Adrasan - Sazak koyu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan xzekk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,975

xzekk

Ana Kamp
Yer
Antalya
Adrasanda mükemmel bi havada başlıyor yürüyüşüm. Hedefim sazak koyuna varabilmek.
Adrasan sahilinin sol yakasından, sahilden 100 metre geride başlıyor yolculugum.
Toprak patikadan ilerliyorum.Yavaş yavaş yukarı çıkıyor yol.çıktıkça herşey dahada güzelleşiyor.
Kendimi daha özgür hissediyorum her adımda.Yalnız başıma ilerliyorum yavaş yavaş.Her adımda kendimi bulduğumu hissediyorum.
Bütün dünya yok sanki ne şehir hayatı ne siyaset ne okul ne aile nede başka bişey. Sadice ben varım orda.
Sanki hiçbir şey yaşamadım, hirbirşey görmedim sadice yol var ve temiz bi kafa. Sanırım bi saflığa yol alıyorum adım adım.
Yada temiz havanın kafası beni aldı uçurdu bir hayal dünyasında ilerliyorum :smiley:
Önümde 8km'lik bir yol var. Akşama Antalya'ya geri dönecegim için yolda çadır ve agırlık yapan kitaplarımı saklıyorum agırlığımı azaltmak için.
Ormanın içinden patikadan devam ediyorum....

1

3

4

5

Etiketler

Ynt: Adrasan - Sazak koyu

Yaklaştığımı hissediyorum ve neyle karşılaşacağımı cok merak ediyorum.2 saatte yakındır yukarı doğru eğimle ilerliyordum.Şimdi iniş zamanı. Yolda bi çeşme vardı ama malisef kurumuştu.
Yaklaşıyorum...

11

12

13

14

15

Sonunda vardım sahile ve karşımdaki güzellik karşısında nasıl duygulandığımı sanırım hiç unutmuyacam.Hemen kendimi denize attım.Serinledim :smiley: Sahilde hiçbir yapılaşma olmaması kendi halinde kalması ise günümüz için çok ilginç geldi doğrusunu ve beni çok mutlu etti.Lakin benden önce bütün yat turları burayı keşfetmiş.devamlı yatlar girip çıkıyor ve insanlar bu temiz ve el değmemiş yerde denize girme şanslarını buluyorlar.bide son ses açıp vur patlasın çal oynasın yapmasalar sanırım daha iyi olurdu.
Sonrasında ise en büyük pişmanlığımı yaşadım.Çadırımı geride bıraktıgım için hala kendimi affetmiyorum.
Sahilden hemen 100 metre geride tulumba var.etrafı kocaman arılarla çevrili.suyun başından bi dakka bile olsun ayrılmıyorlar.
Gidiş dönüş toplamda 16 km.Ortalama 5 saat sürüyor ve insanı herşeyden uzaklaştıran bi yapısı var buranın. Hala kafama vuruyorum gece kalamadıgım için.
Dönüş yolunda ormandan gecerken biraz ürktüğümü itiraf etmem lazım.çünkü hayvan sesleri duyuyordum.Bi ara acaba bu orman beni yutar mı diye bile düşünmüş olabilirim :D

16

17

18

Atanmpo9

temmuz ayında adrasandayım allah nasip ederse.inşallah gezip görebilirim ve bolca resim çekebilirim...

Çok güzel yerler,çok güzel fotoğraflar.Teiekkürler..

berepemi' Alıntı:
sazak koyu na araçla gitmek mümkünmü acaba.

sorulmuş ama cevaplanmamış. bir daha sorsam faydası olur mu acaba ? şu an çıralıda kamptayım. aracımla sazak koyuna gidebilirmiyim ? yoksa ulaşım sadece yaya ve tekne ile mi acaba ?

Selamlar yer iyi niyetiniz iyi ama böyle yerleri ne kadar gizlersek okadar da daha iyi olur.Sadece doğaya saygısından emin olduğumuz arkadaşlar ile palaşsak daha iyi olur.Düşüncem böyle.eminim ki sizlerde benimle aynı paydadasınız.Yoksa bir anda orayı çöp öehhenemine çevirirler.ve dahası da var.şu anda en azından bilenler ve bazı denizi kullananlar biliyor.nerede çokluk.....vs.Yinede paylaşım ve düşünceleriniz için teşekürler.

freegraf' Alıntı:
Selamlar yer iyi niyetiniz iyi ama böyle yerleri ne kadar gizlersek okadar da daha iyi olur.Sadece doğaya saygısından emin olduğumuz arkadaşlar ile palaşsak daha iyi olur.Düşüncem böyle.eminim ki sizlerde benimle aynı paydadasınız.Yoksa bir anda orayı çöp öehhenemine çevirirler.ve dahası da var.şu anda en azından bilenler ve bazı denizi kullananlar biliyor.nerede çokluk.....vs.Yinede paylaşım ve düşünceleriniz için teşekürler.

Çok güzel yürüyüş olmuş tebrikler. Fotoğraflar da harika elinize sağlık.

ne kadar söylemeseniz de kaçarınız yok. Saklayarak olmuyor maalesef. Örnekleri çok. Boşken keyfini çıkartın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR