Aranıza Isuzu Md27 İle Giriş Yapmayı Dusunuyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan poyraz_35 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 81
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 97,999

poyraz_35

Ana Kamp
Yer
izmir
Öncelikle herkese bol neşeli eğlenceli günler ve tatiller diliyorum .Uzun zamandır siteyi takıp ediyorum gecen yıl pejo j9 la başladığım karavancılık hayatıma:smiley:) İsuzu md27 ile devam etmek istiyorum . 35 yasındayım ve sanırım hayatımdaki gecelerin yarısından coğu yıldızlar altında uyuyarak gecmiştir iş güç malum belki beceremem diye gecen sene amatorce dizayn ettiğim j9 la izmir hakkari bayburt ucgeninde 10 gun seyeahat ettim ve hayatımın en guzel yolculuğu idi ve anladımki artık eve beton duvarlar arasına tıkılıp kalmam mumkun değil boylelikle siz değerli karavancı abilerim ve kardeşleriminde fikir lerini ve goruslerini alarak bu ısuzu md 27 yi guzel ve hoyrat bi yaşam alanına cevirmek istiyorum sevgili Celal yalçın ve Coskun tic abilerimin yorumları bana cok yararlı oldu şimdiden herkese guzel taitiller ve seyahatler dileyıp kocaman bir MERHABA diyorum

Etiketler
Ynt: Aranıza Isuzu Md27 İle Giriş Yapmayı Dusunuyorum

Şimdiden kolay gelsin araç türü olarak bence karavan için en iyisini seçmişsiniz. Konuyla alakalı değil ancak gezilerde veya normalde karavanın pis suyunu nereye boşaltıyorsunuz. Ve de depodaki suyu nereden tedarik ediyorsunuz? Şimdiden teşekkürler

depodaki pis suyu karavan kamplarında kanalizasyon sebekeleri var genelde oraya boşaltılır

İçme suyu zaten kaynakdan yada satın alınarak ihtiyacı karsılar kullanma suyunuda herhangi bir benzinlik köy çesmesi vs temin etmek oldukça rahat ve kolay olur

Karavan kamplarındaki olayı biliyorum ancak heryer de karavan kampı oluyor mu o düşündürüyor beni.

Merhaba hoşgeldiniz.
Bende aynı sınıf araçlarla ilgileniyorum, acaba aracınızı kaç kişilik yapmayı düşünüyorsunuz, ve şayet kafanızda oluşturduğunuz bir plan varsa burada paylaşabilirmisiniz.

aka ve bayar kardeslerim tesekkr ederim.. aka kardeşim aracımı 6 kişinin rahatlıkla uyuyup yolculuk edebileceği sekilde dizayn edeceğim ama muhtemelen 3 kişi olarak kullanacağız evet bi yerleşke planı var ama henuz burada yayınlayacak kadar pcye vakıf değilim inşaaiiah ilerleyen zamanlarda yapım aşaması ve bitmiş halını resimleyerek paylaşabilirim

İnşAllah. Ara
türü hoşuma gittiğinden sabırsızlanıyorum şuan :smiley:

Bende 5 veya 6 kişi olarak düşünüyorum, kafamda oluşturduğum bir plan var fakat özellikle bu sınıf araçların planlarına ulaşmak pek kolay değil, o sebepten planınızı merak ettim, kolay gele.

yapım asamasında cekilen bi kaç resmi paylaşmak istiyorum taş yun yalıtımı stropiyer yalıtımı bitti tabanı suya dayanıklı 8 mm su kontraplagı ile kaplandı

20140130 185402

Başlamak yolun yarısıdır derler, yola çıkmışsınız; hayırlı olsun.

Aklıma takılan bir konu: Camları kapatmayacak mısınız? O kadar çok cam izolasyon açısından ciddi sıkıntı çıkarır diye düşünüyorum.

Aracınız halk tipi değilse koltuklar arasında 50cm gibi bir koridor havuzluğu olması lazım, bu havuzluğu nasıl yok ettiniz, yoksa aracın tabanı düz müydü. mümkünse aracı yakından tanımak adına daha fazla foto koyabilirmisiniz.

Herkese merhaba bir kaç gundur mobilya kumas lavabo dus vs malzemelere kosturayım derken siteye giremedim resim ve yazılarımı takip eden arkadaşlara özellikle tesekkur ederim insallah hepinize daha guzel ve iyisi nasip olur oncelikle sorulan bi kaç soruyu cevaplayayım
1,Aracın camlarını dolap arkalarına gelecek yerleri ozell,kle arkadan one 2 camı yalıtımlarını yaparak dısdan karavanın rengine boyatacağım ben cok kapalı içi tandır gibi olan yerleri sevmiyorum coğu arkadaş arka tarafa yatak koydurduğu için camlarını tamamen kapattırmış ben bu sekilde uyuyamam zaten:smiley: sabah uyandığımda oncelikle perdeyi açıp denizdir yada ormandır her neresiyse manzarasını gorerek izleyerek birazda sekerleme yapmak isterim zaten arac yuksek olduğu için dısardan içerisini normal bir insanın gormesi mumkun değil

2, Evet aracın tam ortasında tahmınen 20 cm lik bir boşluk vardı bunun uzerini tasyun ile izole ettikden snra 8mm lık su kontraplagı ile duz zemın haline getirdim arac i.indeki tahmını yukseklık 1,70,1,75 cıvarında oldu tamamen duz bir zemin

aracın bugun cekilen bir kaç resmini daha yayınlayayım belki anlatmak isteyip anlatamadıklarım için daha uygun olur herkese ii gunler

20140201 173556

20140131 155201

20140131 155205

20140201 173556

20140201 173607

Aracın gogusluğunude kapamaya karar verdim boyle bir sonuc cıktı ortaya ama henuz tamamlanmadı daha sonra bu ahsabın uzerine aracın dugmelerini tasıyacağım

20140201 200513

20140201 200519

20140201 203216

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri