2010 Rallisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan the venturer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,242

the venturer

Kamp III
Arkadaşlar merhaba. Önümüzdeki yaz kısmetse yine bir gezi gözüküyor. Bu sefer ADVrider'dan 3 arkadaş(şimdilik) kesin bana katılacak. Sınırdan alıp bir Türkiye turu yapmayı düşünüyoruz.
Sizce nereleri görebiliriz, nerelerde kalabiliriz? Kamp noktaları, oteller, restaurantlar,vb...
Elinizde GPS kayıtları ve bilgiler varsa ve bana yollarsanız çok sevinirim.
Ben Ege-Akdeniz-Toroslar ve Kapadokya düşünüyorum.
Geçen sene boydan boya bir Karadeniz gezim vardı. Bu sene de aşağıyı gezmek istiyorum ve turistler için de biçilmiş kaftan.
Siz ne dersiniz?
Teşekkürler.

Etiketler
Ynt: 2010 Rallisi

Hocam ne vakit ayırdınız bu tura bilemiyorum ama ben olsam Bursa-İzmir istikametinden bodrum-marmaris yönüne inerdim. Yol üzerinde tarihi bölgeler de var hatta Söke'de Meryem Ana Kilisesine de çıkartırsın arkadaşlar gerekirse rotada bir sapma ile pamukkaleye çıkarsınız ordan dağlardan ve orman içlerinden Muğla, yatağan, Bodrum yaparsınız. hele Muğla-Bodrum yolu harika. Bodrum, marmaris fethiye istikametine dönersiniz ( Tünel açıldı, dağlara tırmanman gerekmiyor artık ) Sahil yolundan ( biraz virajlı ama güzel bir yol ) kaş, kemer antalya. Antalya'dan içerilere doğru yol alırsınız diye düşünüyorum. toroslar ve kapadokya. Bu rotayı tam ters istikamette gitmenizi pek önermem çünkü ilk başlangıcı sahil kesminde yapmak zevkli oluyor yabancı arkadaşlar da sıkılmamış olur

İmkanım ve biraz daha büyük hacimli motosiletim olsaydı takılırdım peşinize. Zamanında turizm sektöründe çalıştığım için bu rotayı iyi biliyorum. Otel, motel restorant ve benzin istasyonlarının büyük bir kısmı GPS haritalarında kayıtlı sıkıntı çekeceğinizi zannetmiyorum. Bol miktarda kamping alanları da mevcut
Genel olarak yollar iyi fakat bölgenin sıcak olmasından dolayı karayolları sık sık mıcır döküyor yollara yada eriyen asvalt bazen şakalar yapabiliyor size. Kamyon ve otobüslerin fırlattığı taşları saymıyorum zaten.

Diğer gezilerini okudum ve sizi taktir ettim. Önümüzdeki yaz bir karadeniz turu olabilir benim için. Diğer gezilerinizde olduğu gibi bu gezinizin de detaylı anlatımını ve bol fotoğraflarını bekliyoruz.

Murat VURAL
KOCAELI

mrtvural' Alıntı:
Hocam ne vakit ayırdınız bu tura bilemiyorum ama ben olsam Bursa-İzmir istikametinden bodrum-marmaris yönüne inerdim. Yol üzerinde tarihi bölgeler de var hatta Söke'de Meryem Ana Kilisesine de çıkartırsın arkadaşlar gerekirse rotada bir sapma ile pamukkaleye çıkarsınız ordan dağlardan ve orman içlerinden Muğla, yatağan, Bodrum yaparsınız. hele Muğla-Bodrum yolu harika. Bodrum, marmaris fethiye istikametine dönersiniz ( Tünel açıldı, dağlara tırmanman gerekmiyor artık ) Sahil yolundan ( biraz virajlı ama güzel bir yol ) kaş, kemer antalya. Antalya'dan içerilere doğru yol alırsınız diye düşünüyorum. toroslar ve kapadokya. Bu rotayı tam ters istikamette gitmenizi pek önermem çünkü ilk başlangıcı sahil kesminde yapmak zevkli oluyor yabancı arkadaşlar da sıkılmamış olur

İmkanım ve biraz daha büyük hacimli motosiletim olsaydı takılırdım peşinize. Zamanında turizm sektöründe çalıştığım için bu rotayı iyi biliyorum. Otel, motel restorant ve benzin istasyonlarının büyük bir kısmı GPS haritalarında kayıtlı sıkıntı çekeceğinizi zannetmiyorum. Bol miktarda kamping alanları da mevcut
Genel olarak yollar iyi fakat bölgenin sıcak olmasından dolayı karayolları sık sık mıcır döküyor yollara yada eriyen asvalt bazen şakalar yapabiliyor size. Kamyon ve otobüslerin fırlattığı taşları saymıyorum zaten.

Diğer gezilerini okudum ve sizi taktir ettim. Önümüzdeki yaz bir karadeniz turu olabilir benim için. Diğer gezilerinizde olduğu gibi bu gezinizin de detaylı anlatımını ve bol fotoğraflarını bekliyoruz.

Murat VURAL
KOCAELI
Vaktinizi ayırdığınız için çok teşekkür ederim. 2 haftalık bir gezi olacak. Temmuz başı buluşacağız kısmetse. Ben zaten böyle bir rota düşünüyordum. Onlar da katılmak istedi. Bir sorun olacağını düşünmediğim için kabul ettim. Motosikletler birbirine denk.
Sınıra yakın biryerde buluşacağımız için, Gelibolu üzeri ilk gün böyle başlamak istiyorum. Çanakkale Savaşları'nın olduğu yerleri göstermek istiyorum.
SOnra Assos- Behramkale ve aşağı doğru inmeyi düşünüyorum. Sahilden ayrılmayı düşünmüyorum. Sadece görülecek yerler için içlere doğru gireceğim.
Kaz Dağları, Şeytan Sofrası, Bergama, İzmir şehir turu ve eski Kuşadası yolundan Meryem Ana, Pamukkale ve sonra sizin rota uygulanabilir. Ben birkaç kez arabam ile ziyaret etmeme rağmen-oteller konaklamalı-, Antalya-Alanya tarafında nereler görülür bilmiyorum. Çok az bilgim var. Ondan sonrası çok iyi bildiğim yerler. Toroslar ve Kapadokya yöresinde sorun yok. Hatta Mersin- Adana görmeden Akseki- İbradı ve Konya'ya giriş te olabilir. Oradan Kapadokya(Toroslar atlanır böyle bir rotada)
Eğer dayanabilirseniz-motorunuzu bilmiyorum-, benim için sorun yok. Kapım size açık. Gidiş yolunda her yeri görüp, dönüşe yol üstünde şehir turları ve İstanbul'u bırakacağım.
Tekrar teşekkür ederim.

Üstat, Başlangıç rotası gayet güzel bence siz zaten kabaca çizmişsiniz.

Antalya'dan öte yani Alanya tarafı, antalyanın devamı gibi sayılır yani, oteller, restaurantlar, deniz fazla görsellik yok manavgat görülebilir ( Antalya- manavgat 80km ) Alanda yise yaklaşık 200 km . Alanya kalesi var, damlaşat mağarası var ama ordan öteye pek birşey yok gitmeye değmez toplamda yaklaşık 550km zaten o sıcakta o yol alınmaz tavsiye etmem kayda değer bir yer de yok.

Her ne kadar uzun yol tecrübem olmasına rağmen ve uzun yolu sevmeme rağmen şu an kullandığım HONDA XL200 sizin motorlarınıza denk değil ayrıca acelesi olanlardan da değilim o yüzden ben daha çok tıngır mıngır hız ortalaması ile seyahat ediyorum. Fotoğrafla da ilgilendiğim için sık sık durup fotoğraf çekiyorum.
Şu anki maddi imkanlar ve motosikletimin kapasitesi nedeniyle size katılamıyacağım ama inanın gerçekten çok isterdim. Sizin gibi tecrübeli kişilerle yol almak gerekir belki ilerde maddi durumlarım düzel, uzun yola uygun bir motor sahibi olurum ve birdahaki gezinizde size eşlik edebilirim.

Görüşmek dileğiyle
Murat VURAL

mrtvural' Alıntı:
Üstat, Başlangıç rotası gayet güzel bence siz zaten kabaca çizmişsiniz.

Antalya'dan öte yani Alanya tarafı, antalyanın devamı gibi sayılır yani, oteller, restaurantlar, deniz fazla görsellik yok manavgat görülebilir ( Antalya- manavgat 80km ) Alanda yise yaklaşık 200 km . Alanya kalesi var, damlaşat mağarası var ama ordan öteye pek birşey yok gitmeye değmez toplamda yaklaşık 550km zaten o sıcakta o yol alınmaz tavsiye etmem kayda değer bir yer de yok.

Her ne kadar uzun yol tecrübem olmasına rağmen ve uzun yolu sevmeme rağmen şu an kullandığım HONDA XL200 sizin motorlarınıza denk değil ayrıca acelesi olanlardan da değilim o yüzden ben daha çok tıngır mıngır hız ortalaması ile seyahat ediyorum. Fotoğrafla da ilgilendiğim için sık sık durup fotoğraf çekiyorum.
Şu anki maddi imkanlar ve motosikletimin kapasitesi nedeniyle size katılamıyacağım ama inanın gerçekten çok isterdim. Sizin gibi tecrübeli kişilerle yol almak gerekir belki ilerde maddi durumlarım düzel, uzun yola uygun bir motor sahibi olurum ve birdahaki gezinizde size eşlik edebilirim.

Görüşmek dileğiyle
Murat VURAL
Motosiklet olsun gerisi önemli değildir hiçbir zaman. Şunu belirteyim; 125'lik motorlarla hatta bisiklet ile dünya turu yapan insanlar var.
Sizinle bir dahakine inşallah. Dediğim gibi Alanya'dan öte Mersin'e kadar yukarı çıkıp Batı Toroslar'dan da geçebilirim. Her ne kadar bir motor naked olsa da sanırım sorun olmaz. Gerçi arazi yapısı ve yollar iyice Google Earth üzerinde incelenecek. Fırsat buldukça rotada ne var ne yok onları inceliyorum. Sizlerle de paylaşacağım.
Çok teşekkür ederim. Görüşmek ümidiyle.
Not: Sizin motosiklet baharda sizi buralara çok rahat getirir. Beklerim. Hepimize keyifli sürüşler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,437
Kayıtlı Üye Sayımız
172,087
Kaydolan Son Üyemiz
irfy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR