Alınık Telsiz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan the venturer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,759

the venturer

Kamp III
Hiç anlamadığım bir konu. Yardımcı olursanız sevinirim. Yaklaşık 20 tane motor ile uzun ve zor bir yolumuz var kısmetse. PMR özellikli telsiz nedir bilmem ama sanırım en amatörü. Bir adet lazım. Bilgi verip yardımcı olursanız sevinirim.

Etiketler
Ynt: Alınık Telsiz

Ekibiniz hangi telsiz frekansını kullanıyorsa aynı tipten telsiz almanız lazım. Lisansız kullnalabilecek telsiz frekansları PMR ve CB telsizlerin frekanslarıdır. Bu ikisi birbiriyle iletişim kuramaz.

PMR 446mhz de iletişim kurar. Ekibiniz de bunlardan varsa bi PMR almanız lazım. Piyasada 70-100 tl ye çiftini satıyorlar. Çıkış güçleri 0.5W tır ve açık alanda 3-4 km rahat görüşürsünüz. 8 ana kanal ve arasında 38 alt kanaldandan oluşur.

Eğer CB kullanıyorlarsa CB almanız lazım CB telsizler 27mhz de iletişim kurar. 40 kanaldır. İletişim mesafesi daha fazladır. Çıkış güçleri 4W a kadar çıkabilir. Fiyatları daha yüksektir, el telsizi tiplerinin teki 200tl civarıdır.

Sonuç: Ekibinizde ortak cihaz olması şart o yüzden birinin cihazını örnek alarak almanızda fayda var.

Off road yapan arkadaşların aracında genelde ikiside olur.

Ynt: ALINIK Telsiz

msmt' Alıntı:
Ekibiniz hangi telsiz frekansını kullanıyorsa aynı tipten telsiz almanız lazım. Lisansız kullnalabilecek telsiz frekansları PMR ve CB telsizlerin frekanslarıdır. Bu ikisi birbiriyle iletişim kuramaz.

PMR 446mhz de iletişim kurar. Ekibiniz de bunlardan varsa bi PMR almanız lazım. Piyasada 70-100 tl ye çiftini satıyorlar. Çıkış güçleri 0.5W tır ve açık alanda 3-4 km rahat görüşürsünüz. 8 ana kanal ve arasında 38 alt kanaldandan oluşur.

Eğer CB kullanıyorlarsa CB almanız lazım CB telsizler 27mhz de iletişim kurar. 40 kanaldır. İletişim mesafesi daha fazladır. Çıkış güçleri 4W a kadar çıkabilir. Fiyatları daha yüksektir, el telsizi tiplerinin teki 200tl civarıdır.

Sonuç: Ekibinizde ortak cihaz olması şart o yüzden birinin cihazını örnek alarak almanızda fayda var.

Off road yapan arkadaşların aracında genelde ikiside olur.
Çok güzel yazmışsınız, teşekkür ederim. Ama PMR kullanılacak. Hangi model ve marka olabilir? Bana en uygun fiyatlısı lazım. Senede bir kez kullanılacak birşey, kaldı ki pek işe de yaramıyor, derin vadi ve ormanlık alanda çok düşüyor ses kalitesi ve kesiliyor da. Bu sene zorunlu tutuldu. Grup kopmalarını önlesin diye.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=38880.0

bu linki açan ozan isimli arkadaşla kontak kurarsanız, kaskınızda olması gereken telsiz cihazlarının distiribütörüdür kendisi, en uygun sistemi sizle paylaşır...
sağlıcakla

İlginizden dolayı çok teşekkür ediyorum. Motosiklet için üretilmiş bir çift PMR telsiz buldum ve tura katılacak bir arkadaşımla birlikte aldık bile.
UCOM PMR TWINTALKER 6800 diye bir model. Umarım işe yarar. Özellikle motosiklet sürücüleri için uyarlanmış. Performansını zamanla göreceğiz.

Merhaba
Kolay gelsin
Bu konuda
www.istanbultelsizmerkezi.com
www.turkeypmr.org isimli web sitesi var oradan geniş bilgi alabilirsiniz
Bu sitelerde üye arkadaşlarım var ve bu konularda uzmanlar

YURTDIŞINDAN GELMİŞTİR VE HİÇ KULLANILMAMIŞTIR.ORJİNAL KUTUSUNDADIR.UCOM MARKA,PMR TWİNTALKER 6800 MODEL,
MOTOSİKLET TELSİZİ.2 ADETTİR.TEK SATILMAMAKTADIR.2' SİNİN FİYATI 100 € DUR.

8 ANA KANAL / 38 ALT KANAL / 5 KM.MESAFELİ / 4 ADET ŞARJEDİLEBİLİR PİLLİDİR.

3M KASK İÇİ ÇIRTLI KULAKLIKLARI ,

3M KASK İÇİ CIRTLI MİKROFONU ,

ÇAKMAK ŞARJI ,

herhalde böyle bir ilandan aldınız
siz ucuz olsun dediğiniz için fazla detaya girmiyorum

İyi günler dilerim
Görüşmek üzere
saygılarımla

Evet o telsizleri aldım. Kendisini zaten uzun zamandır tanıyorum, bizim gibi motosiklet sevdalısı bir arkadaşım. Şunu eklemem gerek, gideceğimiz yerde bu telsizler pek işe yaramayacak ama konvoy içinde ve özellikle sapma noktalarında bize lazım. Marka olarak sizce nasıl? Fiyata göre?(gerçi biz o fiyata da almadık,hediye etti bize:smiley: )

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.