Ankara Land Rover Proshop Uzak Durun

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan okcu78 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,387

okcu78

Kamp merkezi
Yer
Ankara
Bir buçuk ay önce araç almak için Ankara'da Oto Sanayi Sit. 8. Cad. 42 Sok. No:8 Şaşmaz
Etimesgut / Ankara adresinde bulunan Proshop adlı servise gittik. Bu servise fikir almak için araç sorduğumuzda ellerinde araç olduğunu ve bunu güvenle alabileceğimi söyledi Hasan Armutçu. Onun ustalığına ve lafına güvenerek aracı aldık. Akabinde araç 2. Gün sorun çıkarttı ve tekrar kendilerine götürdüğümde bunun önemli bir sıkıntı olmadığını hemen giderebileceklerini söyleyip sözde tamir ederek gönderdiler. Daha eve varmadan araçta yine sıkıntı yaşanınca tekrar servise götürdüm ve bu sefer de kullanıcı hatası denilerek 1000 lira tamir bedeli istendi. Bu da Hasan ustanın sallaması oldu bana. Bu tamir bedeli de ödenmesine rağmen araç yine de düzgün olarak çalışmadı. Başka bir ustaya gösterdiğimde ise aracın ana parçalarından birisi olan eksantirik milinin bitik durumda olduğunu ve bir ustanın bunu anlamamasının imkansız olduğunu belirtti. Gösterilen diğer ustalar da aynı şeyi belirtince bu işin kasıtlı yapıldığını anladım. Nitekim Hasan armutçu da bu durumu itiraf ederek e satmak için aracı yağlamak zorundayız diyerek durumu kabul etti ancak yaklaşık 6.000 TL zararım oluştu. Gıyas usta on numara adamdır ama bu servisten uzak durun hiçbir şekilde sorununuzu çözemezsiniz.

Etiketler

Üstad defender ve discovery serileri ile iyi yapıldığında çok güzel sonuçlar alınabildiğini gördüm. Keza Xj cj serisi patrol ve land cruiser da gayet başarılı araçlar ama ben memnunum disco dan sadece işinin ustası geçinen insanlara dikkat edin para kolay kazanılmıyor sonuçta ve emek ve gönül işi olan böyle bir işte bu tip firmaların olmaması lazım.

Eğer bir araç alıyorsanız veyahut yaptırıyorsanız lütfen çirkef olunuz. Aklınıza gelen,gelebilecek her türlü soruyu sorunuz, açıklama isteyiniz. Hatta aracınızdan çıkan parçaları talep ediniz. Bu gibi bir çok konuda hassas olunuz. Profesyonel bütün garajlar bu saydıklarımı sizinle seve seve paylaşacaktır.

Eğer bir araç alıyorsanız veyahut yaptırıyorsanız lütfen çirkef olunuz. Aklınıza gelen,gelebilecek her türlü soruyu sorunuz, açıklama isteyiniz. Hatta aracınızdan çıkan parçaları talep ediniz. Bu gibi bir çok konuda hassas olunuz. Profesyonel bütün garajlar bu saydıklarımı sizinle seve seve paylaşacaktır.
Üstad kesinlikle haklısınız ancak Ankara'da bu tip yerlerin sayısı maalesef çok az ve proshop kesinlikle bunlardan birisi değil

Hocam böyle durumlarda mahkemeye başvurabilirsiniz, son zamanlarda bu tip satıcılar aleyhine bir çok karar alınıyor mahkemelerde, paranızı yasal faizi ile geri alırsınız.
Başlatıldı zaten üstad çok sağolun birkaç platformda birden işlem başlattım. Sonrasında öğrendim ki benden başka da şikayetçi olan çok kişi var zaten. Bu tip platformlarda da bilgilendirmek lazım ki kimsenin canı sıkılmasın

Bir buçuk ay önce araç almak için Ankara'da Oto Sanayi Sit. 8. Cad. 42 Sok. No:8 Şaşmaz
Etimesgut / Ankara adresinde bulunan Proshop adlı servise gittik. Bu servise fikir almak için araç sorduğumuzda ellerinde araç olduğunu ve bunu güvenle alabileceğimi söyledi Hasan Armutçu. Onun ustalığına ve lafına güvenerek aracı aldık. Akabinde araç 2. Gün sorun çıkarttı ve tekrar kendilerine götürdüğümde bunun önemli bir sıkıntı olmadığını hemen giderebileceklerini söyleyip sözde tamir ederek gönderdiler. Daha eve varmadan araçta yine sıkıntı yaşanınca tekrar servise götürdüm ve bu sefer de kullanıcı hatası denilerek 1000 lira tamir bedeli istendi. Bu da Hasan ustanın sallaması oldu bana. Bu tamir bedeli de ödenmesine rağmen araç yine de düzgün olarak çalışmadı. Başka bir ustaya gösterdiğimde ise aracın ana parçalarından birisi olan eksantirik milinin bitik durumda olduğunu ve bir ustanın bunu anlamamasının imkansız olduğunu belirtti. Gösterilen diğer ustalar da aynı şeyi belirtince bu işin kasıtlı yapıldığını anladım. Nitekim Hasan armutçu da bu durumu itiraf ederek e satmak için aracı yağlamak zorundayız diyerek durumu kabul etti ancak yaklaşık 6.000 TL zararım oluştu. Gıyas usta on numara adamdır ama bu servisten uzak durun hiçbir şekilde sorununuzu çözemezsiniz.

Merhabalar,benimde bir freelander'im var,yılbaşında bende buji değişimi ve itici problemi için (Proshop'ta)kendisinden fiyat almak istediğimde bu işler çetrefilli giremem vs, gibi laflarla bana yeterli biri gibi gelmediği için vazgeçtim.
Daha sonra parça tedarikçisi Oto Çelik'teki arkadaş Serkan'ın tavsiyesi ile Vizyon otoda Volkan'a gittim.Gayet güzel ilgi ve uygun fiyata problemleri giderdi.Ankara'da Land Rover servisi için uğranılması gereken bir yer.Birde diğer firma olan Yükseliş otoda bir Volkan daha var,parayı çok sever ama işi ve ilgisi iyidir.

sen kendini adamdan mı zannediyorsun volkan herkese bok atıyorsun bu aralar kafamı koyarım proshop land rover veya hasan usta adamın dibidirler sen kalbini yokla bedava araba aldın onkardan ve aracın 20 yaşında

sen kendini adamdan mı zannediyorsun volkan herkese bok atıyorsun bu aralar kafamı koyarım proshop land rover veya hasan usta adamın dibidirler sen kalbini yokla bedava araba aldın onkardan ve aracın 20 yaşında

Aleyküm selam Hasan

Anlaşılan durumu anlatmam seni rahatsız etti ki önce aradın sonrasında da siteye mesaj yazmışsın ancak iki ayrıntıyı atlamışsın. Üslubun beni ne korkutur ne de senden çekinirim aynı dengede cevap vermeye devam ederim

İkincisi ben kendimi saklama ihtiyacı duymam sen sanki başkası gibi mesaj yazarsın güzel güzel de ıp loglarından direk kim olduğun çıkıyor be hacı şimdi sen söyle hangisi adamlık. Bari bir iki gün bekle öyle yaz ki kim olduğun daha gizemli olsun. Hoş aracın fiyatını bilmek için zaten Hasan olman lazım.

Neyse konuya dönelim araç pahalı ucuz ayrı tartışma konusu ki sen yetkisiz aracılık yaptın bu bile başlı başına mali suç vergi cezası kayıp kaçak X 10 olarak işlem görür.

Araç 2021 de 20 yaşına girecek ki yaşı aracı satmak için dürüstlükten ayrılmaya sebep değildir. Bana dersin ki araç ucuz ama motor ister şunu ister bunu ister şu fiyata sana dört dörtlük yapar veririm ben de saygı duyar ya başka bir aracı alırım ya da tamam usta yap derim.

Bunları geçtim sanayide çırak bile sıkıntı olduğunu anlar sana kaç kere sordum araçta sıkıntı var mı diye. Allah var gıyas usta abi kaç yaşında araba ben motorunu bilmem görünende yok dedi başımın üzerinde yeri var.

