750 Kg Karavan Için Araç

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan esrefaydin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 84
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,954
750 kg karavan ve alt ağırlıktaki karavanlara ruhsat gerekmiyor, önemli olan çekicinin kendi istihap haddi ile birlikte karavan ağırlığı eklendiğinde çekme kapasitesi, bu işlem de Çek'i Demir'i ruhsata işlendiğinde belirleniyor, benim bildiğim hareket halinde karavanda bulunmak yasak, çekicinin sigortası yeterli, siz karavana ve çekiciye kasko yaptırırsanız o süper tedbir diye düşünüyorum.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Etiketler
2-) Yaptığım araştırma ile 750 KG'a kadar olan römork/karavanların da tip onaylı olması gerektiğini öğrenmiştim, ilk başta bu sınıf römorkların plaka alma / ruhsat çıkartma zorunluluğuna tabi olmamalarını, tip onayından muafiyet olarak algılamakta idim, öyle değilmiş. Bu sınıf (750 KG'a kadar) römorkların O1 tip onay belgesi olan bir üretici tarafından üretilmesi gerekir aksi halde bunlar da trafiğe uygun değildir ve trafikten men edilir. 750 KG üstü römork üretecek olan üreticinin sahip olması gereken tip onay belgesi ise O2 sınıfı tip onay belgesidir. Tip onay belgesi ve kapsam genişletme belgesinin neye benzediğini merak edenler bunu Ankarada faaliyet gösteren Eroğlu Römork firmasının sitesinden görebilir, bu firma sahip olduğu belgelerin suretini sayfasına yüklemişti (en azından bir yıl önce böyle idi)

Er-tan forumdaşımızın izniyle....

2-) Yaptığım araştırma ile 750 KG'a kadar olan römork/karavanların da tip onaylı olması gerektiğini öğrenmiştim, ilk başta bu sınıf römorkların plaka alma / ruhsat çıkartma zorunluluğuna tabi olmamalarını, tip onayından muafiyet olarak algılamakta idim, öyle değilmiş. Bu sınıf (750 KG'a kadar) römorkların O1 tip onay belgesi olan bir üretici tarafından üretilmesi gerekir aksi halde bunlar da trafiğe uygun değildir ve trafikten men edilir. 750 KG üstü römork üretecek olan üreticinin sahip olması gereken tip onay belgesi ise O2 sınıfı tip onay belgesidir. Tip onay belgesi ve kapsam genişletme belgesinin neye benzediğini merak edenler bunu Ankarada faaliyet gösteren Eroğlu Römork firmasının sitesinden görebilir, bu firma sahip olduğu belgelerin suretini sayfasına yüklemişti (en azından bir yıl önce böyle idi)

Er-tan forumdaşımızın izniyle....

Çekme Karavanımı Yapıyorum Yardım Edebilir Misiniz?

Bir alt başlıkta konu zaten mevcut.

AKS römork AKS RÖMORK FABRİKASI

Çınarlı Mahallesi, 1571. Sk. No:15, 35500 Konak/İzmir, Türkiye

Çok sistemli çalışıyorlar Yarın günde işinizi hallederler Ben Renault Scenic markaya taktırdım Son derecede memnunum.

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşım aracın da karavanın da hayırlı olsun. Konu dışı size bir sorum olacak. Ben de 2009 1.6 tdı focus alma arifesindeyim. Aldığınız aracın fiyat,km ve genel durumu nedir acaba?

Arkadaşım aracın da karavanın da hayırlı olsun. Size konu dışı sorum olacak. Ben de 2009 tdı focus alma arifesindeyim. Acaba sizin aracınızın km, fiyat ve genel durumu nedir.
hocam bizim araç 118 binde arabada tek marşpiyelde boya var o da önemsiz kaputta işlem var. temiz full araç.tdci motorlarda bu km lerde araç bakabilirsiniz.Biz aracı 43000₺ye aldık.denk geldi uzun süre araştırdıktan sonra.hocam benim tavsiyem bu araçlara 45 ten fazla vermeyin çok temizse verilebilir ama piyasa şu anda biraz tuhaf herkes geçirmeye çalışıyor.

AKS römork AKS RÖMORK FABRİKASI

Çınarlı Mahallesi, 1571. Sk. No:15, 35500 Konak/İzmir, Türkiye

Çok sistemli çalışıyorlar Yarın günde işinizi hallederler Ben Renault Scenic markaya taktırdım Son derecede memnunum.

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
hocam ne kadara taktırdınız sorması ayıptır

İyi günler. ben de aracıma çeki demirini Römak römork firmasında taktırdım.1,5 ay falan oldu. çeki demiri araca özel olduğu için fiyatlar farklılık gösterir. benimki herşey dahil 1500tl idi. aracım ssangyong korando sports çiftkabin. çeki demiri gdw marka. bunun yanında aks römork , izmir römork ve faruk usta otogaz diye firmalardan fiyat alabilirsiniz. aracınız hayırlı olsun, daha önceden 2006 tdci focus kullandım. güçlü bir araçtır.

biz taktırdık bugün çok şükür.Artık hazır aracımız karavan için.1150₺ye taktılar.tavsiye üzerine gitmiştik ama adını haturlamıyorum yerin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,463
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR