2004 Model 1.6 Suzuki Grand Vitara Kumda Sürüş

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan LeventBekir Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,766

LeventBekir

Yeni Üye
Herkese iyi akşamlar. Tanışma bölümünden kendimi tanıtmıştım. Ama burdan tekrar tanıtarak yazıma başlayayım. Adım mevlüt, ceyhanda yaşıyorum. Amatör denizcilik ve amatör balıkçılık hobilerim. Aynı zamanda 2 yıldız dalıcıyım. Gezenbiliri uzun zamandır üye olmadan takip etmekteydim. Ve deneyimli abilerimizin bir çok paylaşımlarındaki tavsiyelerine uyarak suzuki grand vitara aldım. Aracı alma nedenim; fiber teknemi, kumluk sahillerden de indirebilmek. Bazen de kıyı avcılığı yapıyorum ve bunun için de çamurlu tarlalardan geçmem gerekiyor. Aracım; 2004 model 1.6 suzuki grand vitara. Aracı alalı 1 hafta oldu. Avlağa ulaşabilmek için genel olarak asfaltta sürüş yapacağım. (Bazen 200 kilometrelik yollara gitmekteyim) Kumluk alanda en fazla 50-60 metre arkamda römorkla süreceğim. Bu yüzden arkadaşımın da tavsiyesiyle A/T lastik yerine, lassa competus asfalt lastiği aldım. Bu gün asfalt lastikleriyle, zemini çok yumuşak olan bir plajda deneme sürüşü yaptım. Lastik havaları 36 olmasına rağmen, az bi zorlanmayla gayet güzel yoluna devam etti arabam. Yani genel olarak asfalt lastikleri işimi görecek gibi. Fakat daha ilk defa yol dışında araç kullandım. İster istemez biraz çekiniyorum. Siz değerli abilerimizden, arkadaşlarımızdan bana bu konuda yardımcı olmanızı, bilgi ve tecrübelerinizi paylaşmanızı diliyorum. Arkamda çekeceğim römorkun üstündeki teknenin ağırlığı yaklaşık 250 kg civarı. Bu römorku, plajdan deniz kenarına kadar götürürken asfalt lastiği kullandığımı da göz önünde bulundurarak nelere dikkat etmemi tavsiye edersiniz. Forumu genel olarak inceledim ve bu şekilde sadece 1-2 konuya ulaşabildim. O da bir arkadaşımızın jimny ile yaptığı sürüşü anlatmasıydı. Sizin fikirleriniz ve tavsiyeleriniz benim için çok önemli. Şimdiden teşekkür ederim.

Etiketler
Herkese iyi akşamlar. Tanışma bölümünden kendimi tanıtmıştım. Ama burdan tekrar tanıtarak yazıma başlayayım. Adım mevlüt, ceyhanda yaşıyorum. Amatör denizcilik ve amatör balıkçılık hobilerim. Aynı zamanda 2 yıldız dalıcıyım. Gezenbiliri uzun zamandır üye olmadan takip etmekteydim. Ve deneyimli abilerimizin bir çok paylaşımlarındaki tavsiyelerine uyarak suzuki grand vitara aldım. Aracı alma nedenim; fiber teknemi, kumluk sahillerden de indirebilmek. Bazen de kıyı avcılığı yapıyorum ve bunun için de çamurlu tarlalardan geçmem gerekiyor. Aracım; 2004 model 1.6 suzuki grand vitara. Aracı alalı 1 hafta oldu. Avlağa ulaşabilmek için genel olarak asfaltta sürüş yapacağım. (Bazen 200 kilometrelik yollara gitmekteyim) Kumluk alanda en fazla 50-60 metre arkamda römorkla süreceğim. Bu yüzden arkadaşımın da tavsiyesiyle A/T lastik yerine, lassa competus asfalt lastiği aldım. Bu gün asfalt lastikleriyle, zemini çok yumuşak olan bir plajda deneme sürüşü yaptım. Lastik havaları 36 olmasına rağmen, az bi zorlanmayla gayet güzel yoluna devam etti arabam. Yani genel olarak asfalt lastikleri işimi görecek gibi. Fakat daha ilk defa yol dışında araç kullandım. İster istemez biraz çekiniyorum. Siz değerli abilerimizden, arkadaşlarımızdan bana bu konuda yardımcı olmanızı, bilgi ve tecrübelerinizi paylaşmanızı diliyorum. Arkamda çekeceğim römorkun üstündeki teknenin ağırlığı yaklaşık 250 kg civarı. Bu römorku, plajdan deniz kenarına kadar götürürken asfalt lastiği kullandığımı da göz önünde bulundurarak nelere dikkat etmemi tavsiye edersiniz. Forumu genel olarak inceledim ve bu şekilde sadece 1-2 konuya ulaşabildim. O da bir arkadaşımızın jimny ile yaptığı sürüşü anlatmasıydı. Sizin fikirleriniz ve tavsiyeleriniz benim için çok önemli. Şimdiden teşekkür ederim.
Karataşa mı gidiyorsunuz

Bizim adana bölgesi ve diğer çevre illerde bir çok noktaya gidiyorum. Ama karataşa bir iki sefer dışında gitmedim. :smiley: Gittiğim yerler içerisinde beni en çok zorluyacağını düşündüğüm yer botaş limanının hemen yanında yer alan incirli plajı. O plajın bazı bölgelerinde kum çok yumuşak.

Bizim adana bölgesi ve diğer çevre illerde bir çok noktaya gidiyorum. Ama karataşa bir iki sefer dışında gitmedim. :smiley: Gittiğim yerler içerisinde beni en çok zorluyacağını düşündüğüm yer botaş limanının hemen yanında yer alan incirli plajı. O plajın bazı bölgelerinde kum çok yumuşak.
Pek fazla çamura girmiyorsanız A/T lastik almanız gerektiğini düşünmüyorum.Hep Karataşa gittiğim için çamur zorluyordu ben ondan A/T lastik aldım korkmadan süruyorum.☺

İyi akşamlar kusura bakmayın bayadır forumu ziyaret edemiyordum. Yeni gördüm.
at-çek merakı yüzünden bende 2002-2005 grand vitara 3k düşünüyorum. 200km ye kadar uzun yolada gidiyorum . Acaba uzun yolda nasıl aracın performansı , çok yorucu olur mu ?

İyi akşamlar kusura bakmayın. Bayadır forumu ziyaret edemiyordum mesajı yeni gördüm. Aracı uzun yolda da kullandım hiç de yorucu değil. Kliması çalıltıktan sonra hiç yorulmuyorsunuz. Malum bizim buralar sıcak olunca en önemli şey klima oluyor. :smiley: Diğer yönlerden de araç gerçekten hiç yorucu değil. Yalnız 3 kapılı olmasından dolayı yer sıkıntınız oluyor. Malzemelerinizi koymak için arka koltukları kullanıyorsunuz. Bagaj zatrn yok denecek kadar az bir de lpg varsa bagaj kalmıyor. 2 kişiden fazla sayıda yolcu düşünüyorsanız yorucu olabilir ama 2 kişi için ideal. Mesela benim birlikte gittiğim arkadaşım 1.98 boyunda ve yaklaşık 90 kilo. Ben de 1.83 boyundayım ve yaklaşık 110 kiloyum. İkimiz bu arabada çok rahat yolculuk edebiliyoruz. Hem de koktukları en geriye kadar yaslamadan. :smiley: Uzun yolda hız olarak 120 ile rahat gidiyorsunuz. Yalnız bazen yokuş çıkarken 4. vitese düşmeniz gerekebiliyor. Temiz bir araç bulursanız alın derim. Yalnız ben genelde asfalt kullanımı yapacağım için normal asfalt lastiği aldım. Sizin atçek meralarınız kumlu ve çamurlu zeminse AT lastik almanızı öneririm.

Google A kum çamur paleti yazın çıkacaktır.kesenize uyanı alın

erhan_41 / Tuzla

O şekilde baktım ama hangi firma güvenilir, hangi model işimi görecektir kararsız kaldım o yüzden sormuştum. :smiley: Mesela Busranger marka olanları çok beğendim. Hatta malum sitede de bir kaç ilan var ama ilan sahibi hakkında bilgim yok. Sizin önerebileceğiniz bir firma var mı?

Size daha basit ve ucuz bir yol söyleyeyim.
Üzerine yük istiflenen ahşap paketleri bilirsiniz....bu malzemenin sert plastikten olanları da var.
Ben bu plastik paleti aldım ve ikiye bölerek fazlalıkları bir katını atarak defalarca kumda kullandım.
Deneyebilirsiniz....

erhan_41 / Tuzla

Size daha basit ve ucuz bir yol söyleyeyim.
Üzerine yük istiflenen ahşap paketleri bilirsiniz....bu malzemenin sert plastikten olanları da var.
Ben bu plastik paleti aldım ve ikiye bölerek fazlalıkları bir katını atarak defalarca kumda kullandım.
Deneyebilirsiniz....

erhan_41 / Tuzla

Benim de aklımdan hep kalas gibi bir tahta parçasıyla yapmak geçerdi. Ama sizinki gerçekten daha mantıklı bir yöntem. Sizin dediğiniz malzeme lastiklern tutunması bakımından da daha uygundur kalasa göre. Teşekkür ederim. :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri