Araçla İlgili Yorumlarınızı Bekliyorum 1994 Grand 5.2

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Limit52 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,880

Limit52

Yeni Üye
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-sahibinden-5.2-133890271/detay
sizce araç nasıl ? alınabilir mi? lütfen gezenbilir ailesinden cevap bekliyorum

Etiketler

Ynt: Araçla İlgili Yorumlarınızı Bekliyorum 1994 Grand 5.2

teşekkür ederim.Uzun zamandır araştırmadayım bir türlü arazi aracı konusunda kararsız kalıyorum.hem şehir içinde hem yayla dağ bayır gezmek için birazda olsa çamura bulanmak için araç bakıyorum ama her defasında yorumları okudukça kafamda soru işaretleri gitmiyor.Malüm birazda bütçeye değindiğimiz zaman fazla üst modellerine gidemiyoruz.
gezenbilir ailesinden ricam ne yapmam ve nerden başlamam veya hangi araçla başlamam gerek veya 94 grand görünüşüne aldanıpta bana sorun çıkarır mı ?

Merhaba,tutku,merak,heyecan,heves,amac;nasil isimlendirmek istiyorsaniz oyle isimlendirin.
Araziye cikmak,oralarda olmak degisik bir duygu,belki ozgurluk,sakinlik,dinginlik,adrenalin.
Yazdiklarinizdan anladigim kadariyla tek arac olarak kullanmayi dusunuyorsunuz.

Butceniz ve ayirdiginiz zamanda ne sekilde kullanacaginiz gibi kriterleri belirlemeniz gerek.
Sert kosullarda mi yoksa piknik,mangal,balik,av gibi soft hobi olarak mi kullanacaksiniz?
Gunluk olarak ise gidip gelmede mesafe sizi yakit tuketiminde zorlar mi,vergisi uzer mi?

Ikinci elden arac almak zor degildir,bastirir parayi alirsiniz ama dogru araci bulmak cok zordur.
Sekiz silindirin o coskulu sesi icin 5.2 almak en dogru seceneklerden biridir.
Parcasi mutlaka bulunur.Arac horlanmis degilse uzun sure sorunsuz idare eder.
Forumda agir masraf cikaracak parcalarla ilgili guzel aciklamalar,dikkat edilecekler bulursunuz.

Nereden hangi aracla baslamak konusunda biz ne desek bos.Sizin beceriniz ve bilgileriniz onemlidir.
Bir de aractan once iyi,dogru ve durust hizmet alabileceginiz bir servis daha onemlidir.
Arac secerken fikrini alabileceginiz guvenilir ustalarin oldugu bir cevre edinmeye calismanizi oneririm.

Zaten bunlari hallettim diyorsaniz begendiginiz araci korkmadan alin.
Ikinci el olacagi icin bir miktar butce de kenara ayirmayi ihmal etmeyin.
Araca yabanci oldugunuzdan,eski oldugundan,onceki sahibinin bile bilmedigi yipranmalar olabilir.
Tam da siz almisken arizalar cikabilir,yedek akce bulunmasi her zaman iyidir.

Bazi bilgi ve tecrubelerimdir,yardimci olmasini umarim.

Limit52' Alıntı:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-sahibinden-5.2-133890271/detay
sizce araç nasıl ? alınabilir mi? lütfen gezenbilir ailesinden cevap bekliyorum

Araç Zımba gibi.
Senelik vergisi nekadar onu sordunuzmu?
Aracın km milmi km mi?
Fiyat makul ve temiz bir araca benziyor.
Hayırlı alış verişler.

Ayda 1000 tl bu araca ayiracak butceniz varsa,
Aliniz...
Hesabi basit
Yilda 20.000km yol yaparsaniz
1 uilda 20.000x 0,6 tl:12.000 tl yapar
Ayda 10000 tl
Bakim sigorta muayene mtv haric
Asgari ucret neydi?

arkadaşlar verdiğiniz cvlar için teşekkür ederim yavaş yavaş kafamda netlik kazanmaya başladı tercihim Suzuki vitara otomatik 1.6 jlx neden otomatik malüm hanımında tercihi :smiley: yalnız çekiş konusunda 1.6 - 2.0 motor arasında kararsızım.
1.6 çekişi nasıldır acaba

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR