Araçta Bagaj Arkası Bisiklet Taşıyıcı Ile Çekme Karavan Çekmek

selin22

Ana Kamp
Merhaba, fotoğraftaki gibi bagaj kapağına asılan askı ile iki adet bisiklet taşırken karavan çekmenin bir sakıncası var mıdır? Belki saçma bir soru ama hiçbir deneyimim yok ve emin olmak istedim. 80 sınırını aşmamak kaydı ile aerodinamik ya da ağırlık dağılımı açısından herhangi bir dezavantajı olur mu ya da dikkat etmek gereken hususlar var mıdır? Değerli yorumlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

filmania06

Ana Kamp
Aerodinami açisindan sorun olacagini dusunmuyorum cunku bisikletler nispeten ölü bolgede kaliyor. agirlik olarak da ceki demirine ekstra bir yuk getirmeyecegi icin arabanin arkasina asilacagi icin sorun olmaz bence. Fikrim bu yonde

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

filmania06

Ana Kamp
yalniz yan manevralarda karavanin bisikleti sıkıştırmayacagınızdan emin olun

filmania06

Ana Kamp
Genelde bisikletleri karavanin ön bölümüme asmayi tercih ediyor kullanicilar bildigim kadariyla. yeriniz musaitse ve ceki demirine binen yukten eminseniz bir degerlendirin derim

yugun

YÜCEL GÜNDÜZ
Web sitesi
www.yucelgunduz.com
Bisikletler yukarda kaaldığı için dönüşlerde sorun oluşturmayacak gibi ama yine de pratik değil. Bence karavana asılarak taşınmalı.

selin22

Ana Kamp
Genelde bisikletleri karavanin ön bölümüme asmayi tercih ediyor kullanicilar bildigim kadariyla. yeriniz musaitse ve ceki demirine binen yukten eminseniz bir degerlendirin derim

Onlara baktım ama 350 Euro aparatın fiyatı. Bütçeme pek uygun gelmedi.

selin22

Ana Kamp
Bisikletler yukarda kaaldığı için dönüşlerde sorun oluşturmayacak gibi ama yine de pratik değil. Bence karavana asılarak taşınmalı.
Karavana asıldığı duruma göre nasıl bir dezavantajı var? Karavan aparatına baktım ancak çok pahalı.

Delidavsan

Ana Kamp
Karavan alırken araç arkası için bisiklet taşıma için de aparatları satın almak istedim. Ellerinde araç arkasına bağlantı aparatı olduğu halde veremeyiz dediler. Neden dedim, araç üstüne bağlamanız en sağlıklı yöntem dediler. Karavan çekiyorsanız karavanla araç arasına takılmazmış bisiklet. Karavan ile tam tur sağ / sol manevra yapınca bisikletleri ezer dediler. Daha ilk günden haklı olduklarına bizzat şahit oldum :smiley:. Mümkünse aracınızın üzerine bağlayın

Forum istatistikleri

Konular
99,918
Kullanıcılar
167,709
Son üye
Delivyo

SON KONULAR