Arazi araçları ve Toyota bölümü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Vanguard Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,715

Vanguard

Kamp I
Uzun zamandır toyota arazi araçları hakkında yazılanları okuyor ve kendimce değerlendiriyorum. Her gün gelir gelmez ilk açtığım 3 siteden biri oldu kısa zamanda gezenbilir. Uzun bir süre de land rover bölümüne takılmıştım defender hayranlığım yüzünden. Hala da bu hayranlığım sürmektedir. Bazen temiz bir defender gördüğümde yine dönüp bakıyorum kaybolana dek. Yanımdaki arkadaşlar bunu garip karşılıyor ama varsın olsun, anlayabileceklerini sanmıyorum :smiley:
Defenderın hala çok karizmatik olduğunu düşünüyorum, ama uzun yol için rahatsızlığı sebebiyle alternatiflere yöneldim. Bu konuda da en iyisi toyota bence. Bunu şunun için anlattım. Markacılık yapmaya gerek yok, hepsi güzel hepsi karizmatik bu araçların. Pek çok arkadaş da benim gibi düşünüyor zaten. Bizim bölümümüzün (toyota) bir eksiği şimdilik, açılan başlık sayısı oldukça az diye düşünüyorum. Diğer bölümlerde (birkaç marka için geçerli) her gün pek çok yenilik ve başlık eklenmekte. Bunu daha çok arttırmamız lazım diye düşünüyorum. Saygılar.

Etiketler
Ynt: Arazi araçları ve Toyota bölümü

Sn.Vanguard,
öncelikle hoş geldiniz..Umarım,Land'ınıza kavuşursunuz..
Toyota bölümündeki konuların azlığına gelince;
Toyota'lar anadan arazici doğdukları için modif vs..ile konu oluşmuyor,
diğer konu;''benim arabamın burası koptu ne yapayım?, bilmem ne parçası yok yerine ne uyduralım , alçak geldi getle mi yükseltelim,arka diff'e kilit takmam lazım,ne yapalım..vs..'' gibi durumlarıda olmadığından konu başlığı haliyle az.. ;D ;D

(not: marka ayrımcılığı yaptığımı düşünenler olabilir,şimdiden özür dilerim..latife olsun diye yazdım..ustalarımız daha net cevaplayacaklardır)

kalın sağlıcakla

Çok teşekkür ederim ama ben Land yerine bir Toyota'ya kavuşmayı hayal ediyorum artık :smiley:

Bence başlığın az olmasının sebebi, toyotaların alt yapılarının biribirinden farklı olması, her 3-5 yılda bir alt takım değiştirilmiş, birinin diğerine ne motoru ne başka aksamı modifiyesiz takılamıyor.

Bir araç hakkında soru sorulduğunda o aracı kullanan kişi sayısı fazla değil sahip olanlarda teknik kısmına çok hakim değiller. Hakim olanlar ise parça ve modifikasyonu yabancı sitelerden takip ediyor, genelde parçaları kendi çabalarıyla getiriyor, getirilen parçada başka toyota modeline uymuyor. Usta ve servis konusuda aynı durumda , arazi aracını arazi için modifiye edecek toyota ustası 1 elin parmaklarını geçmez, normal servis için zaten sorun yok ama o konudada paylaşacak pek birşey yok.

Bunlar benim görüşlerim katılanda katılmayanda olacaktır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.