SKYSTAR ım 5 AYDA 2 KERE ES ROT ARIZASI VERDİ

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan DURMAT Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 30
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,738
Ynt: SKYSTAR ım 5 AYDA 2 KERE ES ROT ARIZASI VERDİ

Nylon101 den yap hiçbirşey olmaz yahutta süper istiyorsan teflondan yap hiçbirşey olmaz.
Ama adamlar bir iki senede bozulsun istiyorlarki malzemeden kazansınlar.
İyisini yapsalar hiç bozulmaz.

Etiketler

kullanılan malzeme teflon doğru bildiniz :smiley:

Teflon cok pahalıdır 30 tl ye yapılmaz ve rengi süt beyazıdır.
Ustalar hepsine teflon derler ama herhalde Nylon101 kullanmışlardır.

DURMAT' Alıntı:
evett mutlu son adanadan bi abimizin önerisiyle elimde olan iki eski esrotumu atmamıştım :smiley: pis bi huyumdur aracımın hiçbir parçasını eski ,arızalıda olsa bırakmam filtrelerine kadar bikez yaptım o hatayı. konuyu saptırmadan eski esrotlarımı çok merak üzerine kendim söktüm içinde iki parça plastik parçalar varmış ikisini sökmeyi becerdim okadar ucuz bi plastik ki aracıma çok bile dayanmış dedim. sonra deli gbi nette araştırmaya koyuldum karşıma adanalı bi abim çıktı derdimi anlattım o da biz tornacıda yaptırmıştık gayette iyi olmuştu öneririm dedi git sende bi tornacıda şansını dene dedi içine yapılan plastiklerin hangi malzemeden yapılacağını söyledi dayanıklılığını anlattı hatta tornacıdan bi parça al ezmeye çalış sonucu gör dedi. yaptımda bizim esrottaki plastik 4 parçaya bölündü uzerine vurduğum çekiçle bide tornacının malzemesini ezmeye çalıştım darbe bile görmedi sert yumuşak bimalzeme çok sevindim ve tornacıya yapmasını söyledim maliyeti ise 30tl aynısını yaptı taktık araca ve on numara oldu araziyede vurdum sonuç mükemmel ilerleyen zamanlarda sorun olacağınıda sanmıyorum siz siz olun paranızı çöpe atmayın derim. isteyene yardımcıda olurum. bol çamurlu vakitler on&offroaddaşlarım..

Eski rotları servis aldı demiştiniz bu yaptırdığınız yan sanayi olanlar mı?

evet yan sanayide işlem yaptık şuana kadar 2bin kilometre yaptım dağ taş şeytan kulağına kurşun hiçbir sorunu yok emeklerim boşa çıkmadı.

Hightech' Alıntı:
Teflon cok pahalıdır 30 tl ye yapılmaz ve rengi süt beyazıdır.
Ustalar hepsine teflon derler ama herhalde Nylon101 kullanmışlardır.
evet rengi süt beyaz bi nesne teflon olduğunu söylediler naylon 101 değil.

Malzeme muhtemelen polyamid yada kestamid olsa gerek çekicilerin dorseyi kaptıgı rampanın yuvasında kullanılır.

selamlar... ben çok uzun yol ve sık offroad yapıyorum...Kullandığım rotlar debriyaj balataları orj. eğer yan sanayi ucuz olan parçaların ömürleri çok az oluyor...debriyajdan gelen kokularda büyük bir ihtimal yan sanayi ucuz balatadan meydana geliyordur. Eğer aracınıza arazide güzenmek istiyor, beni yolda bırakmasın diyorsanız nissan damgalı org. parçaları kullanmaya dikkat ediniz, diye tavsiyede bulunabilirim..:smiley: Z rotun bozulması arazide fazla vakit geçirmekle alakalı...Bunun önlemide Z rotu alltan sabitleyici bir parçadır. Bunu avusturalyalı offroad firmaları yapmış...bende bir demirci arkadaşa aynısını yaptırdım. Z rotu bir daha değiştirmekten kurtuldum... z rotun org. fiyatı 300 tl gibi...aracım 152 bin km de performansından çekişinden ve yakışından çok memnunum. Offroad donanımlarıyla yüklü büyük ölçüde lastikle donatılmış ve yükseltilmiş bir pickup ın 100 km de 10 lt yakması mükemmel diyebilirim... arada bazı mekanik sıkıntılar olmuyor değil ama bu kadar arazide paralamaya normal olarak düşünüyorum.Ayrıca bu aracı ist. trafiğinde günlük olarakta kullanıyorum.Ben aracımı yaklaşık 3.5 senedir kullanıyorum çok memnunum...

Z rot için yaptırdıgınız veya bahsettiginiz sitede olan sabitleme parçası için fotograf paylaşabilirmisiniz.

bu bahsettiğiniz es rot arzası dreksyonda boşluğa sebep olacak şekilde bi arzamıdır?

tansu.1978' Alıntı:
bu bahsettiğiniz es rot arzası dreksyonda boşluğa sebep olacak şekilde bi arzamıdır?
veriyor hemde bayaği bi hissediliyo ve tuvden arıza varsa kalıyosun ağır kusur bilgin olsun

8.000 km de parça direksiyon boşluğu verdi az biraz e buda normal olsun.ama şu off road için koruma yaptırılması z rotu bayağı bi kollar gibi yaptırcam en kısa zamanda

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,496
Kayıtlı Üye Sayımız
172,158
Kaydolan Son Üyemiz
aysekayan95

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.