Sen ne dedin peki araca biz bakıyoruz zaten bakımları düzenli yapılıyor zaten bir problemi yok ileride problem çıkarırmı bilemem. Sen araçtan anlamayan adam olsan neyse kaç tane araç yapmışlığın var 3 gün sonra kendin açtın baktın araçta kompresör yok bunu fark edemeyecek usta mısın sen. Sonrasında bir baktık eksantrik mili bitik türlü türlü sıkıntı var bujilerden bobine kadar kendin değiştirmedin mi. Madem sıkıntı başka yerde neden başta söylemedin. Ya da neden biliyorum dedin araç için müşterinin aracı durumunu bilemem ama fiyat uygun harcama yaparsın yine uyguna gelir derdin girer sıfırdan toplardık aracı. Bu kadar basit

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aleyküm selam Hasan

Anlaşılan durumu anlatmam seni rahatsız etti ki önce aradın sonrasında da siteye mesaj yazmışsın ancak iki ayrıntıyı atlamışsın. Üslubun beni ne korkutur ne de senden çekinirim aynı dengede cevap vermeye devam ederim

İkincisi ben kendimi saklama ihtiyacı duymam sen sanki başkası gibi mesaj yazarsın güzel güzel de ıp loglarından direk kim olduğun çıkıyor be hacı şimdi sen söyle hangisi adamlık. Bari bir iki gün bekle öyle yaz ki kim olduğun daha gizemli olsun. Hoş aracın fiyatını bilmek için zaten Hasan olman lazım.

Neyse konuya dönelim araç pahalı ucuz ayrı tartışma konusu ki sen yetkisiz aracılık yaptın bu bile başlı başına mali suç vergi cezası kayıp kaçak X 10 olarak işlem görür.

Araç 2021 de 20 yaşına girecek ki yaşı aracı satmak için dürüstlükten ayrılmaya sebep değildir. Bana dersin ki araç ucuz ama motor ister şunu ister bunu ister şu fiyata sana dört dörtlük yapar veririm ben de saygı duyar ya başka bir aracı alırım ya da tamam usta yap derim.

Bunları geçtim sanayide çırak bile sıkıntı olduğunu anlar sana kaç kere sordum araçta sıkıntı var mı diye. Allah var gıyas usta abi kaç yaşında araba ben motorunu bilmem görünende yok dedi başımın üzerinde yeri var.

Sen ne dedin peki araca biz bakıyoruz zaten bakımları düzenli yapılıyor zaten bir problemi yok ileride problem çıkarırmı bilemem. Sen araçtan anlamayan adam olsan neyse kaç tane araç yapmışlığın var 3 gün sonra kendin açtın baktın araçta kompresör yok bunu fark edemeyecek usta mısın sen. Sonrasında bir baktık eksantrik mili bitik türlü türlü sıkıntı var bujilerden bobine kadar kendin değiştirmedin mi. Madem sıkıntı başka yerde neden başta söylemedin. Ya da neden biliyorum dedin araç için müşterinin aracı durumunu bilemem ama fiyat uygun harcama yaparsın yine uyguna gelir derdin girer sıfırdan toplardık aracı. Bu kadar basit

sen kendini biliyorsun ....benide herkes tanır...uzak dur dediler senin için

sen kendini biliyorsun ....benide herkes tanır...uzak dur dediler senin için

Benim o kadar yazdığım şey ile bunun ilgisi ne şimdi.

Uzak dur dedilerse dur o zaman ne diyeyim. Sen de kendini biliyorsan ne mutlu işte sen konuşmak istedin ben de konuştum.

Hocam landrover dan uzak duralım,suzukiden uzak duralım,sırada ne var ya da tavsiyeniz nedir:smiley:

Üstad landrover dan memnunum ben ama amaca göre araç almak lazım birazda ne amaç için kullanmayı düşünüyorsunuz. Landrover hem konforlu hem de arazi kabiliyeti güzel bir araçtır. Ancak mesela kumda kullanmak istiyorsanız tavsiye etmem daha hafif bir araç seçmenizi öneririm.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.