Alarga Sorusu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ulusoyer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,981

ulusoyer

Yeni Üye
arkadaşlar merhaba ben yeni üyeyim.Küçük bir teknem var,alargada duruyor.alarganın kıyıya kaç metre olması gerekiyor.lütfen bilenler bana yardımcı olsunlar.

Etiketler
Ynt: Alarga Sorusu

alarganın kıyıya kac met olası onemlı degıl onemlım olan bagladıgınız samandıranın dıp mtresı onemlıdır
alargada kalmanın en onemlı kuralı derınlık x 3 (kaloma)..

ornek vermek gerekırse

capayı 5 mt derınlıge attınız 15 mt zıncır bırakmanız gerekır en guvenlı yol budur ancak gel gıtlerın ve denız otobuslerının vs cok oldugu yerlerde capa zıncırını 4 katına kadar cıkarmanızı onerırım ben bu capa atma baglanma konusunda reef teknesının en deneyımlı skipperlarından bırıyım;)

aynı ornegı samandırada da gecerlıdır onemlı olan kıyıya kac mt olamsı onemlı degıl sızın teknenızın guvende olmasıdır herhangı bır buyuk dalgada ( d. otobusu denızaltı,şilep, vs) samandıranızı kaldırıp alabılır bu yuzden samandıranızın derınlıgını olcup 3-4 katı ıp yada zıncır boyu uzunlukta baglamınızı onerırıım ;)

Alarga bence güvenli değil büyük adanın arkasında yörük ali plajı karşısında çam limanı var çok kapalı bi koy çok az rüzgar ve dalga alır fakat zemini sert kum ben 20 metreye kimse yokken 70 metre zincir attım bide tornistan verip çaktırdım ama genede taradı ki 30 gk kum çapa sı vardı 10 luk zincirde :smiley: sabah bi kalktım takırtı geliyor bravo 2 kuyrukla pervaneye maal oldu bana allahtan öbür makinanınkide çarpmamış erken farketmişim ...

En sağlıklısı kıçtan kara yada ön arka çift çapa !!!

MErhaba,

Tekneniz nerede duruyor acaba? Kışı denizde mi geçirecek?

Denizde kış geçermi abi mutlaka ya karaya yada iskeleye alınmalı çok zor suda bütün kış !!! Yediği dalgadan ve bakımsızlıktan iki sezon sonra atarsınız çöpe mutlaka havalandırılmalı ve arada bir içinde bi piknik tüpü yakın kurutsun nemi rutubeti alsın bütün döşemeler kalkar yada kokar ...

Ondan sordum :smiley:

Var mı bu meretlerin bir şekilde kışı suda geçirmelerinin yolu diye... ASlında kullanılan tekneye bir şey olmaz ama...

Bende daha önce;

16 yaşından bu zamana - Mursan 4.60 TESS - 55 Suzuki vardı.
Geçen yıldan beri - Mursan 6.70 TROPHY - 115 Evinrude var.

Hepten her türlü hepsi masraf :smiley:)

abi benim ufak tekne mursan 470 trophy 40 hp johnson var üzerinde balığa çıkmak için kullanıyordum bodrumda şimdi istanbula getirdim sağını solunu yaptırıyorum satmassam göndericem bodruma tekrardan :smiley: Abi hiç bi akıllı adam kışın teknesini denizde bırakmaz bunun yöntemide yok günde 2 3 kere gidip kontrol etmek lazım !!! bide çok kapalı bi koyda durması lazım ama genede olmazzz 500 liraya al bi römork bak dalgana :smiley:

doğduğumdan beri teknelerimiz var ENGÜZEL TEKNE ARKADAŞININ TEKNESİDİR demişler boşuna dememişler bi sezonda 15 20 kağıt sırf mazot allahtan anadolu hisarında şirket varda iskelem vinçli çekeğim elektrik su ustalarım ücretsiz :smiley:...

Yok bende de römork var zaten üstüne koyup doğru kapalı garaja :smiley:
Bir ara gidip tatlı su ile çalıştırma filan yapmam lazım.

onu atlama abi bas yağı makinanın içine kalın kuyruk yağı bide tatlı su ile yıkadınmı cillo gibi olur evinrude taş gibi makinadır hele bide e tech se deymeyin keyfine

Mutlaka izle abi full olarak ikinci videonun sonu fena :smiley: Yamaha nın sahibi olmak istemezdim ...

http://www.youtube.com/watch?v=_-7I00cZUE0

http://www.youtube.com/watch?v=1XRCDN3JKZ0&feature=related

yorumlarını bekliyorum...

Ben ticari kullanmıyorum makinayı, keyif için o yüzden gidip 4 zmanlı almam..
Devirlenme iyi değil. En güzeli karbüratörlü eski tip makina (1986) benimki..
Bozulunca aç kapağı tamir et.. Minimum elektronik :smiley:

Çok yakıyor ama tabi manyak yürüyor. Bu sene 1990'lardan bir 200 makina almak istiyorum.
Bakalım ne olacak.

Skarabacak' Alıntı:
Ben ticari kullanmıyorum makinayı, keyif için o yüzden gidip 4 zmanlı almam..
Devirlenme iyi değil. En güzeli karbüratörlü eski tip makina (1986) benimki..
Bozulunca aç kapağı tamir et.. Minimum elektronik :smiley:

Çok yakıyor ama tabi manyak yürüyor. Bu sene 1990'lardan bir 200 makina almak istiyorum.
Bakalım ne olacak.

bende var istersen tekneyle beraber.
samurai 8.05 mt 200 hp yamaha v6 ikizamanlı.
deri döşemeleri ve boyası yeni yapıldı.
ilgilenirsen resim yollarım.

Tekne ile takım mı varmeyi düşünüyorsunuz?
Resim alabilir miyim?

serdar.karabacak@hotmail.com

Benim makina aşağıda.. Kalitesi kötü. Telefon ile çekilmiş.

Başında duramadığım için römork olmasına rağmen çekici ile götürülüyor.

22 09 07 1557

22 09 07 1558

Skarabacak' Alıntı:
Tekne ile takım mı varmeyi düşünüyorsunuz?
Resim alabilir miyim?

serdar.karabacak@hotmail.com

sevgili serdar motor tekne ile birlikte satılık.
son resimlerini birazdan çekip mail adresine yollayacağım.
tekne şuanda bursada ve karada.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.