4-5 Mevsim Çadırlarda Yazın Sıcak Problemi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fluentum Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,916

fluentum

Yeni Üye
Yer
Kocaeli
Merhaba,

Eşimle kampçılığa başlamak istiyorum. 3-4 kişilik, yaz-kış kullanabileceğim 5 mevsim bir çadır almayı düşünüyorum. Bu çadırların yaz kamplarında sıcak durumları nasıldır? Bazı aile tipi çadırlar var, büyük ve pencereliler. Bu aile tipi çadırlar daha mı serin olur. 5 mevsimlik çadırların havalanma durumları bu çadırlara göre nasıldır? Yardımcı olmanıcı rica ederim.

Ayrıca seçimler sonrası hafta yedigöllerde olacağız inşallah. Orada olacak arkadaşları bekleriz.

Etiketler
Ynt: 4-5 Mevsim Çadırlarda Yazın Sıcak Problemi

Selamlar ,
Bir pusula yardımıyda çadırınızı sabah güneşi almayacak şekilde konumlandırırsanız sabah bunalımlar içinde kalkmazsınız. İsterseniz tek kat çadır alın sabah güneşi alıyorsa sabah sıcak basacaktır.5 Mevsim adı üstünde sizi yazında üzmez, kışında üzmez,extreme koşullarda da üzmez. Benim tavsiyem dome tipi çadırdan şaşmayın. Bahsettiğiniz aile tipi çadırları kurmak zahmetli ve zordur dome'a göre.Ve kışın kullanmanız çok zordur.

5 mevsim aile tipi olacak kadar büyük çadır yok zaten. Basecamp çadırları var onlar da 2500 euro falan.

Hannah Expedition gibi 5 mevsim modeller sizin aradığınız havalandırmaya sahip. Çok sıcak da olursa dış katı sökün sadece iç kat ile yatın yazın sorun olmaz. Bir de Marmot Asgard var 5 mevsim.

Aile tipi çadırlar genelde en fazla 2-3 Mevsim olur.

Eren bey merhaba;

Yazdıklarınızdan kamp konusunda hiç tecrübe yaşamadığınızı tahmin ediyorum, yanlış anlamışsam da özür dilerim.
Eğer ilk kamp tecrübeniz olacaksa pahalı bir çadır yerine, tek kat ucuz bir çadır alın ve önce hem kendinizi hemde kamp yaşamını deneyin.
Eğer bu tecrübe sizde olumlu bir etki bırakırsa, zaten artık ne istediğinizi bilecek durumda olursunuz ve size yardımcı olmak daha kolay olacaktır.
Sayet olumsuz bir durumla karşılaşacak olursanız, ilk başta vereceğiniz tek kat ucuz çadırlar için 50-60 TL bir bedel sizi çok fazla üzmemiş olacaktır.

Selamlar.

Ömer

bende her zaman ilk defa kamp yapacaklara şunu öneriyorum ödünç çadır ile gidin derim ama ailecek gideceğiniz için yazlık 50-60 tl lik bi çadır daha uygun olacaktır. bence sadece yazın kamp yapacaksınız zaten 4-5 mevsim çadıra gerek yok diye düşünüyorum yazlık çadırlarlada gölgeye kuracağınız zaman güneş görmediğinde yaz güneşinden yanmazsınız

Sanırım Mersin'de büyüdüğüm için sıcağa karşı alerji olmuşum :smiley: Genelde nasıl üşümeyiz diye düşünülürken ben nasıl sıcaklamam diye düşünmüşüm.
Ödünç çadır almak istemiyorum. Kocaeli deprem bölgesi ve arabamda çadır ve uyku tulumlarımı her ihtimale karşı hazır tutmak istiyorum. Temkinlimiyim ne? Belkide iyi bir çadır ile başlarsam vazgeçmek zor olur.
Hepinizin cevaplarına çok memnun oldum. Malzeme listesine pusulayı da ekledim. Yarın İstanbul'a gidip çadırımızı alıyoruz inşallah.

fluentum' Alıntı:
Kocaeli deprem bölgesi ve arabamda çadır ve uyku tulumlarımı her ihtimale karşı hazır tutmak istiyorum. Temkinlimiyim ne?
Makbulu o zaten. :smiley:
Çadır konusunda ne yönde aldınız kararınızı ?

İşten yeni gelebildim. Bizimkiler masterchef izlerken bende çadır bakıyorum ama 3-4 kişilik bir şey bulamadım, nereden alacağıma da karar veremedim :smiley:

3-4 kişilik 5 mevsim çadırların fiyatları oldukça yüksek olur. Yani kışın kar üstünde kamp yapmayacaksanız 3 mevsim size yeter gibi geliyor bana.Lafuma kullanmadım ama Lafuma'nın 3 mevsim çadırları hakkında olumsuz bir şey duymadım. Nereden alacağınıza gelince internetten sipariş edebilirsiniz. Kocaeli'de neredesiniz bilmiyorum ancak İzmit'te av bayiileri var Gazi Lisesinin otopark bölümünden Akça Camiiye uzanan sokakta 2 adet var. Onlara da danışabilirsiniz iyi esnaflardır.
Selamlar ,

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR