buzel kullanıcısının son içeriği

1. B

Seat Leon 1.5 Tsi Dsg Şanzımanlı Araç Ile 750 Kg Altı Çekme Karavan

Ben aynı motora sahip 1.5 TSI 150 beygir 250NM tork DSG şanzıman Skoda Superb ile 1350kg'lık karavan çekiyorum. Aracın kendi boş ağırlığı 1550kg. Kantarda gördüğüm değer :) şöför, yolcular ve eşyalar ile 250 kg daha yük biniyor. Arka çeki demirine karavanın bindirdiği ağırlık 80kg...
  2. B

Çekme Karavan Için Kasko Önerisi

Selam Arkadaşlar, Tosbiq marka 750kg üstü O2 belgeli 525-S model karavanım var. Karavanımı özellike kaza ve hırsızlık ihtimaline karşı kaskolatmak istiyorum. Bununla ilgili kasko firması öneriniz var mıdır? Yakın dönemde yaptıran oldu mu? Merak ettiğim bir konu ise, kendi aracımın kaskosu...
  3. B

Çekme Karavan Geri Gidişte Fren Sistemini Devre Dışı Bırakmak

dar bir yerdi, karavanla dönmek mümkün değildi. 7-8 m geri gitsem yeterliydi ama gidemedim. mecburen karavanı çıkardım, elle iterek karavanı döndürdüm. aracı da döndürüp tekrar karavanı takıp yukarı doğru çektim. ama bu imkan da olmayabilir. karavanın bir şekilde frenden kurtulup geri geri...
  4. B

Çekme Karavan Geri Gidişte Fren Sistemini Devre Dışı Bırakmak

Selamlar, bu duruma çare var mıdır? yokuş yukarı geri ben de gidemedim. karavan frenliyor. frenden kurtarmanın bir yolu var mıdır?
  5. B

2023 Yazına Karavanlanmak İçin Tavsiye

monoblok olayına takılmayın derim. avrupa karavanlardan kaç tanesi monoblok yapıda ki! önemli olan düzgün işçilik. kaliteli malzeme. Berhimi karavan camı kesinlikle tercih edin. Kışın normal cam ile arasında ciddi fark var. hem terleme yapmıyor hem de çok iyi yalıtım sağlıyor. tek katlı...
  6. B

Daxom Markası Karavanlar Için Thermocar Yoğuşmalı Gazlı Boyler Üretti

Ürünün iyi olup olmadığını hiç tartışmadan direk satış fiyatına yorum yazacağım. 17.700 lira satış fiyatı nedir ya! truma boiler bile 14.900 lira. 17 değil, 7bin lira yapın herkes alsın karavanına koysun. sürümden kazanın. Kendini kanıtlamış truma varken 17.700 lira kimse bu ürüne para...
  7. B

Satılık Fiamma Bi̇-pot 34 Portatif Wc

Selam Arkadaşlar, Yeni aldığım karavan ile beraber gelen Fiamma Bİ-POT 34 Portatif WC satılıktır. Hiç kullanılmadı ihtiyaç fazlası. Kutusunda poşetli durmaktadır. İstanbul içi ortak bir noktada elden teslim etmeye çalışırım. Kargo ücreti alıcıya ait olmak üzere diğer illere kargo ile de...
  8. B

5 Yataklı Ithal Karavan Mı Yerli Karavan Mı?

Arkadaşların yabancı marka önerilerine ek olarak, 350 bin civarlarında Tosbiq karavanın 525 ve 525-S modellerini de bir inceleyin derim. TOSBİQ 5,25-S | Tosbiq Karavan|Çekme Karavan TOSBİQ 5,25 | Tosbiq Karavan|Çekme Karavan
  9. B

Yerli Karavan Neden Almamalıyız?

Adamlar en azından teslim etmişler ve elinizde bir karavan var. Bir de aylardır teslim etmeyen firmalar var. örneğin; Mega karavan , NK Karavan... çok fazla mağdur var. yüzlerce kişi teslimatı bekliyor aylardır... vurgun yapıp kaçıp gitmeseler bari...
  10. B

Karavanda Ani̇ Su Isiticisi Elektri̇kli̇ Şofbenler

Evet 50 cm üzerinden yaptım. akü ile inverter birbirine yakın olacak. kablonun cinsi dediğiniz gibi işleri değiştirebilir. Bu yüzden alınan kablonun aşağıdaki gibi teknik açıklama kısmını dikkate almak gerekir sanırım. Aşağıdaki örnek bir ürünün açıklamasında 25 mm2 kablo için maksimum akımı...
  11. B

en ucuz yöntem tabiki lpg. Fakat karavana lpg'li şohben sokmak istemiyorum. Riskleri malum. Ocakta su kaynatıp karıştırmak diğer bir seçenek olabilir. Size 3 litre su yetiyor olabilir ama bence en az 15 litre su lazım. 20litre ideal olur. su sıcaklığı 24 derece olsa, 37 derece duş suyu...
  12. B

Porlavetti Tuvalet Kimyasalı

Tuvalet kimyasalını ben de araştırdım biraz. Yerli üretim devbio diye bir marka denk geldi. doğaya zarar veren bir kimyasal olmadığını iddia ediyor. Satış sitelerindeki kullananların yorumları olumlu. Mavi pembe ikili set 220-240 lira civarına satılıyor. Thetford Aqua Mavi + Pembe...
  13. B

Uyarınız için çok teşekkür ederim. Bunu düşünmemiştim. Sizin hesaba göre 6 mm çıkıyor. S=(1 * 120) / (56 * 12,8 * 0,03) =5,58 mm2 Toplam kablo boyutu 1metre 120 Ampere göre hesapladım. akü 12.8 V birkaç online hesaplama yapan sitede baktım, 10-11 mm çıkıyor. Aşağıdaki paylaşılan resime...
  14. B

Aşağıdaki akü testi videosu izleyebilirsiniz. Lifepo4 aküler uzun süre aynı voltajda akım verebiliyor. Videoda aküden inverter aracılığıyla 1000w gücündeki ufo çalıştırılmış ve ancak 1 saat sonra voltaj 12.8den 12.7ye düşmüş. Aküsan ile iletişime geçip konuştum. 200ah lık aküdeki BSM kartı...
  15. B

Aküsan yerli üretimi olan megacell Lifepo4 200ah 12.8V luk batarya kullanacağım. Her seferinde aküyü %80 deşarj etseniz bile 3000 kez şarj etme ömrüne sizin deyiminizle çevrim sayısına sahip. Diğer yandan çekeceğimiz akım miktarını hesaplayacak olursak; Termosifon 1200w güçte çalışıyor...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri