2010'un En İyi Çeki Aracı...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,852

yugun

YÜCEL GÜNDÜZ
Yer
Ankara
Web
www.yucelgunduz.com
Practical Caravan'a göre: Land Rover Discovery 4 imiş.

Haberin videosu:http://www.practicalcaravan.com/land-rover-discovery-4

land-rover-discovery-4.jpg

Etiketler

Ynt: 2010'un En İyi Çeki Aracı...

Atilla abi hakli o cekmiycekte ben mi cekcem. :smiley: bu dergileri anlamiyorum. Niye soyle halk isi ucuz binek araclari karsilastirmazlarki ceki araci olarak. Bizde boylelikle hangi araci alirsak cekme karavanlarimizi daha iyi cekeriz bir fikir sahibi olalim. :smiley:

böyle bir araç alabilecek durumum olsa karavan niye çekeyim ki ;D ;D ;D

Hmm! yılbaşı çekilişi için seri bilet alanların sayısı çoğalıyor galiba :D

40'ın üzerinde araçla karşılaştırdıklarını söylüyorlar ama karşılaştırılan araçlar ve kategorilerle ilgili bilgi yok,
En azından ilk 10'u görseydik daha geniş fikrimiz olurdu, Ama o zaman dergiyi satamayaklarını düşünmüşler ki, sitede sadece sonucu paylaşıyorlar,

Bu araç benim hayalimdeki bir araç değil, Bana hazır verecek olsalar kullanmam. Satarım. :smiley:
Ama piyango çıkarsa fikrim değişir mi? Zor, Bu araçla gereğinden çok dikkat çekeriz. Hem ihtiyaç da yok,
Selamlar,

Bana göre "2010" yılının en iyi çekici aracı buydu. Ama 2011 için birşey diyemem...

21062010761

Sn. Ankiralı,
Sizin için 2010'un çekicisi güzelmiş,
Selamlar,

Benim aklıma bunu görünce, şu geldi:
Acaba yine bu resmi koyarak,
Çekme karavan bölümünde
Çeki araçlarımız adında yeni bir konu açıp karavanınızın ve aracınızın ağırlıkları motor vb özellikleriyle beraber sürüş deneyiminizi paylaşabilir misiniz?
Yeni başlayanlara böylece faydalı olabiliriz belki de,

atiladi' Alıntı:
200.000 € verdiğin araç yılın en iyi çekicisi olmasza tüh ona...

Aman abi ne 200.000 eurosu...
Çoktan verdiydim siparişi, dedim kazık mı yiyiyorum...
79 bin ile 104 bin euro arasında...
Sudan ucuz... :D

http://landrover.com.tr/gb/en/_maintools/fiyat_listesi/statik_fiyat_listesi.aspx

Yücel ben "bana göre" diyerek o pahalı araçlara nazire olsun diye göndermiştim.
Yoksa konu üst topikte Doğan bey tarafından gayet güzel açıklanmış. http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=42120.0

Çekme karavanla yol tecrübeleri bakımından yeterince söz sahibi değilim. Karavan çekerek 1000 km ancak yol yaptım. 2011 yılında gezi planlarıma göre 2500 km den fazla yol katetmeyi düşünüyorum. Ancak sonbaharda konu ile ilgili bir şeyler yazabilirim.

Tamam siz bilirsiniz, Sadece bir öneriydi,
Forumdaşların çeki araçları ile ilgili bir dizin oluşturabiliriz,
Herkes kendi aracıyla ilgili izlenimlerini yazar diye düşünmüştüm.
Doğan Bey'in paylaşımları biraz farklı teknik bilgi, yol gösterme niteliğinde, kendi deneyimlerini anlatıyor ilgili başlıkta.
Yani benim önerim biraz farklıydı, Çeki araçlarımız şeklinde..
Benim de karavanım bitmediği için yazmıyorum.
Neyse. Selamlar, Belki yine de birileri açar böyle bir konu.

Merhaba,
Doğan bey başta olmak üzere, diğer deneyimli karavancıların tecrübelerini okuyup, bir kaç ay süren marka,model,motor gücü, tork vs. verileri inceleyip neredeyse ezberledikten sonra bizim için en uygun çeki aracının Fiat yeni doblo olacağına karar verdik ve 10 ay önce aldık. Erba Karavandan 1,5 yıl önce satın aldığımız ve kağıt üstünde 750 kg. gerçekte tahminim 1200-1300 kg. olan karavanımız ile temmuz ayında İstanbul'dan çıkıp, Çanakkale üzerinden Datça-Aktura gidip, dönüşte Balıkesir-yalova üzerinden dönerek yaklaşık 2500 km. yaptık. İlk karavan çekiş tecrübem olmasına rağmen yeni doblo ile her yönden sorunsuz ve konforlu bir yolculuk oldu. Araç 1,6 dizel motor ve 290 nm tork üretmektedir. Ayrıca ASR, ESP ve hill holder (yokuşta geri kaymayı önleyen sistem) gibi daha üst sınıf araçlarda görmeye alışık olduğumuz sistemler bu araçta mevcuttur. Hatta hill holder ile Marmaris rampalarında dur kalklarda korkularımı yendim diyebilirim.. Bülent Dağoğlu

buldag' Alıntı:
Merhaba,
Doğan bey başta olmak üzere, diğer deneyimli karavancıların tecrübelerini okuyup, bir kaç ay süren marka,model,motor gücü, tork vs. verileri inceleyip neredeyse ezberledikten sonra bizim için en uygun çeki aracının Fiat yeni doblo olacağına karar verdik ve 10 ay önce aldık. Erba Karavandan 1,5 yıl önce satın aldığımız ve kağıt üstünde 750 kg. gerçekte tahminim 1200-1300 kg. olan karavanımız ile temmuz ayında İstanbul'dan çıkıp, Çanakkale üzerinden Datça-Aktura gidip, dönüşte Balıkesir-yalova üzerinden dönerek yaklaşık 2500 km. yaptık. İlk karavan çekiş tecrübem olmasına rağmen yeni doblo ile her yönden sorunsuz ve konforlu bir yolculuk oldu. Araç 1,6 dizel motor ve 290 nm tork üretmektedir. Ayrıca ASR, ESP ve hill holder (yokuşta geri kaymayı önleyen sistem) gibi daha üst sınıf araçlarda görmeye alışık olduğumuz sistemler bu araçta mevcuttur. Hatta hill holder ile Marmaris rampalarında dur kalklarda korkularımı yendim diyebilirim.. Bülent Dağoğlu
Bülent bey öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Aracınız ve karavanınızla ilgili deneyimlerinizi burada paylaşmanız bir çok kişiye faydalı olacaktır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR