B. K.deniz Gezimiz. Dağ-orman-dere-şelale-göl-kanyon-longöz-fiyord-mağara Fotoları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan off road runner Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 80
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 56,686
Ynt: B. K.deniz Gezimiz. Dağ-orman-dere-şelale-göl-kanyon-longöz-fiyord-mağara Fotoları

Otelimizin önü.

085400

094100

Etiketler
Ynt: B. K.deniz Gezimiz. Dağ-orman-dere-şelale-göl-kanyon-longöz-fiyord-mağara Fotoları

Otel'den ayrılıp Cide çarşını doğru giderken onlarca eserinin yanında özellikle Hababam Sınıfı ile tanınan şair-yazar-Rıfat Ilgaz'a ait müze yapılmış evi gördük. Rıfat Ilgaz'ın Cide'li olduğunu bilmiyorduk. Durup müzeyi gezdik.

110410

105904

105915

Cide'den ayrılıp Amasya istikametine doğru yola çıktık. Ön araştırmalarımda Cide yakınlarında, Gideros Koyu diye görülmesi gereken bir yer olduğunu öğrenmiştik. Yolumuzun üzerinde bulduk ve saptık. Güzel ama bence görülmesede olur bir koy (Belki bundan çok güzel koyları gördüğümden pek etkilenmedim). Suyun içindeki taşların, yosunların fotoğraflarını çekmek hoşuma gitti. Sahibinden izin alıp, dalından dut ve kiraz yedik.

114900

115100

115200

115700

115701

Tekkeönü köyü. Bu noktaya kadar 2010 yılında yaptığım gezide geldiğimden, bu sefer içeriye girmedim. Fotolar 2010 yılı gezisindendir.

Tekkeönü köyüne gelmekle, Batı Karadeniz'in tamanını da eksiksiz gezmiş oldum.

Dolayısı ile en kuzeydoğu'da Hopa'dan, en kuzeybatı'da İğneada'ya, İğneada'dan en güneybatı'da Datça-Knidos'a, Knidos'tan en güneydoğu'da Hatay-Samandağı'na kadar ve Marmara sahillerinin tamamı olmak üzere ülkemizin tüm sahillerini neredeyse koy koy gezme işini tamaladım.

Ne mutlu bana. Darısı dileyenlere :smiley:

Tekken Ky 3

Tekken Ky 4

2010 yılında'da gezdiğimiz Amasra'ya gelince, daha önce gördüğümüz için bu sefer uğramadan geçtiğimiz Tekkeönü, Kurucaşile, Çakraz gibi atlamadık. Uğradık, dolaştık, balığımızı ve Amasra'nın meşhur salatasını yedik.

Amasra 1

Amasra 3

Amasra 7

Amasra 8

140000 amasra

merhabalar. kerim bey çok güzel bir gezi olmuş ,haziranda yapmayı planladığım karadeniz gezisi için çok faydalı oldu.emeğinize sağlık.

21 Haziran gecesi Akçakoca'ya vardık. Otelimize yerleştikten sonra, bir restorana gidip yemek yedik (Karadeniz'de olunca tabii ki balık).

Ertesi gün güneş doğarken uyandım ve güneşin doğuşunun fotoğraflarını çektim. Manzara süperdi.

212237

220506

220526

220537

Kahvaltıdan sonra çarıya doğru yürüdük. Yolda gördüğümüz resim ve el sanatları sergisini gezdik. Çok güzel eserler vardı. Yapanların ellerine sağlık.

221025

221024

221152

221144

221145

Şehri biraz dolaştıktan sonra, esas gezmeyi geceye bırakıp (zira gündüz herkes denizde ve o günlerde fındık festivali olduğundan çarşıyı gezmek esas gece güzel ), Fakıllı mağarasını gezmeye gittik. Mağara güzeldi.

221323

221331

221332

221338

Gece tekrar çarşıya çıktık. Fındık festivali kapsamında Haluk Levent konseri varmış. Konser gerçekten güzeldi. Haluk Levent'i 2011 yılındaki İğneada gezimizde, kaldığımız otelde de izlemiştim. Daha önce pek dinlediğim bir sanatçı değildi ama sahne performansı mükemmelmiş.
Akçakoca sanki Karadeniz'in Marmaris'i, Side'si, Kemer'i. Görmeyenlere tavsiye ederim. Çok nezih ve eğlenceli bir şehir. Gece maalesef fazla fotoğraf çekemedim.

222328

230004

23 Haziran sabahı otelimizde kahvaltımızı yapıp, Akçakoca'dan ayrıldık.

230921

221917

221916

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,088
Kaydolan Son Üyemiz
TunaKarakaya

SON KONULAR

Geri