2012 Kış, Kıyı Kıyı Akdeniz...Hazırlık...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Basri... Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,130

Basri...

Ana Kamp
Yer
Kuşadası
Selamlar herkese,

İlk mesajım, kendimi tanıtayım biraz,

Basri, 46 yaşındayım, Kuşadası, turizm, evli, 2 çocuk, motosiklet, bisiklet, dağ, taş, dere, tepe, yağmur, çamur...

Senelerce kocaman motosikletlere bindikten sonra, gerek hafifliği-kıvraklığı, gerekse ekonomik oluşu ve az benzin sarfetmesi dolayısı ile küçük bir cross motosiklet aldım ve başladım Ege'nin dağlarında gezmeye,..

20 Ocak 2012 okullar yarı yıl tatiline giriyor ve çocuklarla hanımı İstanbul'a gönderdikten sonra, motosikletimle, Kuşadası'ndan başlayarak, kıyıdan en azından Finike'ye kadar, eğer sağlık ve maddi şartlar elverirse, Antakya'ya kadar gitmeyi planlıyorum.

Akdeniz kıyı şeridini tercih etmemin sebebi tabi ki nispeten daha ılıman olması.

Genelde çadırda kalıp, artık duş alıp temizlenmek kaçınılmaz olunca bir pansiyona girmeyi düşünüyorum.

Hazırlıklara başladım..

Motosiklet
49769384wr5

Çadır - Lafuma Sunset 2 (biraz acemice bir seçim oldu galiba ama motorda taşımak için ideal)
 399024991

Uyku Tulumu Lafuma (Bu da acemice oldu galiba, 10 derecenin altı risk yazıyor üstünde)
201142217234 canoe

12mm kalınlığında, 90cmx220cm mat ve ayrıca aşağıdaki şişme yatağı aldım
12 Volt pompası da var
Sporzf65374

Çadıra led lamba
Outdoor 749776

Kafa feneri
Sporeng62294

Sandalye
Sporand10

Fazla bir Çadır/Kamp tecrübem yok, sadece Bafa Gölü'nün kıyısında geçen Şubat 2 gün çadır kurmuştum.

Gazlı ocak falan taşımak istemiyorum, belki küçük bir tava, plastik tabak falan alırım yanıma, ateş yakıp sucuk yaparım, yumurta kırarım, bol bol konserve, peynir zeytin gibi şeyler alırım diye düşünüyorum, olurmu ki ?, Bilmem,,,

Siz tecrübeli üyelerden öğrenmek istediklerim;

1) Yemek olayı en pratik şekilde nasıl halledilir ?

2) Malzemeleri yukarıda gördünüz, olmazsa olmaz eksiklerim nelerdir ?

3) Tahta bir masası olan kamp yerlerini tercih ederim, Akdeniz kıyı şeridinde kışın açık olanlar var mı ? Kapalı olsada girip çadır kurup, masasından, tuvaletinden, çeşmesinden faydalanmak mümkün mü ?

4) Kuşadası - Finike arasında mutlaka görülmesi gereken yerler nereleridir ?

Şimdiden teşekkürler...

Etiketler
Ynt: 2012 Kış, Kıyı Kıyı Akdeniz...Hazırlık...

Kampci kardes;
Her ne kadar havalar soguk gitme desem de,sen kafaya koymussun bir kere;ne yapalim sana iyi yolculuklar ve bazi tavsiyeler.Kusadasinda 2 tane kamping var.
Sonra yol uzeri Katranci/Fethiye,Demre Kamping,Kas 3 adet kamping var,Demre iyi bir kamping var,Antalya herhalde Lara yolunda,adini unuttum bir kamping var;
Manavgat Bogaz kamping,Alanya/Mahmutlar Perle Kamping,Silifke Akcakil kamping,Anamur Pullu kamping,Ayas/Erdemli Ayas Piknik alani ve karsisindaki ucuz
pansiyonlarda kalabilirsin,Erdemli/Mersin Talat Kamping.Ancak bu kampinglerden hangisi aciktir,o da kismetine.Sana bol bol guzel havali yolculuklar temenni
ederim.Slml.

Kampci dostum;
Dun aksam aniden kampinglerin isimler aklima geldi; Antalya'daki Kamping Bambus ve Emredeki Kamping de Andriake. Emredeki kamping Lycia yolu uzeri
bilmezsen Google bak.Kamp malzlmeleri arasinda Termos'un yok,Emrede Noel babayi ve duvar mezarlarini ziyaret et,bir Finike yolu uzeri Mavi Yengec ye.Iyi
tatiller.

Ercüment Bey, uzun süre mesajımı takip ettim, bir cevap gelmeyince izlemeyi bırakmıştım, cevabınızı bu gün gördüm..

Rota hemen hemen belli oldu ve verdiğiniz noktalar rota üzerinde, çok teşekkürler...

Bolca yağmur alacağım için TARPAULİN veya TENT TARP denilen denilen su geçirmez tenteye ihtiyacım var.
Motosiklette taşıyacağım için hafif olması gerekiyor.

Biraz araştırdım, Türkiye'de böyle bir ürün satan internet mağazası bulamadım..

Bilen var mı ?,, Nerede satılır ?... Teşekkürler. Aşağıda örnek resimleri ekledim...

1setup

68348499 tt6Gg M

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,452
Kayıtlı Üye Sayımız
172,105
Kaydolan Son Üyemiz
kmete35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR