Şehitler İçin Ortak Hareket?.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mertozzy Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 153
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,963
Ynt: Şehitler İçin Ortak Hareket?.

dagdan gelenleri davul zurnayla karşılayanlar ,çadırda mahkeme kuranlar utansın,hiçmi vicdanları sızlamıyor şimdi,şehitlerimize ALLAH tan rahmet diliyorum,geride kalan ailelerin ve yüce TÜRK milletinin başı sagolsun .

VERDİĞİMİZ ŞEHİTLERİN YILLARA GÖRE SAYI DAĞILIMI
1999 - 203 ŞEHİT
2000 - 22 ŞEHİt
2001 - 20 ŞEHİT
2002 - 6 ŞEHİT
2003 - 21 ŞEHİT
2004 - 73 ŞEHİT
2005 - 92 ŞEHİT
2006 - 121 ŞEHİT
2007 – 112 ŞEHİT
2008: 139 ŞEHİT
2009: 135 ŞEHİT
2010:ilk 4 ay:33

Etiketler

Off_Road' Alıntı:
kopyaladigim mesajin aciklamasinada yazdigim gibi "Yiyenbilir geyikleri" basligina pek uygun degildi ..hasbelkader orda yazmis bulundum once ama benim kopyaladigim asagidaki o mesajim bence bu forumun konusuna cok uygun ...konu basligi saptirilmaktan ote konuya daha yukardan bakmayi hatirlatiyor .. sizcede oyle degilse diyecegim birsey yok ..

İnsanlar çok alıngan herneyse bi şey dediysem hepinize kusura bakmayın kırıcı olduysam kusura bakmayın Özay Kurt bey ile özleden msj cvp karşılığında dediğim gibi siz ne yapmak isterseniz onu yapın bana müsade iyi günler bi şey dedim bin şey işittim

pancarmotorcu' Alıntı:
dagdan gelenleri davul zurnayla karşılayanlar ,çadırda mahkeme kuranlar utansın,hiçmi vicdanları sızlamıyor şimdi,şehitlerimize ALLAH tan rahmet diliyorum,geride kalan ailelerin ve yüce türk milletinin başı sagolsun .

VERDİĞİMİZ ŞEHİTLERİN YILLARA GÖRE SAYI DAĞILIMI
1999 - 203 ŞEHİT
2000 - 22 ŞEHİt
2001 - 20 ŞEHİT
2002 - 6 ŞEHİT
2003 - 21 ŞEHİT
2004 - 73 ŞEHİT
2005 - 92 ŞEHİT
2006 - 121 ŞEHİT
2007 – 112 ŞEHİT
2008: 139 ŞEHİT
2009: 135 ŞEHİT
2010:ilk 4 ay:33
Bunlar son 10 yılın resmi rakamları , 1990 dan bu yana olanlar ve açıklanmayanlar da eklenirse sanırım savaş yapıyoruz ..... ama kiminle....

bam bam' Alıntı:
İnsanlar çok alıngan herneyse bi şey dediysem hepinize kusura bakmayın kırıcı olduysam kusura bakmayın Özay Kurt bey ile özleden msj cvp karşılığında dediğim gibi siz ne yapmak isterseniz onu yapın bana müsade iyi günler bi şey dedim bin şey işittim
sevgili Can ... ben senin yazdiklarinda kirici oldugunu dusunmuyorum ve samimiyetindende eminim ... umarim sende yazdiklarimdan kirilmamisindir ... ama bu konu oyle bir konuki artik kisisel kirginliklardi ... uzuntuydu gibi konular gorulemiyecek kadar kucuk kaliyor ... zaman birseyler yapmak .. gecmisimizi.. tarihimizi hatirlamak ... silkinmek zamanidir ... yoksa gelecekte bunu gorup istesekte yapmak mumkun olmayabilir ... baskaca bu forumda kim ne isteyebilirki ...

pancarmotorcu' Alıntı:
ARKADAŞLAR KONU HARİCİ ÖZELDEN YAZIŞALIM
evet bu kadar surede nasilsa yeterince toplumca ve Gezenbilirce bilinclendik... durumu kabullendik zaten .. herkes fikrinide soyledi... kuslari urkutmemek icin artik konuyu degistirip ozelden yazalim ... guzel oneri ..ben dusunememistim ... tesekkurler hatirlatma icin

bende bu yaşananlar için çok üzgünüm... ama son mesajlardan hiç bişey anlamadım. başlık Ortak Hareket ama maalesef başka başka şeyler yazılmış... "korkumuz yok, çok şükür" :mad: burada birbirimize cevaplar yetiştireceğimize ciddi anlamda neler yapılabilir onu konuşalım.. ütopik şeylerden bahsetmeyelim lütfen yapabileceklerimizi konuşalım, tartışalım ... zaman birşeyler yapma zamanıysa eğer hep birlikte yapalım...

ecem618' Alıntı:
bende bu yaşananlar için çok üzgünüm... ama son mesajlardan hiç bişey anlamadım. başlık Ortak Hareket ama maalesef başka başka şeyler yazılmış... "korkumuz yok, çok şükür" :mad: burada birbirimize cevaplar yetiştireceğimize ciddi anlamda neler yapılabilir onu konuşalım.. ütopik şeylerden bahsetmeyelim lütfen yapabileceklerimizi konuşalım, tartışalım ... zaman birşeyler yapma zamanıysa eğer hep birlikte yapalım...
Son yazilanlardan birsey anliyamamaniza uzuldum .... yazilanlar utopik degildi ... olsa olsa konuyu derinlemesine anliyamamis olmaniz mumkun ...

