Volkswagen 2015 Model,kisa Şasİ, T6 Kasa Transporter Aracin Camper’a Dönüşüm Macerasi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan MüBisVan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 158
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 96,622

Karavanın ve Camperın Dışında Bisiklet ve Motosiklet Taşırken, Avrupada Kullanılması Gereken Uyarı Levhası

Yurt dışında, seyir halinde araç dışında motosiklet veya bisiklet taşıyanlarda bu tür levhaları çok gördüm. Taşınan eşyanın bittiği yere dikkat çekmek için ışıkla parlayan uyarıcı kare levhalar asarlar. Bunun benzeri yurt dışında satılıyor. Fakat sonra alırız deyip Türkiye'de bulamadım. Avrupa'da araç dışında bisiklet taşırken bulunmaması durumunda ceza ile karşılaşma durumu oluşabileceği için ben yaptırdım. Rastlantı sonucu Bursa Küçük sanayide bir tabela levha yapan yere gösterdiğimde benzerini yapabileceklerini söylediler. Hem de Avrupa fiyatının yarı fiyatına. Ben 22 TL ye yaptırdım. Boyutu 50x50. İhtiyacı olanlar için iletişim adresini bırakıyorum.

İŞLEV - İŞLEV İŞ GÜVENLİĞİ LEVHA VE TRAFİK EKİPMANLARI SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ.
İş Güvenliği ve Trafik Levhaları Satışı
Üçevler Mah. 70. Sok. 75 Nilüfer Tic. Mrk. Nilüfer, Bursa
0224 441 23 75

birde arkaya yaptığınız dolabın net ölçüleri varmı. ? Malum her usta maalesef usta değilde
Yatak olmuş halinin fotoları mevcutmu.
İlginiz için teşekkürler

Konuyu dağıtmak istemem ama bir sorum olacak.Acaba 4motion bir caravelle alıp portal aks uygulayabilirmiyiz.seikel diye bir firma transporter ve caravelle için yapıyordu.TÜV de sıkıntı olurmu.Ayrıca gümrükte parça sıkıntı yaşarmı gibi sorular da geliyor insanın aklına.Bir soru dedim ama fazla oldu galiba.Selamlar.

Merhaba,
Şurasını atladım veya anlayamadım.
Seçiminiz kısa şase'mi oldu acaba?
Şimdiden hayırlı, uğurlu olsun.
Bende sizinle aynı yol ayrımındayım, 1veya 2 haftaya kadar aynı yolu izleyecem.
Fakat tek kararsızlığım,
Uzun şase carevelle mi?
Kısa şase Multivan mı?
Tercih etmeliyim arada kaldım.
Her iki araçta'da Çift digital klima olması, webasto olması beni bu araçlarda tercih üstünlüğü sağladı.
Mutivanın kızaklı koltuk, arka 3 lü koltugun yatak olan, fonksiyobel yapısı beni çok etkiliyor.
Caravelle için tek tercih çin arada kaldigim konu,
Dez avantaj olarak kızaklı koltuk yapısı olmaması,
Avantaj ise 40cm uzun olması'dır.
Bu konudaki fikirlerinizi merakla bekliyorum.
Yaz kış Zodiac bot ve Dalış ekipmanlarım oluyor. Ailece kamp yapacağımız günlerde esyalarmiz artacagini düşününce uzun mu olmalı diye dusunuyorum.?
Uzun olduğunda camper kullanım amacıma daha mı uygun olur?
Şimdiden, çok tesekkür ederim.
Saygılar,
Bora

Çok aydınlatıcı bir yazı dizisi olmuş...Bilgi paylaşan herkese teşekürler..Transporter mı acaba diye düşünüyordum ama artık hedefim transporter uzun şasi olacak..

Uzun sasede yatak bittiginde 40cm mesafe kaliyor. Gece portapotti tuvalet koyma yeri kaliyor. Bir de bu araya buyuk buzdolabi, evye koyabilirsiniz.
Ek esyalar icin ustte port bagaj sart.
Kisa nin sehir ici kullanimi cok kolay. Sedan aractan farki yok.

Yalniz sizde kisanin ekstra avantaji kayar koltuk ve yatak.

Ben devletimize guvenerek gül gibi uzun saseyi satarak kisa sase aldim. (Istanbu'lda 3. kopru muhabbeti) Ama uzun saseler de artik 2. kopruden gecebiliyor.

buzdolabınız nasıl bir sistem ve ne kadar karuma sağlıyor.
İyi günler. Uzun süredir foruma bakamıyordum. Mesajlarınızı geç gördüm. Buzdolabım indel b 'in tb41 a modeli. Çok memnunum. 12 volt ve 220v ile çalışabiliyor. Araçın içinde seyahat ederken arkaya yaptırdığım çakmaklıktan güç olarak enerji sağlıyor. Kamplara gittiğimizde ise 220 v elektirik alıyoruz.

birde arkaya yaptığınız dolabın net ölçüleri varmı. ? Malum her usta maalesef usta değilde
İlginiz için teşekkürler
Valla usta işi zor dediğiniz gibi. Çoğu mutfak dolapcılığında iyi olduğu için hemen mdf yapalım deyiveriyorlar. Sakın yaptırmayın. Çok ağır oluyor. Malzemeniz kavak kontra olsun. Araştırınca çok ürün bulursunuz hem dayanıklı hem hafif.

İlginiz için teşekkürler
Bursa'daysanız benim dolabımı yapan Çağatay diye biri var. Onu öneririm hem iyi bir insan hem de kendi aracında da bu tarz uygulamalar yapıyor. Numarası :530 903 3003

İyi günler. Portal aks uygulayama olaylarına hiç hakim değilim. Bilgisi olan arkadaşlar yazarsa daha iyi olur.

Çok aydınlatıcı bir yazı dizisi olmuş...Bilgi paylaşan herkese teşekürler..Transporter mı acaba diye düşünüyordum ama artık hedefim transporter uzun şasi olacak..
Hadi hayırlısı olsun Yaptığınız güzel çalışmaları paylaşın ki bir çok insan bu deneyimlerden istifade etsin.