Bf At Ko Vs Bf At Ko2

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan M3CSL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,150

Etiketler
orjinal boyutta lastik takmış olsaydınız 2.7 motor hacimdeki bir arabayı o kadar etkilemezdi diye düşünüyorum. sizdeki yavaşlamanın ve yakıt artışının nedeni lastik boyutu büyümesinden kaynaklanıyor olabilir.

1.5 sn 2 sn çok büyük rakam hocam eminmisiniz,o kadar etkilememesi lazım.

Evet Ahmet arkadaşımızın dediği gibi. Orijinal ölçülerinden daha büyük bir ölçü kullandığım için süre daha fazla uzadı. Hem taban geniş hem de çap daha büyük. Bu da zamanı uzatan etkenlerden. Orijinal ölçü olsaydı 1 saniye fazla olurdu.

orjinal boyutta lastik takmış olsaydınız 2.7 motor hacimdeki bir arabayı o kadar etkilemezdi diye düşünüyorum. sizdeki yavaşlamanın ve yakıt artışının nedeni lastik boyutu büyümesinden kaynaklanıyor olabilir.

Aynen öyl olduğunu düşünüyorum. Yavaşlama ve yakıt performansı lastiğin özelliklerinden oldu. Zaten bunun bilincinde olduğum için şikayetim yok =)

Evet Ahmet arkadaşımızın dediği gibi. Orijinal ölçülerinden daha büyük bir ölçü kullandığım için süre daha fazla uzadı. Hem taban geniş hem de çap daha büyük. Bu da zamanı uzatan etkenlerden. Orijinal ölçü olsaydı 1 saniye fazla olurdu.

Aynen öyl olduğunu düşünüyorum. Yavaşlama ve yakıt performansı lastiğin özelliklerinden oldu. Zaten bunun bilincinde olduğum için şikayetim yok =)
Türkiye de offroad camiyasinin yaptığı en yaygın yanlış geniş tabanli lastik ve aşırı offsetli jant kullanmak orneklerle anlatırsak birinci resimdeki lastik yanlış lastik tercihi gorsellik olarak daha güzel olmasının cazibesine kapilan bizler ilkin hep bu hataya düşeriz

Doğru lastik tercihi 2 . Lastik 87d8a3038059064403328fadb4b1cafc Fda69a93d7e8232ddff60306f51382df

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geniş tabanlı lastikler ile 1 yakıt tüketimi artıyor 2 aracın çekişi düşüyor 3 ivmelenme uzuyor, hâlbuki aracın standart lastikleri ornegin 245 ya da 255 ise bunu 275 e çıkartmak ve büyük çaplı lastik kullanmak en mantıklı çözüm , özellikle çamur halinde aracın lastiklerinin seri şekilde dönmesi gerekmekte biz ne yapıyoruz geniş taban lastik ile bunun önüne geçiyoruz sonra momentum kaybolduğu için araç saplanıyor standart unimog lastiği bile metrik sistemle 325mm olduğu düşünülürse 32 11.5 lastik ile aynı genislikte olduğunu anlamış oluruz Alman ne yapmış 4 tonluk araca bu lastiği koymuş demek ki neymiş ? Kalın lastik arazi performansına pozitif etki etmez, kalin lastik takılıyorsa motorda o kadar kuvvetlendirmek gerekir.

Doğru lastik seçimine örnek mercedes g wagon 6x6

37 inch 12.5 r 18 yani 315 mm ama 37 inch doğru lastik budur , kalem gibi dik lastikler , yayvan patetes 33x12.5 ya da 35 12x5 lar değil yanak uzun taban dar olmalı 1345d019994ee4bce999218152300a58

Burasa yanlış lastik tabi ki 2 , 3.unimog lastiği 1 standart 73c50e8b18e3b8829291929ae30b9eac

Son düzenleme:

Geniş tabanlı lastikler ile 1 yakıt tüketimi artıyor 2 aracın çekişi düşüyor 3 ivmelenme uzuyor, hâlbuki aracın standart lastikleri ornegin 245 ya da 255 ise bunu 275 e çıkartmak ve büyük çaplı lastik kullanmak en mantıklı çözüm ,...

Ben senin dediğini pek anlayamadım. Hem geniş lastik takmanın olumsuzluklarından bahsediyorsun hem de 245 ya da 255 ölçüyü 275 e çıkartmak en mantıklısı diyorsun. Bu bahsedilen rakamlar zaten taban ölçüsüdür. Ayrıca orijinalinden büyük çaplı lastik kullanmak nasıl bir mantıklı çözüm oluyor. Ben anlayamadım seni.

Ayrıca 235 ölçüyü 245 e çıkartmak (1 cm) büyük hacimli motorlarda pek sıkıntı yaratmaz. Ha tutup 235 ölçüyü 265 275 falan yapmak e tabiki sıkıntı her türlü..

Ben senin dediğini pek anlayamadım. Hem geniş lastik takmanın olumsuzluklarından bahsediyorsun hem de 245 ya da 255 ölçüyü 275 e çıkartmak en mantıklısı diyorsun. Bu bahsedilen rakamlar zaten taban ölçüsüdür. Ayrıca orijinalinden büyük çaplı lastik kullanmak nasıl bir mantıklı çözüm oluyor. Ben anlayamadım seni.

Ayrıca 235 ölçüyü 245 e çıkartmak (1 cm) büyük hacimli motorlarda pek sıkıntı yaratmaz. Ha tutup 235 ölçüyü 265 275 falan yapmak e tabiki sıkıntı her türlü..
255 i 345 yapiyor hocam millet

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

SON KONULAR

Geri