http://www.google.com.tr/imgres?imgurl=http://okulweb.meb.gov.tr/45/02/329466/images/ata/istiklal_marsi.jpg&imgrefurl=http://okulweb.meb.gov.tr/45/02/329466/istiklal_marsim.html&usg=__3UkmnJXKYRsL229gZB8Eu24tqDE=&h=1011&w=719&sz=144&hl=tr&start=2&um=1&itbs=1&tbnid=yuWL75GrVOWFRM:&tbnh=150&tbnw=107&prev=/images%3Fq%3Distiklal%2Bmar%25C5%259F%25C4%25B1%26um%3D1%26hl%3Dtr%26sa%3DX%26tbs%3Disch:1

Bakın arkadaşlar Mustafa Kemal Atatürk memleketin ne hale geleceğini ozamanlardan bilip ey türk gençliğini yazmış ne güzel sölüyor baksana

Ey Türk Gençliği !
Birinci vazifen, Türk İstiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegane temeli budur. Bu temel senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni, bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahili ve harici, bedhahların olacaktır. Bir gün istiklal ve cumhuriyetini müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkan ve şeraitini düşünmeyeceksin! Bu imkan ve şerait, çok namüsait bir mahiyette tezhür edebilir. İstiklal ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle techit edebilirler. Millet, fakr-u zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.

Ey Türk İstikbalinin Evladı !

İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen; Türk istiklal ve cumhuriyetini kurmaktır ! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.

daha söylenecek söz yok artık

BU EKİPLE ANITKABİRE KONVOYA DEĞİL DAĞLARDA PKK İLE ÇATIŞMAYA BİLE GİDERİM. ŞEHİTLERİMİZİN KANI YERDE KALMASIN.

hakan meydan' Alıntı:
BU EKİPLE ANITKABİRE KONVOYA DEĞİL DAĞLARDA PKK İLE ÇATIŞMAYA BİLE GİDERİM. ŞEHİTLERİMİZİN KANI YERDE KALMASIN.

Hakan Kardeş sana sonuna kadar hak veriyorum Türk Halkı o kadar doluki bende aynı şeyleri düşünüyorum..... Ama ben eminimki bizim korkusuz ordumuz o çapulcuları kevgire çevirecekler ve kimsenin kanı yerde kalmayacak.....

Son bir kaç gündür konuyu ben de takip ediyorum. Bir ölçüde Pınar hanım'a hak veriyorum. Konudan uzaklaşmadan yapılabilecekler konuşulmalı ve alternatif fikirler arasından en uygunu seçilmeli. Ancak son bir kaç gündür yaşananlar herkesin sinirlerini çok bozdu. Konunun hassasiyeti bakımından birbirimize karşı biraz daha anlayışlı ve hoşgörülü yaklaşsak?

Karar verilen her türlü harekete katılmak isterim ama zamanla ilgili sıkıntım var. Gelemesem bile manevi anlamda yanınızda olurum.

Konuyu açan Mert beye ve duygularını ifade eden tüm arkadaşlara teşekkürler. Tabii bu duyarlı harekete destek veren yönetime de.

ortak hareket hususunda öncelikle halk olarak bariz sembolerle halkın hafife alınmayıp önemsemesini saglamalıyıız nasılsa bu halk bunuda unutur sözünü yine tekrarlatmayalım halk herketi başlıycaksa bu planlı ve ses getirecek bir hareket olamalı diye düşünüyorum bunun yöntemleri tartışıla bilinir ben kişisel olarak siyah kurdela kullalndım arcımdada var bazı olaylarda insanları meydanlara cagıran ve bunu destekleyen siyasi irade niye böyle hasas bir konuda sessiz kalıp konunun üstünün bir kac sembolik hareketle örtülmeye calışılmasını saglıyorlar şehit olan bu halkın cocukları hafta sonu izmir focada yemin töreni olacak yeenimin törenine katılıcam kendisi jandarma komondo egitimi görüyor büyük bir ihtimalde doguya gidecek orda şehit olanlar bizim cocuklarımız kayıpları inceledigimizde resmen ülke savaş durumunda ama kiminle savaşıyoruz yeri geldimi üç beş capulcu deniyor karakolalara canlı hedef olarak dikilen cocuklarımız hayince ve kaleşce katlediliyor bunun önüne gecmek lazım buna bir tedbir almak lazım cocuklarımızın canı bu kadar ucuzmu capulcu ordusuyla düzenli ordu mücadelesi adil olmaz düzenli ordu herzaman hedef teşkil eder bunu tüm idareci ve komutanlarda cok iyi bilmelerine ragmen hala profesyonel asker kadrolarını oluşturmakta somut bir adım atmıyorlar teröristi kendi silahıyla vuracaksın hayini yatagında haklıycaksın bu savaşın kuralı budur eyr sesimizi duyura bilirsek ve hareketimizin arkasında durursak unutmaz ve unutturmazsak belki bundan sonraki cocuklarımıza yaşama şansı tanırırz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR