Ankara-sofya-bükreş-budapeşte Seyahati

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan codenamesensa Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,917

codenamesensa

Yeni Üye
Arkadaşlar merhabalar;
Kurban Bayramı tatilinde ailemle birlikte aracımla başlıkta belirttiğim rotayı takip ederek Türkiye'nin Macaristan Büyükelçiliği'nde çalışan arkadaşımı ziyaret edeceğim. Bu seyahat ile ilgili olarak bir kaç soruma bir cevap alabilirsem çok mutlu olurum.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...
1-Macaristan Büyükelçiliği'nden aldığım Schengen vizesi ile söz konusu rota üzerinde herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım?
2-Macaristan'da çalışan arkadaşımın bana davet mektubu göndermesinin bana bir artısı olur mu?(Sonuçta Macaristan vatandaşı değil, elçilik çalışanı)
3-Sofya'da ve Bükreş'te birer gece konaklamak istiyorum. Bunun için vize başvurusu sırasında bu durumu bildirmem gerekiyor mu?

Etiketler
Arkadaşlar merhabalar;
Kurban Bayramı tatilinde ailemle birlikte aracımla başlıkta belirttiğim rotayı takip ederek Türkiye'nin Macaristan Büyükelçiliği'nde çalışan arkadaşımı ziyaret edeceğim. Bu seyahat ile ilgili olarak bir kaç soruma bir cevap alabilirsem çok mutlu olurum.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...
1-Macaristan Büyükelçiliği'nden aldığım Schengen vizesi ile söz konusu rota üzerinde herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım?
2-Macaristan'da çalışan arkadaşımın bana davet mektubu göndermesinin bana bir artısı olur mu?(Sonuçta Macaristan vatandaşı değil, elçilik çalışanı)
3-Sofya'da ve Bükreş'te birer gece konaklamak istiyorum. Bunun için vize başvurusu sırasında bu durumu bildirmem gerekiyor mu?
Merhabalar,
Schengen vizesi olduktan sonra söz konusu güzergah üzerinde seyahat etmeniz için başka bir belgeye gerek yok.
Aracınıza Yeşil sigorta mutlaka yaptırmanız gerekiyor. Bulgaristan girişten sonra araç için VIGNETE (yol kullanım harcı) almanız gerekiyor.
Sofya ve Bukreş konaklamalar zor olabilir (çok farklı yönlerdeler ve aradaki mesafe çok uzun). Harita üzerinde güzergahları önceden kontrol etmenizde fayda var diye düşünüyorum.
Giderken Bulgaristan Sofya'da konaklayıp Sırbistan üzerinden Macaristan'a varabilirsiniz ve dönüşte Romanya'dan Bükreş konaklayıp Bulgaristan üzerinden gelebilirsiniz.
Selamlar ve iyi yolculuklar.

Merhabalar,
Schengen vizesi olduktan sonra söz konusu güzergah üzerinde seyahat etmeniz için başka bir belgeye gerek yok.
Aracınıza Yeşil sigorta mutlaka yaptırmanız gerekiyor. Bulgaristan girişten sonra araç için VIGNETE (yol kullanım harcı) almanız gerekiyor.
Sofya ve Bukreş konaklamalar zor olabilir (çok farklı yönlerdeler ve aradaki mesafe çok uzun). Harita üzerinde güzergahları önceden kontrol etmenizde fayda var diye düşünüyorum.
Giderken Bulgaristan Sofya'da konaklayıp Sırbistan üzerinden Macaristan'a varabilirsiniz ve dönüşte Romanya'dan Bükreş konaklayıp Bulgaristan üzerinden gelebilirsiniz.
Selamlar ve iyi yolculuklar.
Çok teşekkürler..
Belgrad'ta bir gece konaklayıp Budapeşte'ye varmayı planlıyoruz kısmet olursa..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR