Arazi Araçlarının TUVTURK Muayenesi Hakkında GÜNCEL

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan xxl Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,809

xxl

Ana Kamp
Selam arkadaşlar.
Arazi araç sahipleri için araç muayenesi zaman zaman endişe yaratmakta.
Çevrenizdeki birçok kişiden duymuşsunuzdur hatta herkesin de farklı bir yorumu vardır "portpagaj, ilave projektör veya sis farları, telsiz, demir tampon, büyük lastikler, yükseltme kiti vb. aksesuar yaptırılan arazi araçlarının muayeneden geçemeyeceği, muayene öncesi bunların sökülmesi gerektiği" hakkında.

Bugün TUVTURK'te aracımın muayenesi vardı. Aracımda standart harici yapılan;
2" yükseltme
32" MT lastikler
Önde vinç
Önde 2 adet sis farı
Tepede Portpagaj
Tepede 4 adet sis farı
Telsiz
Arka ve arka yan camlarda çeşitli sticker'lar
var, bunlardan sadece öndeki vinç ruhsata işli.
Çevreden gelen "bu haliyle geçmez" sözlerine kulak asmadan ve bu ilavelerden hiçbirini sökmeden muayene gitmeye karar verdim, araç sadece "motor yağ kaçakları" ve "motor no okunamıyor" hafif kusurları ile muayeneden geçti.

Muayene öncesi bu konuyu fazla kafaya takmayın, büyütmeyin, endişelenmeyin diye bilgilendirme yapmak istedim. Ekte benim Kocaoğlan'ın birkaç fotoğrafı sizlere fikir verecektir.
Selam ve saygılarımla.

IMGP2515

IMGP2524

IMGP0248

IMGP0159

Etiketler
Ynt: Arazi Araçlarının TUVTURK Muayenesi Hakkında GÜNCEL

Bende dün muayeneden geçtim aracımın çeki demiri vinci sorun çıkartırmı diye düşündüm ama hiç bakmadılar bile aracım L200 Magnum :D

çok iyi oldu bu bilgiler benim aracında zamanı geçti bugün yarın derken ,motoraltında bazı yağsızması var korkuyodum iyi oldu öyrendiyim.

xxl' Alıntı:
Selam arkadaşlar.
Arazi araç sahipleri için araç muayenesi zaman zaman endişe yaratmakta.
Çevrenizdeki birçok kişiden duymuşsunuzdur hatta herkesin de farklı bir yorumu vardır "portpagaj, ilave projektör veya sis farları, telsiz, demir tampon, büyük lastikler, yükseltme kiti vb. aksesuar yaptırılan arazi araçlarının muayeneden geçemeyeceği, muayene öncesi bunların sökülmesi gerektiği" hakkında.

Bugün TUVTURK'te aracımın muayenesi vardı. Aracımda standart harici yapılan;
2" yükseltme
32" MT lastikler
Önde vinç
Önde 2 adet sis farı
Tepede Portpagaj
Tepede 4 adet sis farı
Telsiz
Arka ve arka yan camlarda çeşitli sticker'lar
var, bunlardan sadece öndeki vinç ruhsata işli.
Çevreden gelen "bu haliyle geçmez" sözlerine kulak asmadan ve bu ilavelerden hiçbirini sökmeden muayene gitmeye karar verdim, araç sadece "motor yağ kaçakları" ve "motor no okunamıyor" hafif kusurları ile muayeneden geçti.

Muayene öncesi bu konuyu fazla kafaya takmayın, büyütmeyin, endişelenmeyin diye bilgilendirme yapmak istedim. Ekte benim Kocaoğlan'ın birkaç fotoğrafı sizlere fikir verecektir.
Selam ve saygılarımla.
ahh ahh yaramı deştiniz yahu :-\ 2500TL masraf yapıp sökme takma dahil vizeye girdiğimi hatırladım da ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,088
Kaydolan Son Üyemiz
TunaKarakaya

SON KONULAR

Geri