ABS çalışınca fren boşalıyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan rumelian Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,802

rumelian

Kamp III
Yer
istanbul
Merhaba, Peugeot 406 aracımda, ABS nin devreye girmesi gerektiği zamanda mesela ani fren veya yağışlı havada fren durumunda abs devreye giriyor yada o hissi veriyor ama fren boşalıyor. ve ciddi kaza tehlikesi atlatıyorum. mesela dün, yağışlı havada, önümdeki aracın önüne yaya atladı. o ani fren yapınca bende yaptım. o durdu ama benim fren boşaldı, aracı el freni yordamıyla kaldırıma doğru kaydırdım ve ön sağ lastiği fren balatası, kaldırım bordürünü fren diski yerine koyarak durdum :smiley: gülüyorum ağlanacak halime ama yokuş yukarı çıkıyor olmasaydım kesin çarpmıştım... 3 farklı tamirciye götürdüm. 2 sinde sorun yapmadı. adamlar uğraştı denerken ama sorun çıkarmadı. 1 i de frenciye götürmelisin ben anlamam dedi. sizce nedir? frenden anlayan, beni mali açıdan üzmeyecek, bostancı veya tercih etmesem de maslak sanayide tanıdık bir usta var mı? fikir ve önerilerinizi bekliyorum

Etiketler
Ynt: ABS çalışınca fren boşalıyor

Selam Cem

Geçmiş olsun. üzücü bir durum. Benim fikrim geçici olarak ABS sigortasını sök sadece fren çalışsın, tamir ettirinceye kadar

sensörlerde de birşey olabilir. bencede sigortayı çıkartmak en iyi çözüm.

Opel in canını seveyim, açarsın sigorta kapağını, içinde şeması vardır. Bu pejolarda yok. kullanma kılavuzu var, orada şema da var, ama şema ile sigorta kutusu uymuyor. gideceğim bir ara tamirciye. o zamana kadar arkanızda, ankara plakalı yeşil bir pejo 406 görürseniz kaçın :D

rumelian' Alıntı:
Opel in canını seveyim, açarsın sigorta kapağını, içinde şeması vardır. Bu pejolarda yok. kullanma kılavuzu var, orada şema da var, ama şema ile sigorta kutusu uymuyor. gideceğim bir ara tamirciye. o zamana kadar arkanızda, ankara plakalı yeşil bir pejo 406 görürseniz kaçın :D

:D

4 balata değişti. ön sağ balata kırık çıktı . evet o döküm kısmı bile kırıktı... aslında o parçayı alıp peugeot a dava açmak vardı. çünkü o parçayı takan yetkili servis... diğer balatalar da artık bitmişti. şimdilik durum iyi. aracı sürerek test ettiler. bende ettim. ABS hala içime sinmiyor. büyük sanaylerden birine götürüp makinaya bağlatıcam.

rumelian' Alıntı:
4 balata değişti. ön sağ balata kırık çıktı . evet o döküm kısmı bile kırıktı... aslında o parçayı alıp peugeot a dava açmak vardı. çünkü o parçayı takan yetkili servis... diğer balatalar da artık bitmişti. şimdilik durum iyi. aracı sürerek test ettiler. bende ettim. ABS hala içime sinmiyor. büyük sanaylerden birine götürüp makinaya bağlatıcam.

Geçmiş olsun Cem

Sorunu çözmüş olman çok güzel

Selamlar

Sorunu çözebildiniz mi acaba

Merhaba, Peugeot 406 aracımda, ABS nin devreye girmesi gerektiği zamanda mesela ani fren veya yağışlı havada fren durumunda abs devreye giriyor yada o hissi veriyor ama fren boşalıyor. ve ciddi kaza tehlikesi atlatıyorum. mesela dün, yağışlı havada, önümdeki aracın önüne yaya atladı. o ani fren yapınca bende yaptım. o durdu ama benim fren boşaldı, aracı el freni yordamıyla kaldırıma doğru kaydırdım ve ön sağ lastiği fren balatası, kaldırım bordürünü fren diski yerine koyarak durdum :smiley: gülüyorum ağlanacak halime ama yokuş yukarı çıkıyor olmasaydım kesin çarpmıştım... 3 farklı tamirciye götürdüm. 2 sinde sorun yapmadı. adamlar uğraştı denerken ama sorun çıkarmadı. 1 i de frenciye götürmelisin ben anlamam dedi. sizce nedir? frenden anlayan, beni mali açıdan üzmeyecek, bostancı veya tercih etmesem de maslak sanayide tanıdık bir usta var mı? fikir ve önerilerinizi bekliyorum
Sorunu çözebildiniz mi acaba

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri