11 Yıllık Devr-i Alem Türkiye’de Bitti

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AYDURAN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,742

AYDURAN

Zirve
Yer
İstanbul / Maltepe
Hollanda’dan 11 yıl önce, 12 metrelik teknesiyle yola çıkan 59 yaşındaki doktor, dünya turunu Türkiye’de sonlandırdı. Sauer, birkaç yıl Türkiye’de yaşamak istediğini açıkladı.

263874

AA
31 Mart 2007 Cumartesi

FİNİKE - Hollanda’dan 11 yıl önce, 12 metrelik teknesiyle yola çıkarak, dünya turuna başlayan 59 yaşındaki Alman doktor Hans Dıeter Sauer, seyahatini Antalya’nın Finike ilçesinde sonlandırdı.

‘Tomcat’ adlı teknesiyle dünya turuna çıkan ve okyanusları aşan Sauer, önce Akdeniz’e indiğini, oradan Cebelitarık Boğazı’nı geçerek Kanarya Adaları’na ulaştığını anlattı.

Daha sonra Atlantik Okyanusu’nu geçerek Barbados ve Karayip Adaları’na geldiğini, buradan Amerika’ya ve oradan da doğu ülkelerine gittiğini kaydeden Sauer, denizci olmak istediğini, dünyayı dolaşarak, çocukluk hayalini gerçekleştirdiğini söyledi.

TÜRK KÜLTÜRÜNÜ TANIMAK İÇİN KALACAK

Her gittiği ülkenin kültürünü ve yaşam biçimini gördüğünü belirten Sauer, “Seyahatim bu nedenle uzun sürdü. Başlangıç yerim Hollanda’ydı, bitiş yerim ise Türkiye oldu. Çünkü seyahatim esnasında karşılaştığım Türkler bende çok iyi izlenimler bıraktı. Türkler kadar misafirperver, arkadaş canlısı ve toleransı yüksek insanlarla karşılaşmadım. Bu nedenle birkaç yıl Türkiye’de yaşayarak, sizleri ve Anadolu’nun geçmiş medeniyetlerini tanımak istiyorum” dedi.

Sauer, dünya turunu yalnız gerçekleştirdiğini ancak Türkiye’de kaldığı sürede eşini de getireceğini belirterek, “Seyahatim dünyaya bakış tarzımı değiştirdi. Artık kendimi dünya vatandaşı gibi hissediyorum. Doğu insanı ve Müslümanları tanıdıktan sonra, batı insanı ile doğu insanı ve Müslümanlar arasındaki medeniyet çatışması beni çok üzüyor” diye konuştu.

www.ntvmsnbc.com

Etiketler
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.