saattir oradalar mesaileri bitti sanırım. O ticaret odası başkanı beyefendin, hadi artık yapında gidelim dediğini sanırım çoğu insan duymuştur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,460
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

SON KONULAR

Geri