96 ZJ Şaft Uğultu Ve Titreme Problemi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mertbirincioglu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,967

mertbirincioglu

Doğa Seni Çağırıyor
Yer
istanbul
96 zj var bende. 80-100 km hızı gecince direksiyon torpido titriyor ve uğulduyor. şaftı sökünce 2 çekerde problem yok ses yok. şaftta bi sorun var ama usta bulamadı sanırım şaftın bi ara parçası değiştik olmadı şimdi de şaftın arazi vitesine bağlandığı noktada bi bilyadan dolayı yaptığını söylüyor sanayiye gidip gelmekten sıkıldım moralman çöktüm bu şaftın balansı ayarı var mı nerde istanbulda forumun heryerini okudum nerdeyse bulamadım bişi.
tşkler..

Etiketler
Ynt: 96 ZJ Şaft Uğultu Ve Titreme Problemi

dostum aynı problemi iki kez yaşadım.sorun ön şaft mafsalının bilya dagıtması olabilir.iki çözüm var.ya cıkma yada yeni ön şaft alman .diger secenek becerikli usta bulabilirsen mafsalı tornada yaptırman.ama aracını öyle kullanma.ben söktürmek istedim yalama olmus somunlar diye sökemediler gevsek bıraktılar .sonuç arazi şanzımanı karteri yere indi.bide cıkma arazi şanzımanı almak zorunda kaldım.200 tl lik iş oldu 1500 tl..söktür ön şaftı öle gez yenisini alıncaya kadar..selamlar..usta usta değil ise anlamıyor mafsal problemini.ben kendim gösterdim ustaya lifte kaldırıp.işte problem burda diye haberin olsun

yapma yaa ben 3 aydır öyle kullanıyorum hızlı gıtmıyorum ama baska yerlere zarar vereceğini hiç düşünmemiştim.dikkate alıyorum

120 140 a cıkarsan titreme dayanılmaz olacaktık ve tak diye bir ses duyacaksın .hemen cek kenara derim.sana kolay gelsinn. :smiley:

Mert abi on saft balans yapiyor olabilir, yenisiyle degistiriyorlar sanirim kesin cozum icin. Diferansiyel ugultusu konusunda yapacak bir sey yok, sifir taksan bile yine bir sure boyle olur dedi ustam.

ya yarın yada haftaya bostancıya geleceğim balansı yapacam artık haftaya uzun yola gideceğim sıkıntı olmasın bana. sen aldın mı arabayı servisten çözüldü mü problem.

mertbirincioglu' Alıntı:
ya yarın yada haftaya bostancıya geleceğim balansı yapacam artık haftaya uzun yola gideceğim sıkıntı olmasın bana. sen aldın mı arabayı servisten çözüldü mü problem.

Yok Mert abi 3 gun dediler, Cuma olmasi gerekiyor ama ben Cumartesi diye ayarliyorum kendimi :smiley: Bir de nereye gelmeyi dusunuyorsun Bostanci'da? Bir de bana haber verirsen araba gelmisse ben de eslik edebilirim sana..

sinaa' Alıntı:
Yok Mert abi 3 gun dediler, Cuma olmasi gerekiyor ama ben Cumartesi diye ayarliyorum kendimi :smiley: Bir de nereye gelmeyi dusunuyorsun Bostanci'da? Bir de bana haber verirsen araba gelmisse ben de eslik edebilirim sana..

bostancı sanayide ömür usta var şaft balansında 1 numara diyor ergun abi. o yüzden başkasına gitmedim 2 aydır öyle geziyorum yolum düşse karşıya hem cüneyt abiye uğrayacağım tanışmak için hem balansı halletcem haber veririm gelirken

Tamirciler şaftları sökerlerken işaret koymuyorlar ondan bozuluyor diyede duydum. Herhalde arazi araçları zor koşullarda yol aldığı için şaftlar sorun çıkartıyor. Benim hala bir arazi aracım yok ama bu siteye tesadüfen üye olduktan sonra bende yaz sonuna doğru Grand Cherokee almaya karar verdim.
Çok duyuyorum adını, Ergun bey kim ?

moab' Alıntı:
Tamirciler şaftları sökerlerken işaret koymuyorlar ondan bozuluyor diyede duydum. Herhalde arazi araçları zor koşullarda yol aldığı için şaftlar sorun çıkartıyor. Benim hala bir arazi aracım yok ama bu siteye tesadüfen üye olduktan sonra bende yaz sonuna doğru Grand Cherokee almaya karar verdim.
Çok duyuyorum adını, Ergun bey kim ?

ergun bey cherokee duayenidir. yasaklı üyeler arasındadır.:smiley:

Mert bey, siz hangi Grand Cherokee modelini tavsiye edersiniz ? Bu konuda çok acemiyim, yanlış bir adım atmak istemiyorum, jeep sayfasındada okuduklarıma bakılırsa sadece acemiler var...:smiley:))

moab' Alıntı:
Mert bey, siz hangi Grand Cherokee modelini tavsiye edersiniz ? Bu konuda çok acemiyim, yanlış bir adım atmak istemiyorum, jeep sayfasındada okuduklarıma bakılırsa sadece acemiler var...:smiley:))

bana bi mail at sana birkaç örnek göndereyim fikir vermesi açısından. mertbirincioglu@hotmail.com...tamamen maddiyat ve kullanım amacınla ve araçla arandaki aşk ile alakalı bir durum illa cherokee olsun diye bi kural yok tüm araçların arazide yeteneği var. sadece tek araç iyi olsa herkes onu alırdı onu kullanırdı. direksiyonuna oturduğunda hangisi seni mutlu ediyorsa odur..

DÜN PROBLEMİM ÇÖZÜLDÜ.BU ZAMANA KADAR BOŞUNA BEKLEMİŞİM. AMA BEKLEDİĞİME DEĞDİ. İŞİNİ DOĞRU YAPAN LAYIKIYLA YAPAN USTALARDAN ALLAH RAZI OLSUN. BOSTANCI SANAYİ SİTESİNDE ÖMÜR ŞAFT BALANSA GİTTİM 2 SAATTE TİTREME VE UĞULTUYA NOKTAYI KOYDULAR. ORADAKİ İLKERE VE DİĞER ÇALIŞANLARA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM. HELAL OLSUN ALDIKLARI PARA.

Bende bugün ömür şafta gittim, İlker ile tanıştım, işlerinde çok uzman kişiler ve sıkıntıyı ''0'' a indirmek için kendi arabaları gibi uğraşıyorlar. Bir firma, 4 usta ve 1 arkadaş kazandım, ellerine sağlık aldıkları her kuruşa değiyor

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR