2003 Cherokee Kj 3.7 Hakkında Birkaç Sorum Var

canerkoybasi

Ana Kamp
Mesajlar
29
Tepkime puanı
4
Konum
Ankara
Merhabalar herkese,

Daha önce (önce dediysem de 1 yıl oldu sanırım :smiley: ) Cherokee KJ alma hedefimin olduğunu belirten bir başlık açmıştım. Anca bu seneye kısmet oldu. Siz tecrübeli üyelere 2 sorum olacak. Şimdiden teşekkür ederim.

1) Kapıları anahtar ile kilitlerken kapatma düğmesine 3 kere basinca korna çalıp alarm devreye giriyor sanırım. (Bir arkadaşımda da KJ var onunki öyle) Bende alarm devreye giriyor ama korna çalmıyor. Bir ayarı mı vardır yoksa bir eksiklik/arıza falan mı var?

2) 2WD'den 4WD'ye çekince göstergede yanması gereken ışıklar yanmıyor. Bu nasıl bir problem olabilir? Sigorta gibi basit problem mi yoksa anahtar falan mı bozulmuştur? Daha önce benzer bir problem ile karşılaşan var mıdır?

İyi günler dilerim.
 
Mesajlar
366
Tepkime puanı
148
Konum
izmir
1) drb cihazı ile o seçenekler ayalanabilir (yetkili serviste yaptırırsın. aracın kitapçığı varsa, bu seçeneklerin neler olduğu detaylı şekilde yazar)
 

KLL

Hayatta en hakiki mürşit ilimdir fendir.
Mesajlar
2,722
Tepkime puanı
427
Konum
Ankara
tepedeki ekranda yokmu ayarı? horn with locks yazması lazım.

araç 4 çekere geçmiyordur belki. yada onu göstergeye taşıyan mekanik parçanın ayarı kaçmıştır.
 

lerimed

Yeni Üye
Mesajlar
2
Tepkime puanı
0
ÖncelikLe herkese Merhaba. Siteye yeni üye oldum. İsmim Yusuf yaklaşık 2 senedir 2002 3.7 lpgli bir Cherokee sahibiyim. Uzun araştırmalar sonunda Cherokeeye karar kılmıştım ve çok sükür bir sıkıntım yok şimdilik.İlk 4x4 aracım ve ufak dağ gezileri yapmaktayım. Almayı düşünen arkadaşlarada bagaj çok önemli değilse kesinlikle tavsiye ediyorum.( tüp ciddi biryer kaplıyor gerçekten)
Canerkoybaşı arkadasım ilk sorduğun soruda benim bildiğim kadarıyla araç kumandadan tek sefer basarak kapatınca alarm aktif oluyor zaten.Kumandaya 3 kere basarsan ve tek korna sesiyle beraber aracın içindeki hareket sensörünü pasif hale getiriyorsun.( araçların içinde bir hareket sensörü var pencereleri hafif açık birakıp tek sefer basarak kitlersen bir süre sonra alarm çalıyor) Bazen 3 kere bassanda ısıklar yanar ama korna sesini duymayabiliyorsun o zaman araçta bir şeyi açık unutmuşşun demektir. Örneğin kapılardan biri tam kapanmadıysa, ışıklar açık kaldıysa yada kontak anahtarını alt pozisyonda çıkardıysan gibi. Bunlar benim deneyimlediklerim umarım yardımcı olabilmişimdir. 4x4 ışıklarının yanmamasıyla ilgili KLL arkadaşın dediği gibi araziye geçmiyor olabilir.
 


Forum istatistikleri

Konular
99,768
Mesajlar
1,472,600
Kullanıcılar
167,488
Son üye
Erol 66

SON KONULAR

Üst