2001 Pajero Pinin 2.0 GDI ?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cançam Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 32,759

cançam

Ana Kamp
Yer
Eskişehir
Merhabalar..
Forumu uzun zamandır takip etmeme rağmen bugün üye oldum ;D Öncelikle gerçekten çok yararlı bilgiler var forumda ve çok güzel hazırlanmış. Herkese teşekkür ediyorum.
Başlıkta da görüldüğü gibi hemen asıl konuya geçeyim. Babam ve ben arazi meraklısı olduğumuzdan yaklaşık 2 senedir arazi arabası arıyoruz ama bir türlü bi modelde karar veremedik en son bugün birlikte araştırdığımızda başlıktaki model mâkul bir pajero bulduk. Bu araçların off-road yarışlarında mütiş dereceler aldığını biliyorum ama bir de size danışmak istedim pajerolar özellikle başlıkta belirttiğim modeller arazide nasıldır bizi yarı yolda bırakır mı veya böyle bir araç alındığında ek olarak neler yapılması gerekir gibi bi kaç soru var aklımda bu konularda bilgi verirseniz çok memnun olurum.
Şimdiden teşekkürler..
:smiley:

Etiketler
Ynt: 2001 Pajero Pinin 2.0 GDI ?..

Çok yakışıklı bir araç, fiyatları da uygun ancak yedek parçasını bulmak zormuş. Ayrıca forumda okuduğum kadarıyla örneğin gaz kelebeliği 1300 TL imiş ve Türkiye'de yokmuş, Japonya'dan gelişi bile 35 gün sürüyormuş.

Fiyatları sanırım bu yüzden makul.

Param olunca ben de alacağım ve bi süre binip "normal kullanımdan" tadımı aldıktan sonra biraz daha off-road aletine çevireceğim ;)
Malum hayalsiz yaşanmaz ;D
Yardımcı olması açısından, bazı yerlerde "off-road için çok uygun diil", diye yorumlar gördüğümden aşağıdaki videoyu eklemeye karar verdim, sanırım baya yeterli olacaktır

http://www.youtube.com/watch?v=G0ACe3Qqxck&feature=related

Yanılmıyorsam ön kilit standart bu araçta, öyle okumuştum. Bana kalırsa offroad'a uygun olmamasının tek sebebi, standart parçasının bile zor bulunması. Kaldı ki modifiye parçaları nereden bulacağız :smiley:

Cevaplar için teşekkürler...
Bahsettiğiniz yedek parça sıkıntısı gerçekten dikkat edilmesi gereken bi konu belki de en önemli sıkıntı. Peki konudan biraz sapmış gibi olucak ama bu durumda sizin tavsiyeniz ne olacaktır hem şehir içinde kullanım (yüksekliği,rahatlığı açısından) hem uzun yol yapabilecek gibi konforlu, hem de arazi performansı iyi olan bir araç olacağını göz önünde bulundurursak? :smiley:

Aracı çok tanımasam da ;
Daha çok şehir içi kullanım için tasarlanmış bir araç,
servise Pajerolardan daha fazla giriyor.
pajerolerdaki SS4i şanzıman sistemi büyük artısı,
ama 22 derecelik karın açısı tam bir felaket.
parça konusu en büyük dezavantajı ,
bildiğim kadarıyla arkada LSD dif kilidi kullanıyor,

Amaç arazide sakin dolaşmaksa olabilir,
ama iş ağır şartlara gelirse insanı çok uğraştırır.( parça yönünden .)
Modifiye edecekseniz ve illaki pajero olacaksa, 3,5V6 ,arka dif i 100/100 kitlenen bir kısa şase pajero daha uygun olacaktır.

Grand Vitara 2.5 :smiley:

gerçi kendi bütçeme göre yazdım ben, sizinki nasıl bilemiyorum :smiley:

Hocam bütçeyi açıklamak biraz karmaşık olabilir ;D
Şimdi şöyle başlıyayım şu an kullandığımız 2001 model bi volkswagen golf var. Eğer bunu satma gibi bir durumuz olursa bütçemiz 40-45 bin TL civarı olabilecektir bunun haricinde eğer golf'ü satmadan birşeyler düşünürsek 20-25 bin TL civarı bütçemiz var diyebiliriz. Fakat şu an kullandığımızı belirttiğim binek arabayı satarsak bunun konforunu verebilecek bişi almamız gerekecektir ve 90-00 arası modeller değil de daha çok 00 ve üstü modellerle haşır neşir olacağımızı sanıyorum bineği sattığımızda. ;D
Bu durumdaki önerilerinizi alabilirsem çok memnun olurum :smiley:

40-45 hayallerimin ötesinde, ona uygun araç söyleyemeyeceğim. :D

20-25 için de Land Rover Discovery II ya da Jeep Grand Cherokee 5.9

pajerode 2 isim vardır tavsiye edebileceğim bir tnesi neçmi inan usta olarak aynı zamanda pajerolarla yarışıyo :smiley:) yedek parca olarakda eksperoto arkadaşımız var bu arkadaşların numaraşarı mevcut zaren sitemizde de eminim en doğru bilgileri onlar verecekdir size pajero konusunda

neden pinin normal 3 kapı pajero deil? standart pajeronun offroad kabiliyeti gerçekten çok iyi. 2600 cc lerin fiyatıda belirttiğiniz aralığa uygun ben düşünün derim. 2 nivadan sonra 2. pajeromuz ve gerçekten çok sağlam araçlar.
yaptığımız gezilerin bir kaçının linkleri

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=28257.msg242001#msg242001
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=26307.msg221806#msg221806
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=22233.msg170275#msg170275
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=11820.msg81205#msg81205

Hocam 3 kapı tercih etmememizin nedeni şehir içinde uzun yolda da kullanma durumumuz olduğundan ki 3 kapıların da mâlum arka koltuk bölümleri genelde küçük olur bu yüzden 3 kapı düşünmüyoruz.

Parça sıkıntısında bi neden de az bozuluyor olması bence ;D talep olmayınca arz olmuyor malum...Parça sıkıntısı çekmeyin diyorsanız alın bi Defender nasılolsa sürekli parçaları değişiyor, satıcısı bol o yüzden :D

Şimdiye kadar cevap yazanların tümüne tekrar teşekkürler :smiley:
Benim aklıma Mitsubishi L200 serisi de çok yatıyor ama bunlar hakkındaki yorumlarınız nasıldır?
(Konu iyice saptı ama :-\)

l200 süper paran varsa sıfırını al derim , dere yatağında ,45 dereceye yakın tepeciklerde , çalıların arsında deli bir test yaptım standart özelliği ile bile çok iş görür sağlam ve parçasıda bol ;D

otomobili satmazsanız kamyonet düşünülebilir,bende hevesleniyordum ama vergisi,ebatları,hız sınırlaması ve bizim için 1.köprüden geçememesi gibi sebeblerden vazgeçtim,tek araba için bence hele büyük şehirde pek uygun değil
selamlar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.