Araba İle Türki̇ye Turu Rotalari

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan turluyorum.net Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,905

turluyorum.net

Geziyorum-Yazıyorum
Yer
Kocaeli
Web
turluyorum.net
Gezgin olarak Doğaçlama Araba ile Türkiye turu yapıyorum yıllardır. ülkemizin cennet köşeleri için Her bölgeye gittim. Bu rotaları yazılı hale getirerek herkesin faydalanması adına paylaşıyorum.

Rota üzerinde nereye gidilir? nasıl gidilir? neler yapılır? Tarihi ve doğa güzellikleri nelerdir? Kaç km. ve saatte gidilir? gibi bütün sorulara haritalı olarak cevap bulabilirsiniz?

Sizlerinde bu rotalar üzerine eklemek istediklerinizi yazarsanız okuyuculara daha fazla bilgi vermiş oluruz.

ROTALARIM arşivleri - turluyorum.net

Ege akdeniz 2012 768x377

Merhaba,
Sizin paylaştığınız siteye baktım. Karadeniz bölgesinde Ordu ilini nasıl olur da 3 satır ile açıklar ve Boztepeyi paylaşmakla yetinirsiniz diye eleştiride de bulundum.
Fındığın anavatanı, kirazın anavatanı diye yine 3 satır ile Giresun ilimizi de eklemişsiniz. Fındığı evet güzeldir, Ordu ile paylaşır bu alandaki haklı gururu. Yalnız Manisa, Aydın, Çankırı gibi illerde yetişen kiraz Giresun kirazından daha lezzetlidir desem kim itiraz edebilir?
Yani emek harcamışsınız lakin "herkesin faydalanması için sunuyorum" dediğiniz yazınız hiç kusura bakmayın ama hiç faydalı değil, bilgi namına hiçbir şey yok. Samsuna gelince bizi Atatürk heykeli karşılıyor! Araçla geziyorsunuz fakat Atakumun kilometrelerce uzunluğa sahip denizine değinmemişsiniz bile. ( Orta ve Doğu Karadeniz paylaşımınızı gördükten sonra diğerlerine bakmadım)
Umarım yazılarınızı geliştirerek daha faydalı bir portala dönüştürebilirsiniz.
Başarılar.

Merhaba;
Benim yaptığım rotalar 1 haftalık veya 10 günlük rota üzerinde uğranılacak yerlerdir. Araçlarımıza binip bir çok şehrin içinden geçerek yol üzerindeki doğa ve kültürel değerleri görmeden memleketimize geçip gidiyoruz. Bu rota yazıları bir şehri gezmek değildir.

Web sitemde şehirlerin gezi rehberi tarzında tarihini, kültürünü, doğası ayrıntılı olarak yazdığım ve çeşitli basın kuruluşlarında 10 larca yayınlanan makalelerim mevcut.
Örneğin:
Samsun gezilecek yerler - turluyorum.net

Kastamonu gezilecek yerler - turluyorum.net

Artvin Gezilecek Yerler - turluyorum.net

gibii sizin istediğiniz tarzda birçak şehir gezi rehberlerim mevcut..

Aksi taktirde rota üzerinde her şehri hakkıyla gezmek 1 hafta sürer.

Rotalarımda nereye giderseniz gidin yol üzerinde 1-2 saatlik bile uğranıp görülecek yerler olduğunu belirtmekti..

Bilgilerimde eksiklik olabilir. Çünkü ben sadece gezdiğim yerleri yazıyorum.
Eleştirilerinize ihtiyacım var. Eklemek istediğiniz bilgileri yorum olarak yazarsanız bende yazılarıma memnuniyetle eklerim.
ilginize teşekkür ederim.

Merhaba;
Benim yaptığım rotalar 1 haftalık veya 10 günlük rota üzerinde uğranılacak yerlerdir. Araçlarımıza binip bir çok şehrin içinden geçerek yol üzerindeki doğa ve kültürel değerleri görmeden memleketimize geçip gidiyoruz. Bu rota yazıları bir şehri gezmek değildir.

Web sitemde şehirlerin gezi rehberi tarzında tarihini, kültürünü, doğası ayrıntılı olarak yazdığım ve çeşitli basın kuruluşlarında 10 larca yayınlanan makalelerim mevcut.
Örneğin:
Samsun gezilecek yerler - turluyorum.net

Kastamonu gezilecek yerler - turluyorum.net

Artvin Gezilecek Yerler - turluyorum.net

gibii sizin istediğiniz tarzda birçak şehir gezi rehberlerim mevcut..

Aksi taktirde rota üzerinde her şehri hakkıyla gezmek 1 hafta sürer.

Rotalarımda nereye giderseniz gidin yol üzerinde 1-2 saatlik bile uğranıp görülecek yerler olduğunu belirtmekti..

Bilgilerimde eksiklik olabilir. Çünkü ben sadece gezdiğim yerleri yazıyorum.
Eleştirilerinize ihtiyacım var. Eklemek istediğiniz bilgileri yorum olarak yazarsanız bende yazılarıma memnuniyetle eklerim.
ilginize teşekkür ederim.

Merhaba,
Buradaki rotaya ve bilgilere bakarak eleştirmiştim sizi.
Karadeniz Doğası ve Kültürüyle araba turu - turluyorum.net
Eğer bakacak olursanız sizde hak vereceksiniz ki okuyan kişi için çok çok yüzeysel bilgiler bunlar ve o nedenle "hiçbir işe yaramıyor " diye eleştirdim.
Yukarıda verdiğiniz linklerden Samsun bölümüne baktım ,bir hayli detay var.
O nedenle samimi özrümü kabul etmenizi dilerim.

Başarılar.

Merhaba,
Buradaki rotaya ve bilgilere bakarak eleştirmiştim sizi.
Karadeniz Doğası ve Kültürüyle araba turu - turluyorum.net
Eğer bakacak olursanız sizde hak vereceksiniz ki okuyan kişi için çok çok yüzeysel bilgiler bunlar ve o nedenle "hiçbir işe yaramıyor " diye eleştirdim.
Yukarıda verdiğiniz linklerden Samsun bölümüne baktım ,bir hayli detay var.
O nedenle samimi özrümü kabul etmenizi dilerim.

Başarılar.
Özür dilemenize gerek yok. Rotalar yol üzeri uğranılacak yerler olarak yazmaya çalışmıştım. Birçok yerin içinden geçiyor ama 1-2 saat zaman ayırıp görmeden geçiyoruz. Bunun farkındalığını yaratmak adına yazdım bu rotaları. Sadece gezdiğim şehirleri detaylı olarak yazmaya çalışıyorum. Gezmediğim yerleri yazmıyorum.

Sizin bu eleştiriniz ile rotalarımın ne amaçla olduğunu diğer okuyuculara da açıklama fırsatını bulmuş oldum. Olumlu veya olumsuz her türlü eleştiri bizleri geliştirir. Ben sizlere teşekkür ederim..

Her sene karadeniz rotası yapıyorum. Bu rotam da ise birazda abartarak, İstanbul'dan yola çıkarak Sinoptanh başlayıp tüm karadeniz. Gürcistan, Doğuanadolu ve amasya üzerinden geri dönerek bir nevi Türkiye turu yapmış oldum. Bu rota üzerinde 4280 km yaparak uğranılacak yerler hakkında kısa bilgiler ve gezilecek yerler listesi hazırladım. Rota severlere iyi bir fikir vereceğini düşünüyorum.

Araba ile Karadeniz Doğuanadolu Turu rotası | turluyorum.net

DoC49Fuanadolu karadeniz GC3BCrci

Douanadolu karadeniz Grci

Merhaba bundan 5-6 yıl önce Bartın Amasra Cide Kastamonu Merkez üzerinden Rize ve Trabzona yolculuk yapmıştık. Çok güzel olmuştu. Cide de bir gece kaldık. Aslında kastamonu veya sinopta da bir gece kalsaydık iyi olacaktı, ancak düğün vardı, yetişmek zorundaydık. Sizin de denemenizi ve yazmanızı tavsiye ederim. Özellikle bartın yolunda yokuş aşağı inerken güzel bir yerde yemek yiyebilir, Amasranın ve cidenin güzelliklerine hayran kalabilirsiniz. Amasra Cide arasını gece karanlıkta geçmemenizi tavsiye ederim. Biz karanlıkta gitmiştik ama çok dikkatli olmalısınız.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR