7/24 Açık Landrover'cılar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan HakanBastoncu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 46,274
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 927,081
Ynt: 7/24 Açık Landrover'cılar

Derya hocam,
Orta difransiyel de açık tip dif ise X4 hızda dönmeli diye düşünüyorum.

dturan' Alıntı:
Bu programı kullanmayı hiç beceremedim. :( (sadece sesli düşünüyorum.) Orta dif. Kilitliyken ön arka eşit Güce sahip oluyorsa ve bu tekerlerden biri Boşta kalıyorsa diğeri x2 hızda Dönmesi mantıklı. Dişlinin dönmeyen kısım gücü diğerine aktarılacaktır.
Orta kilitli değilse güç dağılımına göre yine tutunmayan teker diğerine göre x2 olması lazım. Ama araçta ön arka dif. Kilit yoksa tüm Gücün max. X2 olarak boştaki tek tekere iletilmesi gerekiyor bu durumda.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Etiketler

Umut hocam,
Sen artık farklı bir ligte oynuyorsun :smiley:
Devir sayılarını senin dert etmene gerek yok, bırak senin yerine "ECU" dertlensin.

umut401' Alıntı:
Kaç tur dönerse döner, boştaki tekere Traction Control ünitesi fren uygular yola devam ederim , sorgulamam... :D ;D ;D Tabi ABS sensörü bozulursa naparım bilmem ;D Full mekanikten full elektroniğe geçince böyle değişik oldum ;D ;D ;D

Araştıralım Yavuz hocam.

YavuzÇ.' Alıntı:
güzel soru Şenol hocam.

Mantıksal oranlama yapalım,orta kutuya diferansiyel dendiğine göre tek tarafa farzedelimarka iki tekerde dönemiyor öne iki misli devir oluşarak akması gerek dediğiniz gibi. Öndende biri dönmüyorsa oldu x2 daha.Düşünceniz bu bağlamda doğru.

Ama kafamda tam manasıyla doğru demek yanlış gibi bir düşünce var.Araştıralım.

umut401' Alıntı:
Kaç tur dönerse döner, boştaki tekere Traction Control ünitesi fren uygular yola devam ederim , sorgulamam... :D ;D ;D Tabi ABS sensörü bozulursa naparım bilmem ;D Full mekanikten full elektroniğe geçince böyle değişik oldum ;D ;D ;D
Bak bu iyiymiş. Hesabı kitabı bırakır T.control yaparım
O kadar elektronik beni bozar bu sefer

Sent from my iPhone using Tapatalk

Boost jantlara 30mm (faturalı) spacer takanlar için faydalı olacak bir bilgi paylaşmak istiyorum.
Spacer ile bijonların pozisyonları şaşırtıldığından, frezeli kapağın 5 adet saplamasının 6 köşeli kafaları jantın içini ezmekte.
Çözüm için ya 6 köşeli saplamaları soket başlılar ile değiştirmek gerek ya da mevcut saplamalar biraz daha sıkılarak köşelerinin fatura et kalınlığı içinde kalmasını sağlamak gerek.

IMG 3634

IMG 3636

IMG 3637

Ekli dosyalar

• IMG_0249.jpg
    IMG_0249.jpg
    106.6 KB · Görüntüleme: 322

Evet Yavuz hocam,
Soket başlı (imbus) ile değiştirince temas ortadan kalkıyor.

YavuzÇ.' Alıntı:
Civatayı inbus civata ile değişseniz oluyor mu?

İbrahim bey,
5mm spacer için bijon pozisyonları değişmiyor. Değişmediği sürece de sorun olmaz.

ibrahim_ipek' Alıntı:
5 mm spacer da bu durum olmaz heralde

ibrahim IPEK

schweps' Alıntı:
Evet Yavuz hocam,
Soket başlı (imbus) ile değiştirince temas ortadan kalkıyor.

İbrahim bey,
5mm spacer için bijon pozisyonları değişmiyor. Değişmediği sürece de sorun olmaz.
5 mm spacer takinca poryanin bijonlari spaceri tam tutmadi kisa kaldi biraz . Bijon somunlarinin yarisini ancak doldurabildi bir sikinti cikarmi

ibrahim IPEK

İbrahim bey,
5mm spacer takanların başka çözüm yolu var mı bilmiyorum ancak her bir somunu 130Nm ile sıktıysanız sorun olmayacaktır diye düşünüyorum.

Selam hayırlı Akşamlar herkese ..Arkadaşlar LT 77 ve R 380 Baskı balataları aynı mı Bulunduğum yerde 380 baskı balatası var .

!Dağlı!

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR