1982 CJ8 imi "Kötü Yoldan" kurtarmaya çalışıyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ccanlioglu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 145
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,101

ccanlioglu

Tabanvay ve Duster 4X4 2019
Yer
Duacı / ANTALYA / TÜRKİYE
Mrhb;
6 Haziran 2010 günü Bir dostumla; Antalya'dan Muğla'ya otobüsle gidip oradan araç sahibi ile (sonradan aracın O'nun olmadığını öğrendik) Aydın Çine'ye geçtik... Araç arkadaşın dediğine göre 4 aydır (bizce en az 8 aydır :smiley: ) kontak açmamış. Biraz yağ ve yeni bir akü ile ilk seferde çalışınca hasta oldum... lastikler 20cm toprak altında etrafı otlarla kaplı bir şekilde aldık... lastikleri şişirdik, Hemen bir elektrikçi ile fardır sinyaldil falan baktırdık, benzin deposu delik, gaz bitmek üzere, üstü açık, LPG göstergesi yok! kilometre çalışmıyor elimizde GPS her 150Km.de bir gaz tamamlayarak ortalama 65Km hızla yola koyulduk.
Saat 15:00 gibi çıktık yola gece 02:00 gibi vardık eve... yolda keçeden yağ attı radyatörden su koyverdi :D ama 430 km'yi tamamladı... İnanın Haziran'da bile Korkuteli yaylası gece soğuk ;D Neyse benim yolculuğum böyle başladı arabayı kullandıkça ne yaptım ben dedim durdum... nereye elimi atsam çürük elimde kalıyor... Ama gaza geldik aldık bir kere; şimdi Allah sattırmasın bayaa bağlandım ayrı; ama çok pişman oldum başta... Birde üstüme alırken ruhsat burnumdan getirdi arabayı Didim de Muayenesizlikten bağlayıp ruhsatı almışlar... aracı alırken Hanımla anlaşmam 2 yıl böyle binmekti ;) ; TÜV için bir ay süremiz olunca hadi dedik gerekli olanları yapalım meğer herşey gerekli imiş ;D ... Radyatör değişti, frenler elden geçti, marş, şarj dinamosu; farlar, sinyaller...
Araç ruhsatta 8 kişilik ancak LPG tankını koltuk altında kabul etmiyorlar, arka koltuğu öne alınca da koltuk araları dar diye kabul etmiyorlar :eek: ??? bir ara yakayım bitsin bu işkence dedim :p oturdum arka koltukları söküp daralttım sonra su kontr plağından oturma yeri yapıp, aralarda boşluk sağladım ve büyük dert kapı yokkkkk!!! Şansıma aracımla aynı renk fiber kapılar buldum Antalya Evren otoda gerçekten çok yardımcı oldu bana... Gaye oto ustam'a yakındı Onların da yardımını inkar edemem... Benzin pompası, deposu derken, LPG komple tank dahil değişti (Atiker yaptık)... Egzost, lastikler Silverstone araba biraz kendine geldi... Yeter ben yazmaktan yoruldum sizde okumaktan bıkmışsınızdır arkası yarın...

Big 25512609py3

Big 25512609v4p

Big 255126097r7

Etiketler
Ynt: 1982 CJ8 imi "Kötü Yoldan" kurtarmaya çalışıyorum

İlk önce hayırlı olsun yeniden bir cj daha hayat bulacak ne güzel,cjler böle emek ister zaman ister hemen her şey olmuyor

bazen yolda kalıcaksınız bazen aracın keyfini sürceksiniz bazen araç çekceksiniz bunlar böle tekrardan hayırlı olsun devamını bekliyoruz

Aracınız hayırlı uğurlu olsun zorluklar aşılmadan rahatlığın keyfi analaşılmıyor.Kolay gelsin.

Çok teşekkür ederim...
Bakalım "Bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete" ;D

Şaka bir yana ufak ufak bir şeyler çıktıkça ortaya acaip mutlu oluyorum...
Daha önce bir garaj açmak yoktu aslında aklımda o yüzden bayaa bir safhanın resimleri yok, artık idare edeceğiz :smiley:

ama bundan sonra sık sık çekip yollayacağım... Ben uğraşırken eşim de söylemişti resimlede ileride "bu hurda " dediklerinde asıl geldiğinde hurdaydı diye ispatın olsun. ??? ;D

Grnt0206

Grnt0207

Grnt0218

Grnt0221

Grnt0222

hayırlı ugurlu olsun ömür boyunca unutamayacagınız bi maceranın içerisindesiniz kısa zamanda ortaya güzel bi makine çıkacagına eminim
emeginizle sabrınızın ürünü ilk gözagrınız olacak tekrar hayırlı ugurlu olsun
herkonuda yanındayız sana bir telefon kadar yakınız
deniz çalıkoğlu

Bu resimleri de cep telefonu ile çekmişim :smiley: daha bulursam ara ara atarım :smiley:
Resimlerdeki konsol düğmeleri yenilendi...
Garaj için desteği ve fikri Sevgili Deniz Çalıkoğlu'ndan aldım saolsun başından beri hem genel hem de özel mesajlarda hep umut ve destek verdi keza Ünal Bey'de bana umut verdi bu aracı çok güsel yapacam ama "sabır, sabır, sabır" ihtiyacım olan ama hayatım boyunca, bende olmayan; herşey bir çırpıda oluversin isterim hep ve bu yüzden bu hurdayı aldım iki hafta bekleseydim Antalya'da tertemizini buldum... "Kısmetsiz dayak bile yenmez" derdi Rahmetli Babam kısmetimde bu varmış ama ben bunu şansa çevireceğimi düşünüyorum ne de olsa yarım değil tamamen baştan yapmak gerekecek ve ben neler yapıldığından ve yapılmadığından emin olacağım ... Di mi? :-\ :p ::smiley:

Grnt0223

Grnt0225

Grnt0224

Grnt0219

Grnt0208

Buna sağlam bakım lazım gibi.
Geçmiş olsun ve hayırlı olsun ;)
Kaportada ciddi çürükler yoksa gerisi halledilir

evedilaz' Alıntı:
hayırlı ugurlu olsun ömür boyunca unutamayacagınız bi maceranın içerisindesiniz kısa zamanda ortaya güzel bi makine çıkacagına eminim
emeginizle sabrınızın ürünü ilk gözagrınız olacak tekrar hayırlı ugurlu olsun
herkonuda yanındayız sana bir telefon kadar yakınız
deniz çalıkoğlu

Kesinlikle unutamayacağımdan eminim :D Arabanın alınışı bile macera oldu... Kaynak yapmayı öğrenirken kör oluyordummmm ;) Ama bir saniyesinden bile pişman değilim...
Fikir danışırken çok başınızı ağrıtacağım, bu araçta herkesin fikirlerinin bir karması olacak... İyi bir dinleyiciyimdir ve işim gereği bir olaya ve konuya alternatifli yakalşmayı beceririm...
El becerimi de Rahmetli Marangoz Dedem ve Torna tesfiyeci Babamdan almışım ::smiley: Ve bu arabada en çok sevdiğim şey elektroniğin fazla olmayışı, başa çıkacağıma inanıyorum destekleriniz için teşekkür ederim...

olasiliksiz' Alıntı:
Buna sağlam bakım lazım gibi.
Geçmiş olsun ve hayırlı olsun ;)
Kaportada ciddi çürükler yoksa gerisi halledilir

Çürükler çok abartılacak şeyler değil gibi geldi bana ama çok da üzerinde durmuyorum çünkü kısmetse seneye gibi komple soyup elden geçirme hayalim var...

hayırlı olsun hemşerimm , kolay gelsin , ne diyeyim, pek anlamadım bir şey ancak en son her şeyi bitince yorum yapayımm gelecek yaza antalyaya gelene kadar hali hazırda olursa bindiğimizde de yorum yapayım dimiiii????

İlgiyle takip ediyoruz,
kolay gelsin,
selamlar
Bilge

aahhkatibim_34' Alıntı:
hayırlı olsun hemşerimm , kolay gelsin , ne diyeyim, pek anlamadım bir şey ancak en son her şeyi bitince yorum yapayımm gelecek yaza antalyaya gelene kadar hali hazırda olursa bindiğimizde de yorum yapayım dimiiii????

Ben de öyle ümit ediyorum :D

Dün için söz verdim ancak bir daha olmayacak... İnsanın kontrolünde olmayan şeyler gerçekleşiyor bazen; resimler ekte...

Grnt0230

Grnt0231

Grnt0232

Grnt0233

Grnt0234

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,463
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

SON KONULAR

Geri