DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

Batıdan Doğuya Karadeniz

'KARADENİZ YÜRÜYÜŞ ROTALARI' forumunda kalbimyollarda tarafından 15 Temmuz 2017 tarihinde açılan konu 221 kişi tarafından okunmuş, 9 cevap yazılmıştır

Bu Sayfayı Paylaş

1. kalbimyollarda

kalbimyollarda Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım Ağustos ayı sonuna doğru yıllık izinimi bayram ile birleştirebilirsem 15 günlük batıdan doğuya karadeniz turu yapmayı planlıyorum. Yolculuğumu araba (megane 2) ve çadır ile yapacağım rotamı Düzce,Zonguldak,Bartın,Karabük,Kastamonu,Sinop,Samsun,Ordu,Giresun,Trabzon,Rize ve Artvin olarak planlıyorum.
    Özellikle görmemi tavsiye edeceğiniz yerler hakkında bilgi almak isterim ve pek bilinmeyen yerler olabilir, fotoğraf çekimleri yapacağım içi güzel manzaralar görmeyi umut ediyorum.
    Rotam üzerinde olan arkadaşlardan tanışmak isteyen olursa tanışmayı ve muhabbet eşliğinde bi kahve ısmarlayabilirim. Şimdiden herkese teşekkürler.

Etiketler:

2. ince999

ince999 Her ne yaşarsan yaşa,sonunda keyfini çıkar

Alınan Beğeni:
    363
    Artvine kadar gidince bir adım daha atıp Gürcistana da girin derim.Ne pasaport istiyorlar nede arabaya evrak.Toplam giriş maliyeti 15 liralık yurt dışına çıkma harcı.

3. suleymancirit

suleymancirit Balıkçı, doğa sever, kampçı , kamper karavan

Alınan Beğeni:
    96
    Gün sınırlaması var mı , dediğiniz şekilde yeşil pasaport ile , giriş yaparak 1 ay kalabilirmiyiz . Yeşil kart sigortası istenmiyor mu ?

4. ince999

Alınan Beğeni:
    363
    Gürcistana arabanız ile giriş yaparken Gürcü gümrüğü sizden ne pasaport nede arabanız için yeşil sigorta istemiyor. Nüfus kağıdı pasaport yerine kullanılıyor.Araç ticari olmayacak,sahibi araçta olacak , hepsi bu kadar. Gürcistanda kalma süresi sonsuz yani Gürcü tarafında istediğiniz kadar ve kesintisiz kalabilirsiniz rakamla söylersek Gürcü tarafına girdiniz isterseniz 5 hafta, isterseniz 3 ay ,isterseniz 2 sene oturun yasak yok.Ev kiralayabilirsiniz, araba satın alabilirsiniz.

suleymancirit bunu beğendi.

5. kalbimyollarda

kalbimyollarda Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Gürcistan'a uğraya bilirim belki ancak önceliğim karadeniz ve yaylaları tabi birde eşsiz güzellikleri daha önce karadeniz turu yapmış arkadaşlardan görülmesi gereken yerler hakkında bilgi almak isterim.

6. muratozyurt

muratozyurt Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    1
    Baharda Amasra'dan Trabzon'a kadar gittim. Sinop'a kadar yol epeyce dolambaçlı. Biz giderken hava güzeldi, ama yağış olduğunda o bölgede yolun kapanması, kısmen göçmesi gibi durumlar yaşanıyor. Bazı kısımlarda yolu güçlendirmek için duvar çalışmaları devam ediyor, yer yer beklemek zorunda kaldık.

Sürüş olarak çok keyifli, ama bir o kadar yorucu. Tek şoför olarak gidecekseniz bu rotayı dinlene dinlene almanızı öneririm. Normal güzergahtan 4-5 saat daha uzun bir yolculuk olacak. Yani 8-9 saat ormanın içinde gideceksiniz. Harika bir orman rotası. Asfalt %95 çok düzgün.

Keyifli yolculuklar dilerim.

GUL-06 bunu beğendi.

7. GUL-06

GUL-06 Yaşam boyu yol...

Alınan Beğeni:
    0
    Ordu'da Mutlaka gün batımına doğru Yason burnuna gidin.Şimdiden resimlerine nettende bakabilirsiniz.En az bir iki yayla görmeden de dönmeyin!Yüksek rakımlı Yaylalarda Bulut denizlerini izleyin.Çok çok keyifli.Her dönüşümde tekrar gitmeyi istediğim en nadide bölge...
    Birde Tur Firmalarının Karadeniz Programlarına bakabilirseniz,daha ayrıntılı bölge hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

8. ince999

Alınan Beğeni:
    363
    Yason burnuna kesinlikle uğrayın pişman olmazsınız ama aynı yol üstünde UZUNSAÇLI nın yerine uğramayın bile .Altı üsüt semaverde çay pişiriyor ama burnu havalarda kibirinden yanına yanaşılmıyor.

9. msy52

msy52 Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    2
    Ben Orduluyum ve Giresun'da yaşıyorum bu bölgede gezecek çok yayla var lakin araba yolculuğu sizi bezdirebilir. İki yayla aynı güzergahta çok nadir denk gelir yani her seferinde en az 30 -40 km sahilden çıkıp inmelisiniz. Bunları göze alırsanız Ordu Perşembe yaylasını (Fatsa ilçesinden 70 km. - 1,5 saat ) tavsiye ederim. Ardından Ordu tüneline girmeden bolaman sahilden başlayarak perşembe ilçesine sahil güzergahından gayet yavaş bir yolculuk yapın. Araçlar tüneli tercih ettiği için yol boş olacaktır. Her koy ve falez bambaşka güzel. Perşembe ilçesi zaten kendi başına bir güzellik (cittaslow seçildi )
    Trabzon tarafındaki doğal ve tarihi güzellikler ticarethaneye dönüştüğü için her ortamda gerekli bilgileri bulabilirsiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

10. şado

şado Kamp II

Alınan Beğeni:
    118
    Karadenizde her yere gidin ancak ayder ve uzungölden uzak durun,kalabalıktan,çarpık yapılaşmadan,turisti nasıl kazıklarım diyen esnaftan kaçmak için kümbet yaylasına gidin,Şavşat'a gidin,Karagöl'e gidin,macahel'e gidin

maranga44 bunu beğendi.

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...