3.8 I6 Motora 4.10 Ayna Mahruti ve T19 ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sismanogullar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,942

sismanogullar

Yeni Üye
Evet arkadaşlar, aracımın motoru 3.8 I6 motor , diferansiyellerim ise stok AMC20 ile Dana 30 oranları da 4.10.

Araçta 33 lastikler var ben 37'ye geçmek istiyorum ama bu değişiklik ile tabi yükseltme kitleri falan adapte edeceğiz.

Fakat, Şanzuman T150 bunu da T19 veya T19A veya T18 falan ilk dişlisi 6 küsür oranı olan heavy dutylerle değiştirmek istiyorum bir yandan da, tabi bu değişikliklerle birlikte Difflerde DANA 44 yapacağız artık.

Şimdi Dana 44 dif bulsak, heavy duty şanzımanla ve 37'lik lastiklerle sorun olmasın asfaltta gitsin bir yandan ama yokuşlarda kasılmasın diye yeni bulacağımız Dana 44'lerin ayna mahrutisini ne önerirsiniz ? Asfalt kullanımı göz önünde bulundurularak, çünkü araziye çıkmıyoruz pek zorlanmıyoruz aleti :smiley:

Ayrıca bütün bu değişiklikler olduktan sonra 3.8 motor yetersiz kalır mı heavy duty şanzıman, ayna mahruti ve 37'liklere yeter mi gücü ?

Bir de bu işler için İzmirde önerebileceğiniz bir yer var mı ?

Aşağıda da bir resmini koydum bizimkinin, beni aydınlatırsanız çok sevinirim. :smiley: :smiley:

15032012001

Etiketler
Ynt: 3.8 I6 Motora 4.10 Ayna Mahruti ve T19 ?

elimde t-98 şanzıman var.ilk vites 6,40

Ayrıca Dana 44 ark aks var, kampanalar gaz69 geniş tip ve foryalar çift rulmanlıdır.

Aks kırılması durumunda aksı çıkartıp, ön tekerlerle yola devam edebilirsiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR