84 Jeep cj8

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ozanyur Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 323
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 88,174

ozanyur

Zirve
Yer
ankara
Aracı alırken cj 7 ye çevirmek için aldım ama cj8'in büyük bagajı olması sebebiyle caydım. özellikle cj 5 den sonra çok daha hoşuma gitti :D ve orjinal olarak kalmasına karar verdim.
aracı aldığımın ikinci günü işleri biraz hızlandırmak adına kendimiz parçalamaya karar verdik kuzenimle beraber bütün işleri bıraktık şirketin garaj kısmında parçalamaya başladık 2 günde tamamen parçaladık.

cj'miz 1984 model 4,2L motor t176 şanzıman arka amc 20 diferansiyel vs vs yani orjinal cj 8

şimdilik yapmayı düşünüklerim
komple kaporta boya( kaporta bitti)
motor sanzııman ve arazi sanzımanı revize edilecek
diferansiyeller açılıcak gereken değişecek + arkaya kilit takılıcak
şimdilik 35'' lastik :D
sıfır elektirk tesisatı
amperi yüksek birtane şarj dinamosu
komple alt ve iç kısım izolasyon
şnorkel
dodik
rubicon tanpon vinç vs vs

aracın üzerinde elektronik ateşleme sıfır çift bare karbüratör hidrolik direksiyon vs var bunlardan yırttık :D

Etiketler
Ynt: 84 Jeep cj8

ozan resim isterizzzzzz cj sonuçda bencede kesmemekle isabetli karar vermissin geniş ve ferah iç mekan bende çok memlunum :smiley: 35 konusunda iyi düşün derim

aracı aldığım hali

IMG 0048
IMG 0050
IMG 0052
IMG 0054
IMG 0064

evedilaz' Alıntı:
ozan resim isterizzzzzz cj sonuçda bencede kesmemekle isabetli karar vermissin geniş ve ferah iç mekan bende çok memlunum :smiley: 35 konusunda iyi düşün derim

resimler bolca geliyo abi ben baya ilerledim yeni konu açabiliyorum :D :D malum sanayiye bulaştık yine :D
35 lastik küçükmü gelir dersin ?

kupayı şaseden ayırdık nerde ne var ortaya çıksın diye kumlamaya verdik ince bir kumlama yapıldı ve sonuç hüsran her yer macunla şişirilmiş :D
IMG 0084
IMG 0090

tabiki o kupayı adam edemiyceğimizi kısa sürede anladık amerikadan sıfır kupa getirmek dahil bütün altarnatifleri değerlendirmeye aldık hurdacılarda kupa bulamadık ilk başta. bende bir firma aracılığıyla usa den getirtmek üzereyken tamamen orjinal hiç oynanmamış ezik bile olmayan bir kupa bulduk Ankara da. sıfır kupa getirtmek istemememin sebebi hem uzun yıllar dayansın hem sanayide sürünmeyim hemde kaportacıların ve sac basımcıların istediği paranın yarısına gelmesiydi :D

neyse biz kupamızı bulduk, çalışır durumdaki bir aracın üzerinden aldık askeriyeden çıkma, boyanın altında döşemelerin altında amerikada yapılan orjinal boyası hatta etiketleri duruyodu :smiley:

IMG 0126
IMG 0136
IMG 0132

aldığım kupanın çamurlukları kapılarını almadım. zaten çamurluklarnerdeyse bütün cj lerde olduğu gibi bundada çift sac yerinden çürümüştü o yüzden fark görmedim kendi çamurluklarımı yaptırdım. kapıları ve ön cam çercevesini sıfır aldım :D

IMG 0143
IMG 0140

Kaportanın işini bitirdik boyacıya geçtik istediğim boya biraz zahmetli ve çok temiz bir zemin gerektiğinden ince cekici iyi olan bir kaportacı tekrardan elden geçircek.
IMG 0204
IMG 0205

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR