2001 Model Lr Discovery Td5 Düzeltme Ve Yenileme Çalışmaları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan troyexplorer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 582
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 113,871
Şase boyamada sıradan boya kullanmak yaptığınız işin çöp olması demek, hele hazır satılan sprey tüp boyalar , iki günde pas kusar yeniden , çift karışımlı epoksi boya sittim sene pas kusmaz bilginiz olsun, ama yüzeyde hiç pas kalmaması lazım uygulamadan önce

Etiketler
IMG 8879
IMG 8880
Tampon stoplarının birinin contası yoktu, öküz elekticinşn biri ampülü değiştirirken yerine takmayı unuttu herhalde...
Yeni conta imal ettim...

Bu işleri seviyorsunuz, imreniyorum valla. Benim hem elimden gelmiyor hemde uğraşacak zamanım hiç yok. Tebrikler.
Aslında özellikle şu şase olayı severek yaptığım bişey değil, elimde alet edebat varda yürüyor bir şekilde, bide özellikle bu arabada bu işleri dışarda yaptırmak cebi fazla yorar, malüm arabayla ustanın önüne yanaşınca , gözlerde euro işareti çıkıyor, dolayısyla elimden geldiğimce ve vakit buldukça kendim yapıyorum, zaten en kral usta benden daha iyi yapamaz , çünkü kılım ve detaycıyım
Tonla para verip rezil olacağıma , kendim yaparım emin olurum mantığıda var tabi

Öte yandan genel anlamda arabayı tanıma yönündende faydalı, nerde ne sorun çıkartabilir, ne nerden gidiyor , hangi tesisat nerde, hepsini öğreniyorsun otomatikman, benim ilgi alanım o aslında , düzeltme işleri sökmüşken şunuda yapayim bunuda yapayim derken mecbur ilerliyor

Süleyman Bey,gerçekten bravo.Eline,emeğinize sağlık.

Ne iş yapıyorsunuz bilmiyorum ama,sizin kadar detaycı,titiz,mantıklı bir kullanıcı az bulunur sanırım.Ben bile kendimden şüphe etmeye başladım o kadar titiz bir insan olduğumu düşünmeme rağmen,az çok elimden gelir bazı şeylerde bir mühendis olarak.Benim tek ve en büyük sorunum yeterli vakit bulamıyorum uğraşmak için işten güçten.Bir tam gün vakit bulabilirsem koşuyorum aracın yanına çocuk gibi,laptop,takım taklavat yanımda,bi taraftan parça tespiti,bi tarfaftan sök ,temizle değiştir tak vs...

Ama birgün size daha üst modelini almak nasip olursa,sizin aracı alan kişide en az sizin kadar mutlu olacaktır eminim...:smiley:

Süleyman Bey,gerçekten bravo.Eline,emeğinize sağlık.

Ne iş yapıyorsunuz bilmiyorum ama,sizin kadar detaycı,titiz,mantıklı bir kullanıcı az bulunur sanırım.Ben bile kendimden şüphe etmeye başladım o kadar titiz bir insan olduğumu düşünmeme rağmen,az çok elimden gelir bazı şeylerde bir mühendis olarak.Benim tek ve en büyük sorunum yeterli vakit bulamıyorum uğraşmak için işten güçten.Bir tam gün vakit bulabilirsem koşuyorum aracın yanına çocuk gibi,laptop,takım taklavat yanımda,bi taraftan parça tespiti,bi tarfaftan sök ,temizle değiştir tak vs...

Ama birgün size daha üst modelini almak nasip olursa,sizin aracı alan kişide en az sizin kadar mutlu olacaktır eminim...:smiley:
Teşekkürler , kaptanım, denizde tek başınasın , herşeyden anlaman gerekiyor la karışık , birazda ne nasıl çalışıyor merakıyla harmanlanmış tecrübe diyelim

Kullandığınız çift karışımlı epoksi boyanın markasını ve nereden aldığınızı merak ettim sakıncası yoksa buradan varsa özel mesaj yollar mısınız?

IMG 8884
IMG 8884
Kullandığınız çift karışımlı epoksi boyanın markasını ve nereden aldığınızı merak ettim sakıncası yoksa buradan varsa özel mesaj yollar mısınız?
Özeli yok , yani bana özel değil aşağıda fotografını koydum , araba boyası satan yerde olmaz yanlız bu, deniz malzeme ve boya satan yerlerde olur , karaköyde perşembe pazarı sahilinde arkadaş boya var ordan temin edebilirsiniz uygun fiyatlı , litreliği 30 lira
Karışımı 3 e 1 , yani ufak ufak kullanmak isterseniz , 3 e 1 oranda karıştırmanız gerekiyor
Mat ı yok yanlız yarı mat siyah, fırça , rulo veya kompresör farketmez uygulayabilirsiniz çabuk kurur , hızlı olmak lazım tabi
Saç gemi , tekne vs . bunla boyanır tuzlu suya bile dayanıklı yani

Son düzenleme:

Merhaba,
Şasenin içine de bir göz atmayı ihmal etmeyin.
Ben bir kaç haftadır fırsat buldukça şase içini temizlemeye çalışıyorum. Büyük topak haline gelmiş parçaları telle veya ulaşabildiğim deliklerden parmaklarımla ufalamaya çalışıyorum, bir yandan su verirken.
Arka taraf sizde komple açıkken işiniz daha kolay olacaktır. Önden 8-10 derece kaldırıp su vererek tüm pisliği arkadan dökebilirsiniz.

Merhaba,
Şasenin içine de bir göz atmayı ihmal etmeyin.
Ben bir kaç haftadır fırsat buldukça şase içini temizlemeye çalışıyorum. Büyük topak haline gelmiş parçaları telle veya ulaşabildiğim deliklerden parmaklarımla ufalamaya çalışıyorum, bir yandan su verirken.
Arka taraf sizde komple açıkken işiniz daha kolay olacaktır. Önden 8-10 derece kaldırıp su vererek tüm pisliği arkadan dökebilirsiniz.
Şase içi arkadan kapalı, arkaadaki işler bitince ön tamponuda sökücem , ordan basınçlı su basarım, ama çamur yok içinde bunaraba offroad yapmadı hiç

IMG 9003
IMG 9006
IMG 9008
IMG 9016
IMG 9003
IMG 9006
IMG 9008
Arka çamurluk saçlarının ayakları kupa tarafına perçinle tutturulmuştu, bir daha perçinle uğraşmıcam çıkartması çok uğraştırıyor , somunlu vidayla sabitlicem , yukardan bagaj yan pandizotların altına denk geliyor mecburen yan pandizotları çıkarttım, daha önce hiç sökülmemiş temizliğini yaptım, izalasyonlar kopmuş onları yapıştırıcam , dış hava menfezinin dilleri kopmuş gitmiş , o yüzden içeriye çok toz almış

IMG 9017
IMG 9018
Sağ tarafta plastik bi kapak var kapağı çıkarttım, çamurluk üst kısma açılıyo yani depo dolum yerinin oraya, orda bi cihaz var söktüm baktım alarm hoparlörüne benzer birşey, fakat alarmı çaldırdım korna çalıyor sadece bu ne işe yarıyor acaba ,bilemedim

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,459
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR