Volkswagen - Amarok

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan TezMertek Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 432
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 271,300
Ynt: Volkswagen - Amarok

Bence belirtilen tüketim değerlerine ulaşabilirler, sonuçta tdi teknolojisinde vw'in eline su dökebilecek üretici yok. 4x4 konsunda da oldukça tecrübeliler. Bana sorarsanız Amarok kısa zamanda kült olacaktır. Navara'ların falan pabucu dama atılacak

Etiketler

vergi avantajı falanda iyi olur 2000 cc. motor 400 nm. tork muhteşem l2oo düşünüyordum erken getirirseler çark ederim. ::smiley:

googledan bildigim kadariyla vw in ilk pickupu degil, 90 larda yine toyata şasiyle ürettikleri bi pickup(vw taro) var. ama turkiyeye gelmedi sanirim.
bu saside hiluxla benzerlikler tasiyor.
arka yolcu kabini de dar gozuktu ama,
pickup pazarina teknoloji olarak cok sey katacaktir,
adam akilli bi turbo dizel motoru(belki 5 silindir) olacak ilk basta
guzel bi 6 vites manuel veya tiptronik bi otomatik.
ama fiyati yuksek olursa kotu

CİNCİN' Alıntı:
Bence belirtilen tüketim değerlerine ulaşabilirler, sonuçta tdi teknolojisinde vw'in eline su dökebilecek üretici yok. 4x4 konsunda da oldukça tecrübeliler. Bana sorarsanız Amarok kısa zamanda kült olacaktır. Navara'ların falan pabucu dama atılacak

vw dizel teknolojisi çok kötü, ;) dizelde fransızlar iyidir daha düne kadar comonrail bile yoktu vw lerde son ürettiği 1.6 cc motora koymuşlar galiba. :-\

öncelikle herkeze selamlar
işimgereği hemde sevdiğim için pickhup kullanıyorum bu arabayı çok merak ettim özelliklede yerden yüksekliğini
yeni kasa l200 almayı düşünüyorum ancak eski kasalarına göre çok dandik bir işçilikleri var amarok un teknik özellikleri ile ilgili bilgi vermişsiniz fakat aracın en alçak yeri ile yer mesafesini hiç bir yerde bulamadım yardımcı olursanız sevinirim eylüle kadar bekleyip hayal kırıklığına uğramak istemiyorum

st' Alıntı:
işimgereği hemde sevdiğim için pickhup kullanıyorum bu arabayı çok merak ettim özelliklede yerden yüksekliğini
yeni kasa l200 almayı düşünüyorum ancak eski kasalarına göre çok dandik bir işçilikleri var amarok un teknik özellikleri ile ilgili bilgi vermişsiniz fakat aracın en alçak yeri ile yer mesafesini hiç bir yerde bulamadım yardımcı olursanız sevinirim eylüle kadar bekleyip hayal kırıklığına uğramak istemiyorum

pickuplar içinde ssangyong konusunda ne düşünüyorsun? sınıfında motor şanzıman konusunda lider, ama yeterlimi bu liderlik? hiç inceledinmi araçları?

ben otomatik olanını kullandım hatta çamurda test ettim fena sayılmaz ama ben tipinden nefret ettim bi kere . bedava verirlerse kullanırım. ;D ne o öyle ön tamponun hali yaww adam gibi bir dizayn yapsınlar alınabilir, diflock bile var arabada.

yeni L200 ün tipini beğenipte ssangyong u beğenmiyorsan şaştım :=)
ne o öle yusyuvarlak l200 yapmışlar, kapılar şaşe falan parantez modunda hehe

arkadasım sen cevap yazanları karıştırmışsın herhalde
gerci bende o dediğin aracı hiçbeğenmiyorumda bence L200 onun yanında daha güzel hatta çok daha güzel
ben eski kasa L200 magnumkullanıyorum bence taş gibi araç 450 bin km oldu değiştirmeyi düşünüyorum yeni kasalarıda hiç hoşuma gitmedi ama çekiş sistemleri de harika tek bir tekerleği tutsun yetiyor çok güzel bir kilit sistemi konulmuş başka hiçbir kamyonette yok L200 leri o yüzden beğeniyorum yoksa içi dışı çok dandik yapılmış

4wD araçların hemen hepsinde sistem aynı zaten, 4 tekerin 4 ü de döner, sınırlı kaydırmalı defransiyel kullanılıyor. l200 e özel bişi olduğunu sanmıyorum.

st' Alıntı:

Merhaba halen konsept araç olması nedeni ile Amarok'un teknik özellikleri internette detaylı olarak yer almıyor. Güney Amerikada üretilecek olan aracın çeşitli donanım seviyelerine göre teknik özellikleri (motor, ebat, yürür aksam ve aksesuar) değişecektir diye tahmin ediyorum. Standart bir vw ile diğer markaların eşdeğer modelleri arasındaki fiyat farkı ne kadarsa bu araç ile diğer pick up'lar arasındaki fiyat farkı da o kadar olacaktır. Bir de promolarda gördüğünüz ekstra donanımları fiyata dâhil etmeyi unutmayın :smiley: Yani muhtemelen piyasadaki en yüksek fiyatlı pick up olacaktır. Ancak işçilik ve kalite anlamında Alman özellikleri olur mu bilmem. Ama eminim piyasaya bomba gibi düşecek, benim bu aracı alacak kadar param olsa kesin beklerdim.

Konunun SsangYong'a nasıl geldiğini ise hiç anlayamadım. Konu başlığından sapmayalım ve varsa görüşlerimizi ilgili konu başlıkları altında paylaşalım ama konuya da kısaca değinmek isterim. Zevkler ve renkler pek tartışılmaz ama L200'ün yenisinin de eskisinin de olumlu/olumsuz özellikleri var, beğenen alır beğenmeyen almaz. Ben biraz daha klasik severim o yüzden de eski kasa L200'ü tercih ediyorum. Sonuçta bu sınıfta da değişim gerekiyor, L200'de bu değişimi en başarılı ve radikal şekilde yaptı. SsangYong ise arazi araçları konusunda uzun yıllara dayanan bigi birikimine sahip, tasarımda genellikle tartışmaya açık radikal çizgiler kullanmış bir markadır. SsyangYong fiyat/performans değerlendirmesi açısından çok iyi bir araçtır.

Toyota mı? Tasarmı da Toyota'yı andırmıyor değil aslında.
Yakıt tüketimi inanılmaz başarılı görünüyor. Ölçüleri ile ilgili http://www.tuning53.com/kamyonet-haberleri/volkswagenden-super-pickup-amarok.html adresinde birşeyler buldum:

Boyutlar ve Kapasiteler:
Sınıfındaki diğer araçlar ile hemen hemen aynı boyutlara sahip araç 5254 mm uzunluğa, 1954 mm genişliğe ve 1834 mm yüksekliğe sahip. Yere en yakın noktası 240 mm yükseklikte. 30 derece yaklaşma ve 17.6 derecede uzaklaşma açılarına sahip. Aks mesafesi 3095 mm. 2.52 metre karelik bir kasa alanına sahip. Bunların dışında 2.8 tonluk römork çekebiliyor. Volkswagen Amarok’un dönüş çapı ise 12.95 metre. 80 litrelik depoya sahip araç bir depo dizel yakıt ile 1000 km yol kapacak kapasitede. 1000 kg yük taşıyabilen araç tam yüklü kapasitede 45 derecelik eğime tırmanabiliyor aynı şekilde inebiliyor.

http://www.youtube.com/watch?v=CFNt57vCegI

cevap ve açıklayıcı bilginiz için teşekkürler
bende eski kasa L200 aracımı çok beğeniyorum ama artık hepey yoruldu işimde kullandığım için yenilemek istiyorum

Sağlam bir araç olacağı kesin. Göz dolduran tok bir görüntüsü de var. Ancak aile kullanımımızda arka koltuklarının darlığı ve yakıt ekonomisinin fazla olmayacağına dikkat etmek gerekli.
Toyota bağlılığımızı etkileyeceğini düşünmüyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,484
Kayıtlı Üye Sayımız
172,141
Kaydolan Son Üyemiz
brkgny

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR