tricknick kullanıcısının son içeriği

1. tricknick

Üstadlardan Bilgi V8 Defender

Ynt: Üstadlardan Bilgi V8 Defender Uzerindeki lastikler 32 - 32,5" civarinda gibi gorunuyor. Bu lastikle, LPG ile gaza da abanmadan bence ancak 750-800 kurus gorursunuz. Ruhsatta motor hacminin yanlis yazili olmasi sorun cikarir. Siz kullanirken kacak kocek kullansaniz da satarken sorun...
  2. tricknick

Ynt: Üstadlardan Bilgi V8 Defender V8 ile ilgili bilgileri bu mesajinizdan evvelki mesajimda yolladim. Selamlar
  3. tricknick

Ynt: Üstadlardan Bilgi V8 Defender Ilana simdi baktim. Bu araci tanimiyorum. Uzerindeki makina V8 ve SU karburator var. Bir de standart olmayan acik hava filtresi var ki araziye cikan bir arac icin dogru bir secim degil. Buyuk ihtimalle daha fazla performans icin tercih edilmis ki bence fazla...
  4. tricknick

Ynt: Üstadlardan Bilgi V8 Defender Merhaba, V8 Defender icin alabileceginiz en 'konforlu' motordur. Uzun yolda ve sehir icinde rahat edersiniz. Arazide de en iyi performansi alirsiniz. Dizel kullanan arkadaslarimiz su gecislerini bahane ederler. Ancak dogru izolasyon yapilmis bir V8...
  5. tricknick

Defender 90 2.5 Düz Dizel Max.kaç İnç Yukseltebilirim

Arazi oranini kisaltirsaniz performans sorun olmaz. Fiziki olarak lastigi takabilmeniz icin 2,5 inch yetmesi lazim. Ben bir sure 35" 10,5 tabanli silverstone lastik kullandim. Bence 35" icin en ideal olcu bu. Yanliz cok buyuk ihtimalle spacer kullanmaniz da gerekecek (ve hatta direksiyon turunu...
  6. tricknick

Hangi Defender?

Illa Defender olacaksa 200 tdi yada 300 tdi alin. 6 kisi ve ekipman tasiyacaksaniz duz dizel ve 4 silindir benzinle 200 kmlik yolda bayilirsiniz. Onlarin da fiyatlari maalesef yazdiginiz seviyelerde degil.
  7. tricknick

Defender Aküsü

Aslinda kullanacaginiz akunun amperi, sarj dinamonuz ve ne kadar elektrik yuku cekeceginizle ilgili. Yazildigi gibi vinc, spot vs kullanacaksaniz 115 uzeri bir akuye bakin. Ama bu durumda sarj dinamosunuda buyuk boy ile degistirmenuzde fayda var. Vinc filan yoksa 85a yeterli
  8. tricknick

Defender (ilginç) Akü Problemi Ve Çözümü. (bilgi Amaçlı)

Defender sarj dinamosu (eger surekli camura giriyorsaniz) en sık ariza cikaran parcalardan biri. Bir ara yanimda yedek sarj dinamosu ile araziye ciktigimi biliyorum. Sarj dinamosunu tamamen kapatmaniz mumkun degil cunku sogumasi icin hava almasi gerekiyor. Ama alt tarafin sac bir plaka ile...
  9. tricknick

Defender 110 Hız Sorunu

Ynt: Defender 110 Hız Sorunu Bu sorunun cevabı Defender'a görece olarak daha kolay uygulanabilecek motorların tercih edilmesinde yatıyor. Her motoru her arabaya kolaylıkla uygulama şansınız yok. Öncelikle teknik olarak daha sonra yasal olarak. Türkiye'de çoğunlukla değişim için kullanılan...
  10. tricknick

Defender Hakkında (acemi)

Ynt: Defender Hakkında (acemi) Merhaba, Sanırım düz dizeli fiyat avantajından dolayı tercih ediyorsunuz. Benim size tavsiyem mümkünse başka modifikasyonları erteleyip, 300tdi (yada bulursanız 200tdi) bir araç almanızdir. Zaman içinde yavaş yavaş bütçeniz el verdiği kadar diğer...
  11. tricknick

Defender 300 Tdi Almak Üzereyim..

Merhaba. Otomatik sanjimanda sorun yasamazsiniz. Disco 1 ile Defender yuruyen aksam neredeyse aynidir. Huseyin usta da bu isi iyi bilir. 4x2 Defender : ugrasmayin, yapmayin. Basiniza bela aciyorsunuz derim. Selamlar, Metin.
  12. tricknick

Defender Almak İstyotum Bilgi Gerekli Acemi

Oncelikle hayirli olsun. Aracla uzun yol yapacaksiniz anladigim kadari ile. Bu durumda 200tdi (az bulunur), puma (az bulunur ve 2007 sonrasi degise orijinal motor degildir ama is gorur) yada 300tdi 110 kasa bir arac isinizi gorur. Bunlarin hepsi dizel motorlardir. Diger motorlar sizi...
  13. tricknick

Defender V8 Motor Karbüratör Sorunu

Merhaba, stromberg karborator mu var uzerinde?
  14. tricknick

İlandaki Defender Hakkında Bir Sorum Olacak.

Benim de bilgim Turkiye de ki tek TGV motor (ki bu motor Brezilya International firmasi uretimidir) Nejat in soyledigi gibi Istanbul dan Trabzon a satilan ve yatak saran makinadir. Ilk sahibi Umit tir ve Turkiye de Defender konusunda en uzun tecrubesi olan arkadaslarimizdan biridir (LRO Turkey...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,471
Kayıtlı Üye Sayımız
172,121
Kaydolan Son Üyemiz
tto

SON KONULAR

Geri