Amerikan Arabaları Amortisör Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan chevy2314 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,071

chevy2314

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba
Chevrolet silverado 1980 model aracımın amortisorlerı 6 aydan fazla dayanmıyor (off road vs yapmıyorum duz yolda kullanıyorum).

sorum şu 2.5 tonluk bu araca amortısor nereden bulurum nasıl bısey kullanmam gerekır patlamaması ıcın tavsıyelerınızı beklıyorum..

Etiketler

aracın yayları en son ne zaman değişmiş?
zaman içinde yaylar özelliklerini kaybetti ise bütün yük amortisöre biner ve kısa zamanda patlatır.

Aracin yay rotil alt rotil makas ayarlari vs vs hepsi 4-5 aylik surecte yapildi hersey yeni ama butun cukurlari hissediyorum ve araba surekli zipliyor .. lastik basinci 28.

Amortisorleri ilk degsitigim 2-3 ay cok iyiydi araba sonra amortisor gidince gene rezil olduk

açıkçası silverado konusunda tecrübem yok, mantıken fikir paylaşıyorum.
asıl ağırlık ön tarafta olduğu için yaylar önemli, değiştirirken orijinal mi takıldı yoksa uyumlu parça mı?
arkalar makaslı sanırım, ayar yapıldıysa hala zıplama yapıyor mu? ya da daha önce de yapıyor muydu?
bir de bu işlemleri hangi şehirde yaptırdınız?

yaylar orjınal makaslarda ıstanbulda ıyı bı yere yaptırıldı...

engebelı yolda test ettım bu sabah bıde lok lok dıye ses gelıyor buda sanırım amortısoru ısaret edıyor...

lok lok ses amortisör, motor kulakları, burçlar vs
sesi dinlemek lazım
önce bir ustaya ya da düzgün bir servise gidin, kontrol ettirin, belki de sorun farklı çıkacak.

eyw tesekkur ederım ama ben ıstanbulda olculere uygun amortısor yapabılecek saglam bı yer arıyorum yardımcı olabılcek olanları beklıyorum...

Merhaba; CK, Silverado için uzmanların önerisi:
1- Gabriel®
Load Carrier™ Coilovers more details on - 1980 Chevy CK Pickup Replacement Shocks & Struts – CARiD.com
2- Bu konuda bir Uzmandan yardım almak isterseniz ( "RCD" Race Car Dynamics™ | Suspension & Lift Kits, Parts — CARiD.com ) veya
kendi adreslerinden ( Race Car Dynamics ) destek isteyebilirsiniz. Ön ve Arka takım olarak alırsanız size daha hesaplı gelecektir.
Ayrıca bu amortisörleri; kendi adınıza INTERNET üzerinde alabilir ve getirtebilirsiniz. Ucuz Amortisör aracınız için asla çözüm değildir, lütfen unutmayınız. Selamlar, Ömer

türkiyede bulunmuyor hocam bana buraada lazım çünkü ölçüleri orjınalıyle tutmaz benımkının gidip denemek yada ozel yaptırmak ıcın soruyorum ben teşekku ederım yinede

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.