Satılık Kutusunda CB Telsiz (Midland ALAN 78 Plus Multi Standard) + Araç Anteni

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ozancagman Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 281
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 91,719
Ynt: Satılık Kutusunda CB Telsiz (Midland ALAN 78 Plus Multi Standard) + Araç Anteni

Ben de dün (20.03.2010) bir Alan 42 ve manyetik dipli anten aldım kendisinden. şimdilik memnunum. ilginize ve yardımlarınıza teşekkürler.

Etiketler
Ynt: Satılık Kutusunda CB Telsiz (Midland ALAN 78 Plus Multi Standard) + Araç Anteni

mahirisa' Alıntı:
Ben de dün (20.03.2010) bir Alan 42 ve manyetik dipli anten aldım kendisinden. şimdilik memnunum. ilginize ve yardımlarınıza teşekkürler.

Ben çıkarken siz kapının önünde bekliyordunuz sanırım :smiley: güle güle kullanın sizde.

CENK BEY... NE MUTLU SİZE... BENDE ŞİLE DE ÇAMURLA TANIŞMIŞTIM... AMA SİZİNKİ TELSİZLE ÇOK DAHA GÜZEL OLMUŞ TABİKİİİ :smiley:)) UMARIMM BENDE CB Mİ ALABİLİRİM Bİ GÜN :smiley: HEPİNİZE SAYGILARRRR :smiley:)))

cenkcc' Alıntı:
Arkadaşlar selam,

Ozan'ın sayesinde cumartesi günü cb telsizime kavuştum sonunda.....
Cuma gunu Ozanı arayıp telsiz ihtiyacım var diyince cumartesi için sözleştik ve sabah ilk işim yanına gitmek oldu.Guneşli bir İstanbul sabahında montaja başladık,güneş kayboldu hava sogudu sağnak yağmura döndü montaja devam ettik Ozana dönerek utanmasa kar yağacak dedim ve şom ağzım yüzünden oda yağdı fakat biz yine montaja devam ettik extra anten istediğim için montaj uzun sürdü yoksa yağmur başlarken bitmiş olurdu montaj,tamamen benim suçum uzaması..Gayet temiz ve düzenli bir montaj ile işlem bitti ayarlar yapıldı sorunsuz olarak kullanıma geçtim hatta ozanın evinden benim ataşehirdeki evime kadarda yolda görüşme yaptık.. Ben çok memnun ayrıldım ozanın yanından gerçekten esnaflığı ve insanlığı 10 numara bir arkadaş işinede bir o kadar hakim tek bir eksiği var oda acilen 2 çekerden kurtulup 4 çekere geçmesi o zaman tamamıyla 4x4 lük olur kanaatindeyim hadi Ozan senide 4x4 sahibi yapalım sende çamurla tanış bizlerle birlikte ol ki telsizlerimizin ayarları hiç bozulmasın.......

Teşekkur ederim ozan ilgin ve alakan için ve özelliklede sıcak kahve için (o soğuktan sonra süper oldu)

GezenGen' Alıntı:
Ben çıkarken siz kapının önünde bekliyordunuz sanırım :smiley: güle güle kullanın sizde.

SELAM BENDE BOLU DAN RUHİ OFFROAD ARACIM İÇİN TELSİZ ALMAK İSTİYORUM YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ

Yorgunsavasci ve lidergs, forumlarda büyük harf bağırmak anlamına gelmekle beraber okuması da daha zor oluyor. Bilginize.

Ozan bey yardımcı olur foruma girdiğinde.

GezenGen' Alıntı:
Yorgunsavasci ve lidergs, forumlarda büyük harf bağırmak anlamına gelmekle beraber okuması da daha zor oluyor. Bilginize.

Ozan bey yardımcı olur foruma girdiğinde.

Kusura bakmayın teşekkür ederim..

Ozan Bey'e yardımları ve dostça yaklaşımı için teşekkür ediyorum.
Bugün MIDLAND ALAN 42 telsiz için siparişimi verdim; dört gözle yeni oyuncağımı bekliyorum.

Tekirdağ'da ikamet ediyorum.
Bugün kargo kapıya geldiğnde çocuklar gibi heyecanlandım.
Ozan söz verdiği gibi Cumartesi cihazı (Midlan Alan 42) kargo yapmıştı.
Cihaza hemen 6 adet kalem pil yerleştirip, açtım.
Fakat bütün gün sadece hışırtılar duydum. Zaman zaman SCAN modunda cihaz bazı şeyler yakalıyor gibiydi, fakat netice aynı; hiç bağlantı yok.
Nihayet akşam saatlerinde, bir arkadaşın 35. Kanaldan deneme yayını yaptığını duydum; sürekli aynı şeyleri tekrar etti "deneme deneme 1,2,3,4,5, deneme"
Ben de cevap vermeye çalıştım ancak sanırım beni duymuyordu.
Öğrenicez bu işi, sabır...

Bu vesile ile tecrübeli dostlara danışmak isterim : Türkiye'nin geçerli frekans kodu E mi, EC midir?
Cihaz bana ulaştığında EC modundaydı; ancak interneti kimi sitelerde E olması gerektiğini okudum; kafam karıştı.

Selamlar, (Ozan'a bir kez daha teşekkürler)

tlgymn' Alıntı:
Fakat bütün gün sadece hışırtılar duydum. Zaman zaman SCAN modunda cihaz bazı şeyler yakalıyor gibiydi, fakat netice aynı; hiç bağlantı yok.
Nihayet akşam saatlerinde, bir arkadaşın 35. Kanaldan deneme yayını yaptığını duydum; sürekli aynı şeyleri tekrar etti "deneme deneme 1,2,3,4,5, deneme"

Bu vesile ile tecrübeli dostlara danışmak isterim : Türkiye'nin geçerli frekans kodu E mi, EC midir?
Cihaz bana ulaştığında EC modundaydı; ancak interneti kimi sitelerde E olması gerektiğini okudum; kafam karıştı.

Cihazınız hayırlı olsun.Anladığım kadarıyla kullanım kılavuzunuz yok.Ozan Bey'e söylerseniz, mail'le gönderir. ( E )modunu kullanın.

Ozan Bey merhaab,

aracım için telsiz düşünüyorum fakat bu konuda ne bir fikrim var nede deneyimim bu konuda montaj, fiyat ve cihaz konusunda yardımlarınızı rica ederim.

bacarmobil' Alıntı:
Ozan Bey merhaab,

aracım için telsiz düşünüyorum fakat bu konuda ne bir fikrim var nede deneyimim bu konuda montaj, fiyat ve cihaz konusunda yardımlarınızı rica ederim.

Selam merhabalar,

Elbette yardımcı olabilirim. Müsait olduğunuz zaman bana 0 533 684 09 81'den ulaşabilirsiniz.

Saygılar,
Ozan

tlgymn' Alıntı:

öncelikle selam herkese ozan beyden bende aldım aynı telsizden çatı anteni veya araç anteni olmadan fazla uzak mesafelerle konuşmak aklınıza gelmesin alet kullanım açısından süper hangi bandda olacağıyla ilgili bende sorun yaşamıştım fakat sağolsun ozan bey beni telefonla arayıp yardımcı oldu EU bandında olacakmış...telsizin boyutları küçük diye telsizi küçümsemeyin sakın beni aracımda mobil anten ile kullandığım bu cihazla 2 akşam önce ispanya sevilla ile görüştüm görüştüğüm kişi 45 coşkun kodlu bir tırcı idi ...cihazınız hayırlı olsun güle güle kullanın...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.