Yüzerken Aracınızın Anahtarı ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cse Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 23
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,883
bu anahtar konusu hakikaten sıkıntı aracım müsait bir kere denize sokup etrafında yüzmüştüm ama tuzlu suyun aşındırıcı etkisi malum tavsiye etmem zor durumda kalınca aracın anahtarını araç L200 kasaya çok zor bir yere bırakıyorum kasanın anahtarı ile denize giriyorum kasanın içi dolu yerini bilmeyenin anahtarı bulması 4-5 saat sürer kasa kapagını kilidini kırması cam kırmaktan daha zor şimdiye kadar sorun yaşamadım bagaj içine immolu anahtarı koymak kilidi açmak içinde normal anahtar yaptırıp kullanmak iyi fikir olabilir

bu anahtar konusu hakikaten sıkıntı aracım müsait bir kere denize sokup etrafında yüzmüştüm ama tuzlu suyun aşındırıcı etkisi malum tavsiye etmem zor durumda kalınca aracın anahtarını araç L200 kasaya çok zor bir yere bırakıyorum kasanın anahtarı ile denize giriyorum kasanın içi dolu yerini bilmeyenin anahtarı bulması 4-5 saat sürer kasa kapagını kilidini kırması cam kırmaktan daha zor şimdiye kadar sorun yaşamadım bagaj içine immolu anahtarı koymak kilidi açmak içinde normal anahtar yaptırıp kullanmak iyi fikir olabilir

Hocam, aracı denize sokup etrafında yüzdüm derken şaka mı yaptınız emin değilim ama şaka değilse konuyu bambaşka bir boyuta taşıdınız. 😄 Hatta paralel evrene geçiş yaptık şu anda

Hocam, aracı denize sokup etrafında yüzdüm derken şaka mı yaptınız emin değilim ama şaka değilse konuyu bambaşka bir boyuta taşıdınız. 😄 Hatta paralel evrene geçiş yaptık şu anda
çok çiddiyim 50 - 60 cm suya girmekte problem yok offroad gezilerimizde dere geçişleri vs. çok geçtik tek sıkıntı suyun kaput hizasını geçmemesi yoksa su hava emişten motora girer felaket olur eğer şnorkel varsa bir seviyeye kadar oda problem değil tek başıma olduğum için resim yok ama pandemi öncesi gezi resimlerini bulursam paylaşırım tek sıkıntı tuzlu suyun altı aşındırması iyice yıkama lazım

çok çiddiyim 50 - 60 cm suya girmekte problem yok offroad gezilerimizde dere geçişleri vs. çok geçtik tek sıkıntı suyun kaput hizasını geçmemesi yoksa su hava emişten motora girer felaket olur eğer şnorkel varsa bir seviyeye kadar oda problem değil tek başıma olduğum için resim yok ama pandemi öncesi gezi resimlerini bulursam paylaşırım tek sıkıntı tuzlu suyun altı aşındırması iyice yıkama lazım

Fikir vermesi için yazıyorum eski gezilerimiz gezenbilirdede var video yükletmiyor fikir vermesi için bir kaç ekran görüntüsü aldım yüklüyorum üstelik benim arabada yükseltmede yok denizdeki resimleri gömeç karaağaç sahilde oynarken çocuklarım çekti tek başıma denize aracı soktuğumda resim çekecek kimse yoktu olay basit şaşıracak bir şey yok ikinci geçtiğim yerde bir ssangyoung motora su çektirdi ayrıca elmalı ömerli baraj gezilerimiz var bulursam onlarıda paylaşırım 50 - 60 cm suya aracı sokmak hiç önemli bir şey değil

Denizden karken

Denizden karken

Glet girii

Glet girii2

Hocam o kadar uğraşacağıma ya yutarım anahtarı ya da Testere filmindeki gibi gözümün arkasına saklarım. Ameliyatla çıkartması bile daha kolaya gelir o_O :tonguewink:

Göz derken gerçek gözü kastettim yoksa diğer göz için ameliyata gerek yok zaten. Şimdi yazarken düşündüm de Cem Yılmaz'ın Yahşi Batı filminde kıymetli fincanları saklama yöntemi de fena fikir değil aslında :tearsofjoy: Ufacık anahtar şunun şurasında!
Yutma fikrinden sonraki safhaları düşününce, gözümün arkasına koymayı tercih edeceğimi düşünüyorum. :D :D

Peki motosiklet hala orada mı ? 🤔 😋
Espiri güzel :smiley:
bu olay 1988 senesinde Şile de başıma gelmişti, ondan beridir tedbirimi hep alırım.
Son yaptığım araç da yedek anahtar saklı, ulaşmam için bana sadece yıldız tornavida lazım, denize girerken de kayar kapı motorlu olduğu için sadece kumandasını alırım yanıma, kumandaya bir şey oldu araç içinde yedeği mevcut.

Selamlar,

Konuyla ilgili genelde ilk akla gelen, su geçirmez boyna asılan plastik ufak çantalar oluyor.
Bir de linkteki gibi su geçirmez cebi olan şortlar düşünülebilir;

Bunun haricinde arabanın altına bir yere, şezlonga ya da güneşklik demirine takılabileceğini düşündüğüm ancak güvenirliliğinden emin olmadığım aşağıdaki ürün var :smiley:

1692862627941

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR