2014 Duster 4x2 110 Bg Direksiyon Çok Sert

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YILMAZUSLU Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 30,190

YILMAZUSLU

Yeni Üye
2014 YILININ MAYIS AYINDA 4X2 110 BG LAURETTE DUSTER ALDIM,ŞU AN ARACIM 6500 KM DE ..ARACIMI ASLINDA SEVİYORUM AMA BİR KAÇ PROBLEMİN OLMASI BENİ RAHATSIZ EDİYOR..
ARACIMIN DİREKSİYONU ÇOK SERT VE SÜRÜŞ ZEVKİMİ YOK EDİYOR.BİRDE ARACIMA KESİNTİLİ ÇALIŞTIĞI İÇİN YENİ YAZILIM ATTILAR VE SANKİ YAKIT TÜKETİMİM BİRAZ DAHA ARTTI,
AYNI PROBLEMLERİ YAŞIYANLAR VARMI,ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜRLER

Etiketler
Ynt: 2014 Duster 4x2 110 Bg Direksiyon Çok Sert

Dusterların direksiyonları diğer markalara göre daha sert ona yapacak birşey yok , lastiklere en az 32 psi hava vurun bu olayı biraz daha yumuşatır
O atılan yazılım dışında çareniz yok, rolentideki düzensizliğin çaresi o yazılım , daha fazla yakıp yakmama meselesine yeni duster kullanıp aynı yazılımı attıranlar cevaplasın benim duster 2012

Ben de Laurette 4x2 110 BG aldım.
Aralık ayında aldığım için zannedersem benimkinde yeni yazılım var.
Rolentiden yana bir sıkıntı yaşamadım
aracım gayet stabil rolanti sesi kulağa çok hoş geliyor.
Hatta birçok dizel araca göre daha sessiz.

Direksiyon hafif ağır idare eder yani (daha iyi olabilirdi)
zaten lastiklerde geniş,32 hava basıyorum.

Biraz fazla yakıyor bence 3000 km oldu karma tüketim 6,8.
Bir de rüzgar sesi sorunu 90km hızdan sonra hissediliyor.(bir çözüm bulmaya çalışıyorum)

Aracımı dün servise götürdüm,lastiklerin havasını kontrol ettirdim,,eksik hava tamamlandı,ama servisin direksiyon sertliği için dediği şey "Bunlar Duster abi" normal bunların hepsi,yani direksiyonda sert olsa bunlar duster,fazlada yaksa bunlar duster,rüzgar seside alsa bunlar duster,kaportada zayıf olsa bunlar duster........örnekleri uzatın yani..
Allah hepimizi kazalardan belalardan korusun arkadaşlar

Normalde 100 bin liradan aşağıya olmayacak bi araca 50 küsür bin ödeyerek bilniyorsun , bu noktada evet duster yani alırken bunları kabul etmen gerekiyordu

Süleyman bey,baştan bir çok şeyi kabul ettiğim için zaten Duster aldım,ama düşüncelerimizide mi söylemeyelim,direksiyon için onca mühendis oturmuş projelendirmiş,sertlik dozunu az daha rahat yapsalar olmazmıydı,yazılımdan sonra yakıtım biraz arttı demiyelimmi,yüzlerce insan yalıtımdan rüzgar sesinden şikayetçi,hiçmi düzgün bir kapı fitili tasarlanamazdı,çok mu acaip şeyler istiyor bu insanlar anlamış değilim,
kaldıki sizin söylediğiniz gibi "onlarda olsaydı yüzbin lira olurdu"cümlesi ne kadarda mantıklı, zaten o kadar insanın yüzbin lirası olsaydı gider Honda CRV,Nissan xtrail,Opel mokka veya tiguan alırlardı,
bilgilerini ve samimi düşüncelerini paylaşan herkese teşekkür ederim..

Bence Duster çok basit hatalardan çok yüksek puanlar kaybediyor,
Direksiyon sertliği, kapı fitilleriyle gelen rüzgar sesini halledebilse,
Aslında çok maliyeti olmayan ve fakat memnuniyet verici sonuçlara ulaşabilir.

Direksiyon sertliğine bir şey yapamayız,
kapı fitillerinden gelen rüzgar sorununu ise kendimiz amatörce çözmeye çalışıyoruz,

Aslında servisler de bu konularda çok hantal,
ve bir çok servis yetenekli insanların çalıştığı kurumlar değil
düşünün bir servis bu rüzgar sorununa eğilip çözmüş olsa
tüm Türkiye'den Duster sahibi olanlar gidip müşteri olurlar.

Daha önce Opel Astra ve Toyota Auris kullanmış biri olarak
55.000tl'ye Duster aldığıma pişman değilim,
Tabiiki yukarıdaki iki sorun çözülmüş olsa çok,çok,çok iyi olurdu.

Arabayı eleştirmende sakınca yok, zaman zaman bende yapıyorum bunu, ama sen sanki bilmeden almış gibi yorumladın o mesajda o yüzden bende öyle cevap verdim yılmazuslu
Bu araçta rüzgar sesi kasa değişmedikçe gitmez arkadaşlar, yani o iş fitille mitille olmaz , niye diyeceksiniz
Sebep çok basit ,bu her markada geçerlidir , eğer bir aracın kapılarının üst tarafı tavana doğru dönüyorsa o araç içeriye rüzgar sesi alır
Direksyon a gelince elektirkle çalışan yağ pompasının yumuşaklığı o kadar olur ben yumuşaklığını geçtim sarsıntılı virajlardaki lakırtıyı kessinler razıyım , hatun değiliz sonuçta direksyon dönüyor bi şekilde
Saçın ince olmasınıda geçtim ,galvaniz havuzunda biraz dahamı bekletirler yada galvanizin kalitesinimi arttırırlar onada razıyım
Sağdan soldan gelen seslere hiç önemli değil ben hepsini hallettim
Başkaca bir sorun yok bu araçta bana göre

30 Temmuz 2012 de yazmışım...

Özellikle aracın direksiyon sistemiyle ilgili olarak büyük stres yaşayacaksınız...Duster direksiyonu size çok sert gelecek....ben 3 ay oldu hala alışamadım...en büyük sıkıntım kütük gibi bir direksiyonu olması...

Aynı fikirdeyim.Hala alışamadım...

Çünkü gün içerisinde başka araçlarıda kullanıyorum...Hepsinde EPS direksiyon var...Doğal olarak DUSTER ın kütük hidrolik direksiyonu hiç zevk vermiyor...

http://eps.nedir.com/

2012 den beri alışmakta zorluk çekiyorsanız, aracı satıp yumuşak direksyonlu araç almakta geç kaldınız demektir..

Süleyman bey bırakında insanlar rahat rahat fikirlerini yazsınlar,hiçbir marka kimsenin babasının malı değil,sizden icazetmi alacak insanlar geç kalmışsın satmaya ne demek !!! sana ne ? benim param buna yetti ve bunu aldım ve binmeyede devam edeceğim..senin fikrine uymayanlara ya sev ya terket diyemessin..arabadaki eksiklikleri yazacağız elbette,burası forum sayfası..insanlar passat alıyor memnun kalmıyor mercedes alıyor..kimseye diyebilirmiyim passatı kötüleme diye,haddim değil birkere,siz siz olun fikrinizi söyleyin ama akıl vermeyin!!!

Eleştiri yapılabilir demiştim zaman zaman benimde yaptığımıda yazmıştım , yukarda yazdığım mesajımdada kızacak bir durum yok
Arabanın direksyonu evet sert demek başka , evet sert 2012 den beri alışamadım demek başka 2012 den buyana 3 yıl geçti nerdeyse ,bu kadar zamanda bir kusur halen rahatsız ediyor deniyorsa , üstüne o zman değiştir arkadaşım denilebilir
Ayrıca sen arkadaşın avukatımısın başka bir yerden kuyruk acın var herhalde ortada bir şey yokken bu kadar sinirlendiğine göre..

Bugün iyi günümdeyim, o yüzden, sana gülüp geçiyorum sadece :smiley:))))
Yoksa durduk yere bu kadar lafına ..... ........ Anladım sen onu

Arkadaşlar
lütfen üslübunuza dikkat etmenizi rica edebilir miyim? hem hitap ettiğiniz , hem de forumu okuyan herkesi rahatsız ediyor.. reha

Uyarınızı ben üstüme alınmıyorum reha bey , olayın çıkma noktasında yazdığım şeye bu denli tepki verecek bi durum yok gördüğünüz üzere, kaldıki bu arkadaşla alakası yok

Selamlar
benim mesajım herkese. lütfen bir de forumu izleyen ve bilgi edinmek isteyen kişiler açısından bakın. Ya başlığa katkıda bulunun , yada cevap yazmayın lütfen. Burası, bilgi paylaşmayı hedefleyen bir forumdur, lütfen bunu hatırlatmama izin verin.. iyi günler dilerim, reha

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR