2.0i Sport Rölanti Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan s.sinan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,946

s.sinan

men dakka dukka
Yer
BüyükAnafarta
Arkadaşlar rölanti ile ilgili son bir haftadır sıkıntıdayım ,tavsiyelerinize ihtiyacım var.Aracım 2.0i sport,3 kapı , C20NE motor.40-50 km hıza gelirken sanki yakıtı kesiyormuş gibi silkeleme yapıyor sonrasında rölanti devri 2000 e yükseliyor.Kontağı açıp kapatınca düzeliyor.Bu arada 2000 devirde kullanınca silkeleme filan yapmıyor .Arızayı gün içinde tekrar etmediği gibi ertesi günü daha sık yapabiliyor.Normal çalışırken kelebek Boğazı sensörü fişini çıkartınca devirin 2000 e çıktığını görünce sensör arızası sanarak bu sensörü değiştirdim ama faydası olmadı.Bu sensörü devre dışı bırakan bir elektrik arızası olabilir diye düşünüyorum ama rastgele tamirciyede sokmak istemiyorum.
Arızanın nereden kaynaklanabileceği konusunda tavsiyelerinize ihtiyacım var . Hepinize iyi günler.

Etiketler
Ynt: 2.0i Sport Rölanti Sorunu

Yakıt pompası,filtre ve rölanti düzenleyiciden kaynaklanabilir,güvenebileceğiniz bir ustaya danışmanız daha iyi olacaktır parça içinde araştırma yapmak faydalı olur çünkü parça fiyatları değişiklik gösteriyor.

gazda ve benzinde değişmiyor ,her ikisindede yapıyor ,bende arızayı tespit ederek ustaya gitmek istiyorum .Yoksa sağlam parçaları da değiştiriyorsun.Kelebek boğazı sensörüne giden elektrik kesiliyor sanırım oda ecu ya bağlı herhalde .Bu konuda sıkıntı yaşayan arkadaş yokmu acaba.

Ön taraftaki röleyi değiştirdim ve benzinde kullanmaya başladım sorun kalmadı .Sanırım röle arızası imiş.Rölenin çok ısındığını fark etmiştim.Şu anda gazda kullanmıyorum.Fronterasını gazda kullanan arkadaşlar cevap verirse sevinirim.Benim sıralı sistem atiker ,gazda kullanırken benzin pompasını kesmiyor.Aslında benzin pompasını kesen röleler var ama tavsiye edilmiyor ,genelde yarım depo benzinin altında kullanmayın sorun olmaz deniyor.Ama bu aşırı sıcaklarda da devamlı devir daim olan benzin pompayı ısıtmazmı oda röleyi bozar diye düşünüyorum.Fronterasını gazda kullanan arkadaşlar bu konuda sorunla karşılaştılarmı acaba.Sizinki nasıl gazda kullanırken benzin pompası çalışıyormu.?

Yeni aldığım için öyle bir rölenin olup olmadığını bilmiyorum ancak benzinde gaz yememe durumu var gazda sorun yok.

seninki muhtemelen enjektörlerdendir ,temizletirsin bir sıkıntın kalmaz diye düşünüyorum.Ancak lpg de benzin pompası çalışmalımı .Sizlerin araçları nasıl.

slm.96 frontim var.benimde böyle bir sorunum oldu.4000 devirde devir göstergesi titriyor gibi oluyor ve aracı silkeliyordu benzindede araç düzgün çalışmıyordu.uzun süre arızayı araştırdık ve sonunda elektrikçi arkadaşım şunu söyledi opeller yüksek ısıda çalıştığından motora yakın olan kablolar zamanla gevrekleşip zarar görüyor.elektrik aksamını elden geçirdi ve sorun çözüldü şimdi zevkle biniyorum.benzinde çalışmasıda düzeldi.araç devri artınca tekleme gibi sorunlarda elektrik aksamıyla ilgili olabileceği aklınıza gelsin.slmlr

s.sinan' Alıntı:
Ön taraftaki röleyi değiştirdim ve benzinde kullanmaya başladım sorun kalmadı .Sanırım röle arızası imiş.Rölenin çok ısındığını fark etmiştim.Şu anda gazda kullanmıyorum.Fronterasını gazda kullanan arkadaşlar cevap verirse sevinirim.Benim sıralı sistem atiker ,gazda kullanırken benzin pompasını kesmiyor.Aslında benzin pompasını kesen röleler var ama tavsiye edilmiyor ,genelde yarım depo benzinin altında kullanmayın sorun olmaz deniyor.Ama bu aşırı sıcaklarda da devamlı devir daim olan benzin pompayı ısıtmazmı oda röleyi bozar diye düşünüyorum.Fronterasını gazda kullanan arkadaşlar bu konuda sorunla karşılaştılarmı acaba.Sizinki nasıl gazda kullanırken benzin pompası çalışıyormu.?

Sinan kardeş sıralı sistemlerde kesinlikle benzin pompası kesilmemesi gerekilyor.Herkesin bildiği gibi sıralı sistemlerde motor belli sıcaklığa kadar benzinle çalışıyor.Eğer devirdaim olmazsa benzin pompası arıza yapar.Pompayı ısıtmazmı sorusuna gelince ben benzinli araçlarda hiç pompa sorunu yaşamadım hep benzin kulandım devamlı devirdaim ama dediğiniz sorunla hiç karşılaşmadım ama LPG li araç kullanımında her aracımda uzun zaman benzinde kullanmadığımdan hep pompalar arıza yaptı.

gaza geçince benzin pompasını durduran roleler var ama takıp takmamak konusunda tereddütlüyüm. Bursa da bir gaz firması uygulamayı yapıyormuş .Ama karar veremiyorum.

macit' Alıntı:
slm.96 frontim var.benimde böyle bir sorunum oldu.4000 devirde devir göstergesi titriyor gibi oluyor ve aracı silkeliyordu benzindede araç düzgün çalışmıyordu.uzun süre arızayı araştırdık ve sonunda elektrikçi arkadaşım şunu söyledi opeller yüksek ısıda çalıştığından motora yakın olan kablolar zamanla gevrekleşip zarar görüyor.elektrik aksamını elden geçirdi ve sorun çözüldü şimdi zevkle biniyorum.benzinde çalışmasıda düzeldi.araç devri artınca tekleme gibi sorunlarda elektrik aksamıyla ilgili olabileceği aklınıza gelsin.slmlr

Bu sorunu çözmeden once rolantideykende silkeleme ve düzensiz claisma çekmeme yapiyormuydu acaba?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.