Amatör Karavancilar Için Ücretli Kamp Alanı Tavsiyeleri(tecrübeli Karavancı Dostlar Yazsın)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan İYİMühendis Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,723

İYİMühendis

Kamp III
Yer
Mersin
Merhaba arkadaşlar,
Ben henüz karavan almadım.Bu konuyu açma amacım yeni karavan almış , almak üzere olan arkadaşlar, alacak olanlar.Mesela Ben.
Ücretli Kamp alanı bulma konusunda sıkıntı yaşıyor.
Konunun önemi eşlerimiz karavan konusunda süpheli onların rahat edeceği,Denize sıfır , Elektriğin, wc nin, duş hizmetlerinin sorunsuz olduğu yerler.
Hanımlar ilk seferde mutlu olmazsa sonrası büyük sıkıntı.
Karavancı tecrübeli arkadaşlar, tecrübesiz bir karavancının rahat edeceği ilk sefer için uygun olan yerleri yazın.

İLK NEREYE GİDELİM DOSTLAR

Öncelik AKDENİZ VE EGE Lütfen.

Son düzenleme:

Etiketler
Merhaba arkadaşlar,
Ben henüz karavan almadım.Bu konuyu açma amacım yeni karavan almış , almak üzere olan arkadaşlar, alacak olanlar.Mesela Ben.
Konunun önemi eşlerimiz karavan konusunda süpheli onların rahat edeceği,Denize sıfır , Elektriğin, wc nin, duş hizmetlerinin sorunsuz olduğu yerler.
Karavancı tecrübeli arkadaşlar, tecrübesiz bir karavancının rahat edeceği ilk sefer için uygun olan yerleri yazın.

Altınkamp Burhaniye, Ant Camp Erdek, Önder Kamp Kuşadası, Hipo Kamp Gümüldür. İlk aklıma gelenler...

Altınkamp Burhaniye, Ant Camp Erdek, Önder Kamp Kuşadası, Hipo Kamp Gümüldür. İlk aklıma gelenler...
Sağ ol Yücel abi seni bir çok başlıkta takip ettim. Tecrübeli bir karavancısın.
Bende interneti araştırdım 5li liste yaptım Altınkamp o listede vardı ama nasıl bir yer bilmediğimizden hepsine biraz şüphe ile yaklaştım.İnternette kaynaklar sınırlı.
Bazı başlıklarda kapanacağı yazıldı. Bilmiyorum son durumu nedir?
2019 da ören e gittim yanından geçmişim. :smiley:)
Verdiğin Listeyi inceleyeceğim. Saygılar.

Sağ ol Yücel abi seni bir çok başlıkta takip ettim. Tecrübeli bir karavancısın.
Bende interneti araştırdım 5li liste yaptım Altınkamp o listede vardı ama nasıl bir yer bilmediğimizden hepsine biraz şüphe ile yaklaştım.İnternette kaynaklar sınırlı.
Bazı başlıklarda kapanacağı yazıldı. Bilmiyorum son durumu nedir?
2019 da ören e gittim yanından geçmişim. :smiley:)
Verdiğin Listeyi inceleyeceğim. Saygılar.
Altınkamp ülkenin en iyilerinden bir tanesi. Kapanmıyor.
Daha güneyde AKTUR var marmariste, Yine Marmariste Hisarönü Evcan kamp var harikülade kamplar bunlar. Hepsi de iyidir.

.
Gaipten sesler duymaya başladım galiba ? :p

Yukarıda Altınkamp’tan bahsedildiğinden, hızlıca okuduğumdan olsa gerek @yasiko ’da ondan dem vuruyor sanarak “Beğen”i tıklamışım..
Fakat Aktur Kamping de gayet doğru bir seçim olmalı..

Benim ilavem:
duyduğuma göre ; manavgat belediyesi boğaz kamping , pandemi covid sokağa çıkma kısıtlamasının başlaması ile birlikte kapatılmış bilgilerinize

Merhaba,
Bir kaç öneri de benden.
1- Çanakkale, Kabatepe, Kum Otel karavan alanı. Çadır kabul etmiyorlar. Harika bir plajı ve denizi var. WC, banyo, su, elektrik, internet var.
2- Çanakkale, Korukör, Saros Beach Camping. Deniz güzel. WC, banyo, su, elektrik, internet var. Kalabalık olabiliyor, sezonda.
3- Muğla, Hisarönü, Evcan Camping. Harika bir deniz. WC, banyo, su, elektrik, internet var.
4- Antalya, Kaş, Kaş Kamping. Merkeze çok yakın, güzel deniz. WC, banyo, su, elektrik, internet var.
5- Çanakkale, Yenice, İdagonya kamping. Orman, dere, trekking, bisiklet vb. WC, banyo, su, elektrik, internet var.

Merhaba,
Bir kaç öneri de benden.
1- Çanakkale, Kabatepe, Kum Otel karavan alanı. Çadır kabul etmiyorlar. Harika bir plajı ve denizi var. WC, banyo, su, elektrik, internet var.
2- Çanakkale, Korukör, Saros Beach Camping. Deniz güzel. WC, banyo, su, elektrik, internet var. Kalabalık olabiliyor, sezonda.
3- Muğla, Hisarönü, Evcan Camping. Harika bir deniz. WC, banyo, su, elektrik, internet var.
4- Antalya, Kaş, Kaş Kamping. Merkeze çok yakın, güzel deniz. WC, banyo, su, elektrik, internet var.
5- Çanakkale, Yenice, İdagonya kamping. Orman, dere, trekking, bisiklet vb. WC, banyo, su, elektrik, internet var.
Size cevapladım ama sorum genele;
Bu karavan kamplarında sezonda açıkta kalma ihtimali var sanırım. Kimsede rezervasyon yapmıyormuş duyumlarıma göre. Rezervasyon yapan bildiğiniz yerler var mı? AK TUR telefona bile bakmıyor dediler.(İlk tercihim içinde kiralık odalarında olması nedeniyle orası olacaktı.İlk tatilimiz kalabalık olacak herkes karavanı merak ediyor :smiley:)
Ak tur için Sabah 05 de git filan dediler. Rağbet çok dediler.Dediler de dediler. Mersinden 1000 km yol çek sonra açıkta kal , biraz sarsılırım sanırım . Sinirim filan bozulur . CANIM SIKILIR.

1 numarayı çok merak ettim.3 numarayı başka bir arkadaş yazmıştı listeye aldım. 2 ve 4 numaraları duymuştum. Tavsiye vermeniz yerinde oldu. Listemi revize ederim.
Teşekkür ederim.

Evet genelde rezervasyon yapmıyorlar. Ancak gide gele zamanla tanıştıktan sonra olabilir o seçenek bence.
1 numarada yer sıkıntısı olmayacağını düşünüyorum. Yine de önce telefon etmekte yarar var, yurtdışından otobüs ile gruplar geliyor, bir gece çadırda konaklayıp, gezmeye devam ediyorlar.
2 numara sezonda kalabalıktır.
3 numarada yer bulmak genelde zor, sezonluk yerleşen çekme karavanlar öncelik veriyor, ama denizi için gidilmeye değer.
4 numara da temmuz ağustos yoğundur.
5 numaralı yeri arkadaşım işletiyor, deniz yok ama her mevsimde tavsiye ederim.
Aktur için not; orada konaklamadım, sadece gezdim. Çok cırcır böceği var ve 7/24 bağırıyorlar. :smiley:

Evet genelde rezervasyon yapmıyorlar. Ancak gide gele zamanla tanıştıktan sonra olabilir o seçenek bence.
1 numarada yer sıkıntısı olmayacağını düşünüyorum. Yine de önce telefon etmekte yarar var, yurtdışından otobüs ile gruplar geliyor, bir gece çadırda konaklayıp, gezmeye devam ediyorlar.
2 numara sezonda kalabalıktır.
3 numarada yer bulmak genelde zor, sezonluk yerleşen çekme karavanlar öncelik veriyor, ama denizi için gidilmeye değer.
4 numara da temmuz ağustos yoğundur.
5 numaralı yeri arkadaşım işletiyor, deniz yok ama her mevsimde tavsiye ederim.
Aktur için not; orada konaklamadım, sadece gezdim. Çok cırcır böceği var ve 7/24 bağırıyorlar. :smiley:
Üstat o kadar çok kişi AK TUR tavsiye etti ki gidip bir ortama bakacağız. Aslında ben tenha yerleri severim. Kalabalık gidersek kesin oraya kapağı atmaya çalışacağım. Misafirler çadır sevmiyor bizim. Onlar için randevu almak lazım galiba. Hayırlısı.

Arkadaşınız keşke denizi olan bir yer işletseymiş. Beğendiğim çok kamp var yola çıkmadan bir ararım. Burası olmaz başka yer olur. Canımız sağ olsun.

Merhaba arkadaşlar,

İLK NEREYE GİDELİM DOSTLAR

Başlıktaki „Amatör Karavancılar“ tanımı kafama takıldı. Profesyonelliği, bir şeyi ücret karşılığında yapma diye biliyorum.

Var mı aramızda karavancı olduğu için para kazanan?:smiley:

Başlıktaki „Amatör Karavancılar“ tanımı kafama takıldı. Profesyonelliği, bir şeyi ücret karşılığında yapma diye biliyorum.

Var mı aramızda karavancı olduğu için para kazanan?:smiley:
Karavan üretimi,satışı v.s. Bakımı gibi hizmetleri yapanlara dediğiniz gibi profesyonel karavancı denebilir.

Ama tecrübeli olan siz büyüklerimizle , çok eleştirdiğimiz, karavan yorumu yapıp ama karavanı henüz olmamış benim gibi karavan meraklılarını Amatör olarak ayırmak istemiştim. :smiley:)

Karavan yarışları olduğunu biliyorum eğlence amaçlı
profesyonelleri izleyin.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=lSWTM4uDpTo

İnanın alacağım ürün ile ilgili hemen herşeyi öğrendiğimi düşünüyorum. Çok video izledim.
Eksiklerimi yaşayarak öğrenicem ,
İyi tatiller dilerim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR