Avrupa'dan Türkiye'ye Ilk Defa Karavanla...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan swiss Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,085

swiss

Yeni Üye
Yer
Isvicre
Selam Arkadaslar

Ben ve esim 40 senedir isvicrede yasiyoruz,Türkiyeye her sene ucakla gidip geliyoruz.Avrupada 10 senedir karavanla cesitli ülkeleri gezdik. bu sene eylül basinda bir ay Türkiyeye karavanla gitmeye karar verdik..Isvicreden Italya Yunanistan Türkiye ye girmeyi düsünüyoruz Akdeniz ve Ege turu yapmayi planliyoruz ,bize tavsiye edeceginiz Temiz düzenli Kamp yerlerinin isimlerini verebilirmisiniz ve nelere dikkat etmemiz gerekir..eylük ayinda hava sicakligi nasil karavanimizda suan Klima yok taktirmak istiyoruz gereklimi acaba?ayrica kamp yerleri haricinde konaklamak serbestmi ?güvenlimi?Köpegimiz var ama onuda getirip getirmemekde kararsisiz ???.karavanla Türkiye tatili ilk defa oldugu icin tatilden cok iskenceye dönüsmesini istemiyoruz :-\Türkiyede karavan tatili yapan arkadaslarimizin tercübelerine ihtiyacimiz var
Yardimlariniz icin Cok Tesekkür ederiz
Saygilar Sevgiler

Etiketler
Ynt: Avrupadan Türkiyeye İlk Defa Karavanla..

Sayın Swiss,

Eylül Türkiye´yi gezmek için iyi bir zaman. Güzergahınız iyi. Türkiye´ye Avrupa´dan gelen karavancıların çoğunda köpek var.
Türkiye Avrupa´da kampdışı konaklama bakımından en serbest ülke diyebiliriz. Güvence herkese göre değişen bir kavram. Biz gezilerimizde kampdışı konaklarken çevrede evler veya konaklayan başka karavanlar olması şartımız vardır. Norveç hariç Avrupa´da bütün gezdiğimiz ülkelerde bu prensibimizi uyguladık. Forumun
"YURT İÇİ KAMP ALANLARI" bölümünde kampingler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Güzel geziler.

Sayin Akdeniz45
Güzel bilgileriniz icin tesekkür erderiz.

Sn.Swiss, öncelikle aramıza hoş geldiniz. Sn. Akdeniz'in de belirttiği gibi Eylül ayı iyi bir tercih olmuş. Ancak bazı kampingler Eylül aynın sonunda kapanmış olur, okullar ülkemizde Eylül ortasında açıldığından bir çok tatil yöresi sakin bir havaya bürünür. Böylece bir çok yörede kamp dışı konaklama daha rahat bir şeklde yapılabilir. Siz Türkiye rotanızı daha detaylı yazarsanız, biz de size konaklama alanları hakkında daha kolay yardımcı olabiliriz. Ancak Avrupa'daki kampinglerden sonra burada bulacaklarınız umarım sizde hayal kırıklığı yaratmaz ;)
Şimdiden güzel bir tatil geçirmenizi diliyorum :smiley:

http://www.youtube.com/watch?v=6ElqruKk5Oc

karavan budur gerisi puldurç

orgasmatron' Alıntı:
http://www.youtube.com/watch?v=6ElqruKk5Oc

karavan budur gerisi puldurç
Bunun anlamı nedir? Bu yazıyı buraya yazmanızın amacı ne? karavanın ne olduğunu biz zaten biliyoruz ???

drares' Alıntı:
Sn.Swiss, öncelikle aramıza hoş geldiniz. Sn. Akdeniz'in de belirttiği gibi Eylül ayı iyi bir tercih olmuş. Ancak bazı kampingler Eylül aynın sonunda kapanmış olur, okullar ülkemizde Eylül ortasında açıldığından bir çok tatil yöresi sakin bir havaya bürünür. Böylece bir çok yörede kamp dışı konaklama daha rahat bir şeklde yapılabilir. Siz Türkiye rotanızı daha detaylı yazarsanız, biz de size konaklama alanları hakkında daha kolay yardımcı olabiliriz. Ancak Avrupa'daki kampinglerden sonra burada bulacaklarınız umarım sizde hayal kırıklığı yaratmaz ;)
Şimdiden güzel bir tatil geçirmenizi diliyorum :smiley:

Sn Drares,cok tesekkür ederiz hosbulduk..yardimlariniz icin ayrica tesekkürler Türkiyede bazi hayal kirikliklari yasayacagimiz tahmin ediyorum cok eskiden cadir tatili yaptigimiz dönemlerde hatirliyorum özelikle tuvaletlerin durumlari ic acici degildi simdi ne durumda bilmiyorum fakat hava alaninda dahi o kokuyu yok edemediler:( sanirim kamping yerleride pek temiz degildir bu duruma kendimizi hazirliyoruz,darda kaldigimiz zaman bir kac gün bir hotele gitmeyide düsünüyoruz.Bize tavsiye edebileceginiz konaklama yada dinlenme tesisleri icin rotamiz su sekilde Ipsala,Istanbul Ankara Kapadokya Konya Alanya kas,Fethiye bodrum izmir akcay canakkale ipsala..
Saygilarimla

Süleyman bey, merhaba, rotanızla ilgili gezilecek görülecek o kadar çok yer var ki nasıl anlatsam nereleri önersem bilemiyorum, en iyisi ben kendi bölgemden bilgi vereyim. Ben Aydın'da yaşıyorum, sizin rotanıza uygun
*Kaş'ta Kaş kamping,
*Fethiye Ölüdeniz'de Denizatı kamping (yanında bir kamping daha vardı ama adını hatırlamıyorum)
*Akyaka'da orman kampı,
*Sedir adası yolunda Boncuk kamping,
*Bodrum Gümbet'te Zetaş kamping, Güvercinlik'te Şafak kamping
*Didim'de Tavşanburnu kamp alanı
*Kuşadası'da Önder kamping, Dereli kamping
*Selçuk'ta Garden kamping
*Gümüldür'de Denizatı Hipocamp
*Çeşme'de Beyazhamak motel/kamping
*Pamukkale'de Baydil kamping bildiklerim/internette gördüklerimden bazıları...
İyi gezmeler dilerim :smiley:

Hasmet bey,internette kamp yerleri bulduk fakat gidip görenlerin tavsiyesi olursa daha iyi olur diye düsündük ayrica yanimizda köpek var agac olan kamp yerleri tercih ediyoruz henüz klima sorununu hal edemedik arastiriyoruz..Avrupada klimaya hic ihtiyac duymadik.
Ic anadoluda aile ziyareti yapacagiz kamp yerinde kalmayacagiz akdeniz ve egede kamp yerlerinde kalacagiz,sizin vermis oldugunuz isimleri not aldim. cok tesekkürler
Saygilar

IMG 1660

IMG 1809

Bu resimleri buraya eklemek istemedim nasil oldu anlamadim ???

Süleyman bey, karavanda klimaya ben hiç ihtiyaç duymadım. Burada sürüş sırasında klimaya daha çok ihtiyaç duyarsınız. Üstelik Eylül ayında gündüz sıcaklıkları tahammül edilebilir seviyelerdeyken, akşam serinlik nedeniyle battaniyeye bile ihtiyaç duyabilirsiniz. Kamp alanlarının hemen hemen tamamında ağaç gölgesi bulabilirsiniz. Köpeğinizi getirmenize engel olacak bir durum olduğunu zannetmiyorum, ben de yıllar önce karavanımda köpeğimle geziler yapmıştım. Üstelik köpekler sahiplerinden ayrılırlarsa hayata küserler ;)
Kamp alanlarının hepsinin bildiğim kadarıyla internet siteleri mevcut. Yola çıkmadan inceleyip navigasyon için koordinat bilgilerini kaydetmenizi tavsiye ederim. Size yazdığım kampinglerinin bir tanesi hariç hepsinde değişik zamanlarda konakladım, sadece Çeşmedeki kamping yeni açıldı, sahibi İzmir kamp karavan derneğine üye karavancı bir arkadaş.
Ayrıca Kapadokya'da Kaya kampingi de notlarınıza eklemenizi önereceğim, dün yazmayı unutmuşum ;D

Cok Tesekkür ederiz Hasmet bey, bizi baya bilgilendirdiniz :smiley:klimayi köpek icin takmayi düsündüm sürekli bizimle dolasmicagi icin arabada kalinca fazla isinmasin diye ama dediginiz gibi eylül ayi pek sicak olmuyorsa gerek yok.Kapadokya da kampinge ihtiyacimiz yok cunki oraliyiz akrabalarda kalacagiz ;)
Saygilarimizla

Swiss abicim, bu sene Çanakkale'de asosa yakın sokak ağzı mevkindeyim Son gemi kamp alanında kaldım, sessiz huzur verici bir yer, ancak eylülde deniz sıcaklığı ne olur bilmiyorum

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba Sülayman bey, Isvicrenin neresindesiniz? Ben Herisau dayim. Biz 2 hafta önce Türkiyeden döndük, Yollarda hic bir sorun yok,Avusturya,Macaristan, Sirbistan;Bulgaristani gectik Trafik yogunluguda yoktu.Bulgaristanda Tir Parklarinda 5 euro kaldik, Türkiyede Saroz körfezinde Bolayir Köyündeki sahilde kaldik,Eylülde nasil olur bilemem,Sarimsaklida Sahilde Kaldik,Sirincede Park yerinde kaldik,Denizlide Park yerinde kalbiliyorsunuz sikinti yok,Antalyada beach Park konya altinda Karavanlar 24 saat 10 Tl , Yolovadan itibaren Sitelerin Park yerlerine sorduk, Marmarayi böyle dolastik Silivride Belediyenin Sahilli var fakat Temiz degil,Temizlik bütün her yer icin gecerli nedense Temizligi tam kavrayamamislar. Isvicreden Dünya turu yapan Arkadaslarimiz Irana gecemedigi icin ve Türkiyedeki Günlerini doldurduklari icin Yunanistana Gidiyorlar di Tasadüfen Karavani görünce bizim oldugumuzu bilmeden Karavan var diye geldiler,onlarin anlatmasi ile Türkiyenin her yerinde hic bir sorun yasamadan Kamp disi konaklamislar.

Karavanda biz yillardir hic Kilima kullanmadik, hic de ihtiyac duymadik.

Selamlar.

Merhaba Kadriye Hanim,Ercan Bey,öncelikle tesekkür ederiz verdiginiz bilgiler icin bunlari not aliyoruz,Biz Zürich de yasiyoruz fazla uzak sayilmayiz :smiley: italyadan ancodan gemiyle yunanistan üzeri gitmeyi planladik.Türkiye icinde cok yolumuz var memleketimiz nevsehir önce oraya gidecegiz daha sonra Akdeniz ve Ege 5 haftalik bir tatil olucak.siz dahatisicak dönemde gitmissiniz Klima ihtiyac duymamissiniz umarim bizde sorun yasamayiz :smiley:

Saygilarimla

Merhaba Süleyman bey , Size iyi tatiller dilegiyle,Anconada sorun Kamping an board varmi diye o zaman Kamara almak zorunda kalmazsiniz.

Selamlar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,458
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

SON KONULAR

Geri